Hoe is het wonen in Hoogeveen?
Dat hangt af van wie je bent: een gezin met kinderen let op andere dingen dan iemand die alleen woont. Hoogeveen is een wijk in Hoogeveen met 25.750 inwoners. Tegenover het midden van de woonwijken van Hoogeveen valt vooral op: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving (1.791 tegen 361) en een school voor voortgezet onderwijs veel dichterbij (1,1 km tegen 5,1 km). Hieronder staan alle feiten, telkens naast dat midden.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
Hoogeveen in vijf thema's
- Hoogeveen
- het midden van de woonwijken van Hoogeveen
- Nederland
- de andere woonwijken, bij de kerncijfers
- acht van de tien adressen in de wijk
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
Veel meer huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen, minder koopwoningen en eengezinswoningen, en een lagere woningwaarde dan in het midden van de woonwijken van Hoogeveen.
Meer huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen, een lagere woningwaarde, en minder koopwoningen dan in Nederland; iets minder eengezinswoningen.
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting € 222.000
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: € 311.000; Nederland: € 356.000; plek 7 van 7, van hoog naar laag.
-
Koopwoningen 48%
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 74%; Nederland: 60%; plek 7 van 7, van hoog naar laag.
-
Huurwoningen van een woningcorporatie 40%
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 19%; Nederland: 25%.
-
Eengezinswoningen 61%
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 91%; Nederland: 73%.
Rust en geluid
Ongeveer gelijk aan het midden van de woonwijken van Hoogeveen: geluid van alle bronnen samen, geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) en geluid van wegverkeer.
Ongeveer gelijk aan Nederland: geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight), geluid van wegverkeer en geluid van alle bronnen samen.
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 51 dB
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 49 dB; Nederland: 51 dB; plek 1 van 7, van hoog naar laag. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 59 dB of minder. Het advies van de WHO: 53 dB.
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 54 dB.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 45 dB.
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 52 dB
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 49 dB; Nederland: 52 dB. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 46 dB en 59 dB.
Groen en water
Een veel sterker hitte-eiland en minder groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen dan in het midden van de woonwijken van Hoogeveen; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
Iets minder groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen dan in Nederland; ongeveer gelijk: het hitte-eiland en gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen 37%
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 57%; Nederland: 45%. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 19% en 50%.
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen 1,0 °C
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 0,4 °C; Nederland: 1,0 °C. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 0,7 °C en 1,4 °C.
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt 45 °C
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 44 °C; Nederland: 45 °C. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 45 °C en 47 °C.
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) -1,6 mm per jaar
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: -1,6 mm per jaar; Nederland: -1,2 mm per jaar. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen -1,9 mm per jaar en -1,3 mm per jaar.
Wat dichtbij is
Een school voor voortgezet onderwijs, een bibliotheek en een treinstation veel dichterbij, en een kinderdagverblijf en een grote supermarkt dichterbij dan in het midden van de woonwijken van Hoogeveen; ongeveer even ver: een basisschool, een oprit van een hoofdweg en een huisarts.
Een huisarts en een bibliotheek verder weg, en een school voor voortgezet onderwijs dichterbij dan in Nederland; een treinstation iets dichterbij; ongeveer even ver: een grote supermarkt, een oprit van een hoofdweg, een basisschool en een kinderdagverblijf.
-
Afstand tot een grote supermarkt 0,6 km
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 0,8 km; Nederland: 0,7 km.
-
Afstand tot een huisarts 1,1 km
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 1,1 km; Nederland: 0,8 km.
-
Afstand tot een basisschool 0,6 km
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 0,7 km; Nederland: 0,6 km.
-
Afstand tot een kinderdagverblijf 0,5 km
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 0,7 km; Nederland: 0,5 km.
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs 1,1 km
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 5,1 km; Nederland: 1,5 km.
-
Afstand tot een treinstation 2,6 km
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 5,4 km; Nederland: 3,0 km; plek 7 van 7, van hoog naar laag.
-
Afstand tot een bibliotheek 1,9 km
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 5,6 km; Nederland: 1,5 km.
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg 1,6 km
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 1,7 km; Nederland: 1,7 km.
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
Meer huishoudens van een persoon en minder huishoudens met kinderen dan in het midden van de woonwijken van Hoogeveen; iets meer inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, en iets minder inwoners jonger dan vijftien; ongeveer gelijk: bewoners tevreden met hun woonomgeving.
Meer huishoudens van een persoon dan in Nederland; iets meer inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, en iets minder huishoudens met kinderen; ongeveer gelijk: inwoners jonger dan vijftien en bewoners tevreden met hun woonomgeving.
-
Huishoudens met kinderen 28%
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 38%; Nederland: 33%; plek 7 van 7, van hoog naar laag.
-
Huishoudens van een persoon 45%
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 30%; Nederland: 37%.
-
Inwoners jonger dan vijftien 14%
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 16%; Nederland: 15%.
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder 25%
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 22%; Nederland: 21%.
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving 84%
Midden van de woonwijken van Hoogeveen: 92%; Nederland: 89%. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 82% en 87%.
Wat opvalt in Hoogeveen
- Hoogeveen heeft 1.791 adressen per vierkante kilometer in de omgeving, meer dan vier keer zo veel als het midden van de woonwijken van Hoogeveen (361).
- Vanuit Hoogeveen is een school voor voortgezet onderwijs gemiddeld 1,1 km weg, minder dan half zo ver als in het midden van de woonwijken van Hoogeveen (5,1 km).
- Vanuit Hoogeveen is een bibliotheek gemiddeld 1,9 km weg, minder dan half zo ver als in het midden van de woonwijken van Hoogeveen (5,6 km).
- Het hitte-eiland (hoeveel graden warmer dan het land eromheen) is in Hoogeveen 1,0 °C, hoger dan in het midden van de woonwijken van Hoogeveen (0,4 °C).
- Hoogeveen heeft 40% huurwoningen van een woningcorporatie, ongeveer twee keer zo veel als het midden van de woonwijken van Hoogeveen (19%).
- Vanuit Hoogeveen is een treinstation gemiddeld 2,6 km weg, ongeveer half zo ver als in het midden van de woonwijken van Hoogeveen (5,4 km). Vanuit geen andere woonwijk van Hoogeveen is het dichterbij.
- Hoogeveen heeft 51% huurwoningen, ongeveer twee keer zo veel als het midden van de woonwijken van Hoogeveen (26%). Geen andere woonwijk van Hoogeveen heeft een hoger aandeel.
- Hoogeveen heeft 36% woningen met zonnestroom, ongeveer een derde minder dan het midden van de woonwijken van Hoogeveen (58%).
- Hoogeveen heeft 37% groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen, ongeveer een derde minder dan het midden van de woonwijken van Hoogeveen (57%).
- Hoogeveen heeft 48% koopwoningen, ongeveer een derde minder dan het midden van de woonwijken van Hoogeveen (74%). Geen andere woonwijk van Hoogeveen heeft een lager aandeel.
- Hoogeveen heeft 45% huishoudens van een persoon, ongeveer anderhalf keer zo veel als het midden van de woonwijken van Hoogeveen (30%).
- Hoogeveen heeft 61% eengezinswoningen, ongeveer een derde minder dan het midden van de woonwijken van Hoogeveen (91%).
- De gemiddelde WOZ-waarde (de waarde voor de belasting) is in Hoogeveen € 222.000, ruim een kwart lager dan in het midden van de woonwijken van Hoogeveen (€ 311.000). In geen andere woonwijk van Hoogeveen is die lager.
- Vanuit Hoogeveen is een kinderdagverblijf gemiddeld 0,5 km weg, dichterbij dan in het midden van de woonwijken van Hoogeveen (0,7 km).
- Hoogeveen heeft 28% huishoudens met kinderen, ruim een kwart minder dan het midden van de woonwijken van Hoogeveen (38%). Geen andere woonwijk van Hoogeveen heeft een lager aandeel.
- Vanuit Hoogeveen is een grote supermarkt gemiddeld 0,6 km weg, dichterbij dan in het midden van de woonwijken van Hoogeveen (0,8 km).
Buiten de vijf thema's: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en minder woningen met zonnestroom dan in het midden van de woonwijken van Hoogeveen; iets meer stikstofdioxide (NO2) in de lucht en roet in de lucht; ongeveer gelijk: fijnstof (PM10) in de lucht, fijnstof (PM2,5) in de lucht en aardgasvrije woningen.
Naast heel Nederland: Hoogeveen heeft meer huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen, een lagere woningwaarde, en minder stikstofdioxide (NO2) in de lucht dan het midden van Nederland. Vanuit Hoogeveen liggen een huisarts en een bibliotheek verder weg, en een school voor voortgezet onderwijs dichterbij dan in het midden van Nederland.
De buurten van Hoogeveen
| buurt | inwoners | koop | met kinderen | woningwaarde | station |
|---|---|---|---|---|---|
| Bentinckspark | 695 | 79% | 28% | € 313.000 | 2,2 km |
| Centrum | 1.425 | 37% | 6% | € 236.000 | 1,6 km |
| Krakeel | 5.055 | 51% | 37% | € 218.000 | 3,5 km |
| Noord | 1.530 | 54% | 25% | € 260.000 | 0,7 km |
| Oost | 2.710 | 39% | 31% | € 205.000 | 1,8 km |
| Venesluis | 1.835 | 41% | 22% | € 240.000 | 2,3 km |
| West | 2.050 | 43% | 29% | € 241.000 | 1,3 km |
| Wolfsbos | 4.255 | 55% | 31% | € 212.000 | 3,6 km |
| Zuid | 6.195 | 49% | 27% | € 205.000 | 2,8 km |
Waar Hoogeveen ligt in Hoogeveen. De kaart laadt pas na de klik, met de achtergrondkaart van het Kadaster.
Lucht, geluid en hitte op een punt in de wijk
Lucht, geluid en hitte verschillen per straat. Dit zijn de waarden bij een schoolgebouw aan de Sportveldenweg (het dichtstbijzijnde schoolgebouw bij het midden van de wijk); voor een eigen adres kunnen ze anders zijn.
| wat | waarde | ter vergelijking |
|---|---|---|
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht, jaargemiddelde | 7,7 µg/m³ | advieswaarde van de WHO (2021): 10,0 µg/m³ |
| Fijnstof (PM2,5) in de lucht, jaargemiddelde | 7,1 µg/m³ | advieswaarde van de WHO (2021): 5,0 µg/m³ |
| Fijnstof (PM10) in de lucht, jaargemiddelde | 12,9 µg/m³ | |
| Roet in de lucht, het fijnste deel van het fijnstof, jaargemiddelde | 0,18 µg/m³ | |
| Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 51 dB | advieswaarde van de WHO (2018): 53 dB |
| Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | advieswaarde van de WHO (2018): 54 dB |
| Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | advieswaarde van de WHO (2018): 45 dB |
| Geluid van industrie, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | |
| Geluid van windturbines, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | |
| Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 52 dB | |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | 42 dB | |
| Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen | 0,9 °C | |
| Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen | 39% |
Scholen in Hoogeveen
| school | soort | oordeel van de inspectie |
|---|---|---|
| Apollo | basisonderwijs | Onvoldoende () |
| De Krullevaar | basisonderwijs | Voldoende () |
| De Sprong | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| Evangelische Basisschool de Fontein | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| Het Koraal | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| Het Palet | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| Het Spectrum | basisonderwijs | Voldoende () |
| Juliana van Stolbergschool | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| R.K. Basisschool Titus Brandsma | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| Regionale Scholengemeenschap Wolfsbos | havo | Geen eindoordeel |
| Regionale Scholengemeenschap Wolfsbos | vmbo basis | Geen eindoordeel |
| Regionale Scholengemeenschap Wolfsbos | vmbo basis | Zeer zwak () |
| Regionale Scholengemeenschap Wolfsbos | vmbo gemengd of theoretisch | Geen eindoordeel |
| Regionale Scholengemeenschap Wolfsbos | vmbo gemengd of theoretisch | Geen eindoordeel |
| Regionale Scholengemeenschap Wolfsbos | vmbo kader | Onvoldoende () |
| Regionale Scholengemeenschap Wolfsbos | vmbo kader | Geen eindoordeel |
| Regionale Scholengemeenschap Wolfsbos | vwo | Geen eindoordeel |
| Regionale Scholengemeenschap Wolfsbos | voortgezet onderwijs | geen oordeel gevonden |
| Roelof van Echten College | havo | Geen eindoordeel |
| Roelof van Echten College | vmbo gemengd of theoretisch | Geen eindoordeel |
| Roelof van Echten College | vwo | Geen eindoordeel |
| School voor Praktijkonderwijs De Meander | praktijkonderwijs | Geen eindoordeel |
Andere wijken van Hoogeveen
De Weide, Elim, Hollandscheveld, Noordscheschut, Nieuwlande, Pesse. Of bekijk alle woonwijken van Hoogeveen naast elkaar.
Bronnen
| bron | van | versie | licentie | vermelding |
|---|---|---|---|---|
| BAG Extract 2.0, heel Nederland (lvbag-extract-nl.zip) | Kadaster, gemeenten zijn bronhouder | 08-10-2026 | CC0 1.0 | niet nodig |
| CBS Wijken en Buurten 2025 (wijk- en buurtkaart, vlakken, codes, namen en inwoners) | CBS | 2025 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (CC BY 4.0) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2025, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: bevolking, huishoudens, dichtheid, oppervlakte) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2025 versie 1 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2024, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: woningen, WOZ, energie, nabijheid) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2024 versie 2 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| Adressen van hoofdvestigingen, vestigingen en besturen in het basisonderwijs (vestigingenbo.csv) | Dienst Uitvoering Onderwijs (Rijk) | bijgewerkt 05-10-2026 | CC-BY (4.0) | bron: DUO |
| Adressen van instellingen, vestigingen en besturen in het voortgezet onderwijs (vestigingenvo.csv) | Dienst Uitvoering Onderwijs (Rijk) | bijgewerkt 05-10-2026 | CC-BY (4.0) | bron: DUO |
| Oordelen primair, speciaal en voortgezet onderwijs (peilbestand ODS van de Inspectie van het Onderwijs) | Inspectie van het Onderwijs | peildatum 1 oktober 2026 (geplaatst 02-10-2026) | Voor deze website geldt de Creative Commons zero-verklaring (CC0 1.0). | bron: Inspectie van het Onderwijs |
| Stikstofdioxide (NO2), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_NO22024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM2,5), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM252024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM10), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM102024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Roet (EC), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (nieuwste download rivm_nsl_20260401_gm_EC2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van treinverkeer (Lden) | RIVM | 2023 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van vliegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-12-2024, metadata 29-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van industrie (Lden) | RIVM | 2024 (publicatie 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van windturbines (Lden) | RIVM | 2024 (laag van 01-03-2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van alle bronnen samen (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Tevreden met de woonomgeving (volwassenen, per buurt, 2024) | RIVM | 2024 (publicatie 31-12-2024, laag van 01-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt (2022) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 2022 (creatie 01-12-2024) | Naamsvermelding verplicht, organisatienaam (link naar CC BY 4.0) | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Hitte-eiland: hoeveel warmer dan het land eromheen | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | onbekend | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Bodemdaling, totaal (snelheid) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 23-06-2026 (versie in de laagnaam) | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Groen binnen 500 meter (groenkaart 2022, zelf gerekend) | RIVM | rivm_20231221_groenkaart_10m_2022 (jaar 2022, publicatie 01-01-2024) | Geen beperkingen (link naar http://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/deed.nl) | RIVM, Groenkaart van Nederland |
| Advieswaarden van de WHO voor de lucht (2021), zoals IPLO ze geeft | WHO, pagina van IPLO (Rijksoverheid) | WHO-richtlijn 2021 | niet van toepassing: alleen de advieswaarde als feit genoemd, met bron | WHO (2021), via IPLO |
| Advieswaarden van de WHO voor geluid (2018), GGD-richtlijn van het RIVM | WHO, pagina van het RIVM | WHO Environmental Noise Guidelines 2018 | niet van toepassing: alleen de advieswaarde als feit genoemd, met bron | WHO (2018), via RIVM |
| BRT Achtergrondkaart (PDOK), stijl pastel, ondergrond van de grote kaart | Kadaster | actueel bij het laden | CC BY 4.0 | Kadaster (BRT Achtergrondkaart) |