Hoe is het wonen in Kloosterveen?
Dat hangt af van wie je bent: een gezin met kinderen let op andere dingen dan iemand die alleen woont. Kloosterveen is een wijk in Assen met 11.720 inwoners. Tegenover het midden van de woonwijken van Assen valt vooral op: een school voor voortgezet onderwijs veel verder weg (3,5 km tegen 1,3 km) en veel minder huishoudens van een persoon (18% tegen 37%). Hieronder staan alle feiten, telkens naast dat midden.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
Kloosterveen in vijf thema's
- Kloosterveen
- het midden van de woonwijken van Assen
- Nederland
- de andere woonwijken, bij de kerncijfers
- acht van de tien adressen in de wijk
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
Een hogere woningwaarde, meer koopwoningen, en minder huurwoningen en huurwoningen van een woningcorporatie dan in het midden van de woonwijken van Assen; ongeveer gelijk: eengezinswoningen.
Meer koopwoningen en eengezinswoningen, veel minder huurwoningen, en minder huurwoningen van een woningcorporatie dan in Nederland; ongeveer gelijk: de woningwaarde.
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting € 390.000
Midden van de woonwijken van Assen: € 276.000; Nederland: € 356.000; plek 2 van 10, van hoog naar laag.
-
Koopwoningen 79%
Midden van de woonwijken van Assen: 63%; Nederland: 60%; plek 3 van 10, van hoog naar laag.
-
Huurwoningen van een woningcorporatie 14%
Midden van de woonwijken van Assen: 23%; Nederland: 25%.
-
Eengezinswoningen 89%
Midden van de woonwijken van Assen: 89%; Nederland: 73%.
Rust en geluid
Ongeveer gelijk aan het midden van de woonwijken van Assen: geluid van wegverkeer, geluid van alle bronnen samen en geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight).
Ongeveer gelijk aan Nederland: geluid van alle bronnen samen, geluid van wegverkeer en geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight).
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 49 dB
Midden van de woonwijken van Assen: 51 dB; Nederland: 51 dB; plek 7 van 10, van hoog naar laag. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 57 dB of minder. Het advies van de WHO: 53 dB.
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Midden van de woonwijken van Assen: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 54 dB.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Midden van de woonwijken van Assen: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 45 dB.
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 49 dB
Midden van de woonwijken van Assen: 51 dB; Nederland: 52 dB. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 57 dB of minder.
Groen en water
Minder groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen dan in het midden van de woonwijken van Assen; een iets zwakker hitte-eiland; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
Een veel zwakker hitte-eiland en minder groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen dan in Nederland; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen 33%
Midden van de woonwijken van Assen: 45%; Nederland: 45%. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 24% en 47%.
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen 0,5 °C
Midden van de woonwijken van Assen: 0,6 °C; Nederland: 1,0 °C. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 0,3 °C en 0,7 °C.
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt 47 °C
Midden van de woonwijken van Assen: 45 °C; Nederland: 45 °C. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 46 °C en 48 °C.
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) -1,5 mm per jaar
Midden van de woonwijken van Assen: -1,5 mm per jaar; Nederland: -1,2 mm per jaar. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen -1,8 mm per jaar en -1,2 mm per jaar.
Wat dichtbij is
Een school voor voortgezet onderwijs veel verder weg, een bibliotheek, een treinstation, een huisarts en een grote supermarkt verder weg, en een oprit van een hoofdweg dichterbij dan in het midden van de woonwijken van Assen; ongeveer even ver: een basisschool en een kinderdagverblijf.
Een bibliotheek, een school voor voortgezet onderwijs en een treinstation veel verder weg, en een huisarts, een grote supermarkt, een basisschool en een kinderdagverblijf verder weg dan in Nederland; een oprit van een hoofdweg iets verder weg.
-
Afstand tot een grote supermarkt 1,1 km
Midden van de woonwijken van Assen: 0,9 km; Nederland: 0,7 km.
-
Afstand tot een huisarts 1,3 km
Midden van de woonwijken van Assen: 1,1 km; Nederland: 0,8 km.
-
Afstand tot een basisschool 0,9 km
Midden van de woonwijken van Assen: 0,9 km; Nederland: 0,6 km.
-
Afstand tot een kinderdagverblijf 0,7 km
Midden van de woonwijken van Assen: 0,7 km; Nederland: 0,5 km.
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs 3,5 km
Midden van de woonwijken van Assen: 1,3 km; Nederland: 1,5 km.
-
Afstand tot een treinstation 6,1 km
Midden van de woonwijken van Assen: 4,1 km; Nederland: 3,0 km; plek 1 van 10, van hoog naar laag.
-
Afstand tot een bibliotheek 4,3 km
Midden van de woonwijken van Assen: 2,8 km; Nederland: 1,5 km.
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg 1,9 km
Midden van de woonwijken van Assen: 2,7 km; Nederland: 1,7 km.
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
Meer huishoudens met kinderen en inwoners jonger dan vijftien, en veel minder huishoudens van een persoon en inwoners van vijfenzestig jaar en ouder dan in het midden van de woonwijken van Assen; ongeveer gelijk: bewoners tevreden met hun woonomgeving.
Meer huishoudens met kinderen en inwoners jonger dan vijftien, veel minder huishoudens van een persoon, en minder inwoners van vijfenzestig jaar en ouder dan in Nederland; ongeveer gelijk: bewoners tevreden met hun woonomgeving.
-
Huishoudens met kinderen 53%
Midden van de woonwijken van Assen: 35%; Nederland: 33%; plek 1 van 10, van hoog naar laag.
-
Huishoudens van een persoon 18%
Midden van de woonwijken van Assen: 37%; Nederland: 37%.
-
Inwoners jonger dan vijftien 20%
Midden van de woonwijken van Assen: 14%; Nederland: 15%.
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder 12%
Midden van de woonwijken van Assen: 23%; Nederland: 21%.
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving 93%
Midden van de woonwijken van Assen: 89%; Nederland: 89%. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 89% en 96%.
Wat opvalt in Kloosterveen
- Vanuit Kloosterveen is een school voor voortgezet onderwijs gemiddeld 3,5 km weg, ongeveer drie keer zo ver als in het midden van de woonwijken van Assen (1,3 km).
- Kloosterveen heeft 18% huishoudens van een persoon, ongeveer half zo veel als het midden van de woonwijken van Assen (37%).
- Kloosterveen heeft 12% inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, ongeveer half zo veel als het midden van de woonwijken van Assen (23%).
- Kloosterveen heeft 21% huurwoningen, iets meer dan half zo veel als het midden van de woonwijken van Assen (37%).
- Kloosterveen heeft 14% huurwoningen van een woningcorporatie, iets meer dan half zo veel als het midden van de woonwijken van Assen (23%).
- Kloosterveen heeft 53% huishoudens met kinderen, ongeveer anderhalf keer zo veel als het midden van de woonwijken van Assen (35%). Geen andere woonwijk van Assen heeft een hoger aandeel.
- Vanuit Kloosterveen is een bibliotheek gemiddeld 4,3 km weg, ongeveer anderhalf keer zo ver als in het midden van de woonwijken van Assen (2,8 km).
- Vanuit Kloosterveen is een treinstation gemiddeld 6,1 km weg, ongeveer anderhalf keer zo ver als in het midden van de woonwijken van Assen (4,1 km). Vanuit geen andere woonwijk van Assen is het verder.
- Kloosterveen heeft 944 adressen per vierkante kilometer in de omgeving, ongeveer een derde minder dan het midden van de woonwijken van Assen (1.367).
- Kloosterveen heeft 20% inwoners jonger dan vijftien, ongeveer anderhalf keer zo veel als het midden van de woonwijken van Assen (14%).
- De gemiddelde WOZ-waarde (de waarde voor de belasting) is in Kloosterveen € 390.000, ongeveer een derde hoger dan in het midden van de woonwijken van Assen (€ 276.000).
- Kloosterveen heeft 63% woningen met zonnestroom, ongeveer een derde meer dan het midden van de woonwijken van Assen (45%).
- Vanuit Kloosterveen is een oprit van een hoofdweg gemiddeld 1,9 km weg, dichterbij dan in het midden van de woonwijken van Assen (2,7 km).
- Kloosterveen heeft 33% groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen, ruim een kwart minder dan het midden van de woonwijken van Assen (45%).
- Kloosterveen heeft 79% koopwoningen, ruim een kwart meer dan het midden van de woonwijken van Assen (63%).
Buiten de vijf thema's: meer woningen met zonnestroom en minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving dan in het midden van de woonwijken van Assen; iets meer aardgasvrije woningen; ongeveer gelijk: stikstofdioxide (NO2) in de lucht, fijnstof (PM2,5) in de lucht, roet in de lucht en fijnstof (PM10) in de lucht.
Naast heel Nederland: Kloosterveen heeft meer woningen met zonnestroom, huishoudens met kinderen, inwoners jonger dan vijftien en koopwoningen, veel minder huishoudens van een persoon, huurwoningen en stikstofdioxide (NO2) in de lucht, een veel zwakker hitte-eiland, en minder huurwoningen van een woningcorporatie, inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, adressen per vierkante kilometer in de omgeving, roet in de lucht en groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen dan het midden van Nederland. Vanuit Kloosterveen liggen een bibliotheek, een school voor voortgezet onderwijs en een treinstation veel verder weg, en een huisarts, een grote supermarkt, een basisschool en een kinderdagverblijf verder weg dan in het midden van Nederland.
De buurten van Kloosterveen
| buurt | inwoners | koop | met kinderen | woningwaarde | station |
|---|---|---|---|---|---|
| De Hoogspanning | 35 | geen cijfer | 73% | geen cijfer | 5,1 km |
| De Zoom | 80 | geen cijfer | geen cijfer | geen cijfer | geen cijfer |
| Groene Dijk | 55 | geen cijfer | 39% | geen cijfer | 4,6 km |
| Kloosterakker | 500 | 84% | 64% | € 374.000 | 6,1 km |
| Kloosterbos | 1.400 | 74% | 68% | € 411.000 | 6,5 km |
| Kloostergaarde | 430 | 58% | 55% | € 298.000 | 6,6 km |
| Kloosterhage | 915 | 95% | 70% | € 399.000 | 6,3 km |
| Kloosterhaven | 350 | 93% | 44% | € 481.000 | 6,1 km |
| Kloosterhout | 1.095 | 96% | 69% | € 591.000 | 6,3 km |
| Kloosterhoven | 1.195 | 49% | 39% | € 303.000 | 6,2 km |
| Kloosterkade | 550 | 99% | 70% | € 423.000 | 6,1 km |
| Kloosterlanen | 815 | 100% | 56% | € 528.000 | 5,9 km |
| Kloosterstede | 1.010 | 69% | 54% | € 338.000 | 6,4 km |
| Kloostertuinen | 870 | 90% | 52% | € 319.000 | 6,2 km |
| Kloosterveste | 900 | 53% | 31% | € 318.000 | 6,0 km |
| Planetenbuurt | 865 | 99% | 45% | € 334.000 | 5,6 km |
| Sterrenbeeldenbuurt | 610 | 99% | 48% | € 459.000 | 5,6 km |
| Uitbreidingsgebied Kloosterveen | 55 | geen cijfer | 45% | geen cijfer | 6,6 km |
Waar Kloosterveen ligt in Assen. De kaart laadt pas na de klik, met de achtergrondkaart van het Kadaster.
Lucht, geluid en hitte op een punt in de wijk
Lucht, geluid en hitte verschillen per straat. Dit zijn de waarden bij een schoolgebouw aan de Rondgang (het dichtstbijzijnde schoolgebouw bij het midden van de wijk); voor een eigen adres kunnen ze anders zijn.
| wat | waarde | ter vergelijking |
|---|---|---|
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht, jaargemiddelde | 6,5 µg/m³ | advieswaarde van de WHO (2021): 10,0 µg/m³ |
| Fijnstof (PM2,5) in de lucht, jaargemiddelde | 6,7 µg/m³ | advieswaarde van de WHO (2021): 5,0 µg/m³ |
| Fijnstof (PM10) in de lucht, jaargemiddelde | 12,4 µg/m³ | |
| Roet in de lucht, het fijnste deel van het fijnstof, jaargemiddelde | 0,18 µg/m³ | |
| Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | advieswaarde van de WHO (2018): 53 dB |
| Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | advieswaarde van de WHO (2018): 54 dB |
| Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | advieswaarde van de WHO (2018): 45 dB |
| Geluid van industrie, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | |
| Geluid van windturbines, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | |
| Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | 35 dB of minder | |
| Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen | 0,7 °C | |
| Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen | 32% |
Scholen in Kloosterveen
| school | soort | oordeel van de inspectie |
|---|---|---|
| Basisschool De Parel - school met de Bijbel | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| Het Sterrenschip | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| Kindcentrum De Kloostertuin | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| Kindcentrum Het Krijt | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| Openbare Basisschool Kloosterveen | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
Andere wijken van Assen
Assen-Oost, Assen-West, Buitengebied, Centrum, Lariks, Marsdijk, Noorderpark, Peelo, Pittelo. Of bekijk alle woonwijken van Assen naast elkaar.
Bronnen
- Kadaster: Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG). CC0 1.0, 2026.
- CBS en Kadaster: Wijk- en buurtkaart 2025: grenzen, namen en inwoners van buurten, wijken en gemeenten. CC BY 4.0, 2025.
- CBS en Kadaster: Kerncijfers per buurt, wijk en gemeente 2025: bevolking, huishoudens, dichtheid en oppervlakte. CC BY 4.0, 2025.
- CBS en Kadaster: Kerncijfers per buurt, wijk en gemeente 2024: woningen, WOZ-waarde, energie en nabijheid van voorzieningen. CC BY 4.0, 2024.
- Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO): Adressen van scholen en schoolbesturen in het basisonderwijs. CC BY 4.0, 2026.
- Inspectie van het Onderwijs: Oordelen over scholen in het primair, speciaal en voortgezet onderwijs. CC0 1.0, 2026.
- RIVM: Stikstofdioxide (NO2) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Fijnstof (PM2,5) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Fijnstof (PM10) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Roet (EC) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Geluid van treinverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2023.
- RIVM: Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Geluid van industrie, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Geluid van windturbines, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Geluid van wegverkeer in de nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Tevredenheid van volwassenen met de woonomgeving, per buurt. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- Climate Adaptation Services (Klimaateffectatlas): Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt. CC BY 4.0, 2022.
- Climate Adaptation Services (Klimaateffectatlas): Hitte-eiland: hoeveel warmer het is dan in het land eromheen. CC BY 4.0, 2026.
- Climate Adaptation Services (Klimaateffectatlas): Snelheid van bodemdaling, totaal. CC BY 4.0, 2026.
- RIVM: Groen binnen 500 meter van het adres (groenkaart, eigen berekening). Public Domain Mark 1.0, 2022.
- Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), via het Informatiepunt Leefomgeving (IPLO): Advieswaarden voor de luchtkwaliteit. geen licentie nodig: alleen de advieswaarde wordt genoemd, 2021.
- Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), via het RIVM: Advieswaarden voor omgevingsgeluid. geen licentie nodig: alleen de advieswaarde wordt genoemd, 2018.
- Kadaster: BRT Achtergrondkaart, de ondergrond van de kaart. CC BY 4.0, 2026.