Hoe is het wonen in Emmeloord?
Dat hangt af van wie je bent: een gezin met kinderen let op andere dingen dan iemand die alleen woont. Emmeloord is een wijk in Noordoostpolder met 27.545 inwoners. Tegenover het midden van de woonwijken van Noordoostpolder valt vooral op: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving (1.208 tegen 120) en een school voor voortgezet onderwijs veel dichterbij (1,2 km tegen 8,6 km). Hieronder staan alle feiten, telkens naast dat midden.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
Emmeloord in vijf thema's
- Emmeloord
- het midden van de woonwijken van Noordoostpolder
- Nederland
- de andere woonwijken, bij de kerncijfers
- acht van de tien adressen in de wijk
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
Meer huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen, en een lagere woningwaarde dan in het midden van de woonwijken van Noordoostpolder; iets minder eengezinswoningen en koopwoningen.
Iets meer huurwoningen van een woningcorporatie en een iets lagere woningwaarde dan in Nederland; ongeveer gelijk: eengezinswoningen, huurwoningen en koopwoningen.
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting € 306.000
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: € 383.000; Nederland: € 356.000; plek 10 van 11, van hoog naar laag.
-
Koopwoningen 62%
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 73%; Nederland: 60%; plek 10 van 11, van hoog naar laag.
-
Huurwoningen van een woningcorporatie 28%
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 16%; Nederland: 25%.
-
Eengezinswoningen 80%
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 97%; Nederland: 73%.
Rust en geluid
Ongeveer gelijk aan het midden van de woonwijken van Noordoostpolder: geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight), geluid van wegverkeer en geluid van alle bronnen samen.
Ongeveer gelijk aan Nederland: geluid van alle bronnen samen, geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) en geluid van wegverkeer.
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 49 dB
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 48 dB; Nederland: 51 dB; plek 2 van 11, van hoog naar laag. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 56 dB of minder. Het advies van de WHO: 53 dB.
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 54 dB.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 45 dB.
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 49 dB
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 48 dB; Nederland: 52 dB. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 56 dB of minder.
Groen en water
Een veel sterker hitte-eiland dan in het midden van de woonwijken van Noordoostpolder; iets minder groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
Een zwakker hitte-eiland dan in Nederland; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET) en groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen.
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen 44%
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 51%; Nederland: 45%. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 31% en 55%.
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen 0,7 °C
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 0,2 °C; Nederland: 1,0 °C. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 0,2 °C en 1,0 °C.
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt 44 °C
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 43 °C; Nederland: 45 °C. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 43 °C en 45 °C.
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) -1,4 mm per jaar
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: -1,6 mm per jaar; Nederland: -1,2 mm per jaar. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen -1,9 mm per jaar en -1,1 mm per jaar.
Wat dichtbij is
Een oprit van een hoofdweg verder weg, een school voor voortgezet onderwijs, een bibliotheek, een huisarts en een grote supermarkt veel dichterbij, en een kinderdagverblijf en een basisschool dichterbij dan in het midden van de woonwijken van Noordoostpolder; ongeveer even ver: een treinstation.
Een treinstation en een huisarts veel verder weg, een kinderdagverblijf, een basisschool en een bibliotheek verder weg, en een oprit van een hoofdweg en een school voor voortgezet onderwijs dichterbij dan in Nederland; ongeveer even ver: een grote supermarkt.
-
Afstand tot een grote supermarkt 0,7 km
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 1,4 km; Nederland: 0,7 km.
-
Afstand tot een huisarts 1,5 km
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 4,3 km; Nederland: 0,8 km.
-
Afstand tot een basisschool 0,8 km
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 1,2 km; Nederland: 0,6 km.
-
Afstand tot een kinderdagverblijf 0,8 km
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 1,3 km; Nederland: 0,5 km.
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs 1,2 km
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 8,6 km; Nederland: 1,5 km.
-
Afstand tot een treinstation 24,3 km
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 24,3 km; Nederland: 3,0 km; plek 6 van 11, van hoog naar laag.
-
Afstand tot een bibliotheek 1,8 km
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 7,3 km; Nederland: 1,5 km.
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg 1,3 km
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 0,8 km; Nederland: 1,7 km.
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
Iets meer inwoners van vijfenzestig jaar en ouder en huishoudens van een persoon dan in het midden van de woonwijken van Noordoostpolder; ongeveer gelijk: bewoners tevreden met hun woonomgeving, huishoudens met kinderen en inwoners jonger dan vijftien.
Iets meer inwoners jonger dan vijftien dan in Nederland; ongeveer gelijk: bewoners tevreden met hun woonomgeving, huishoudens met kinderen, huishoudens van een persoon en inwoners van vijfenzestig jaar en ouder.
-
Huishoudens met kinderen 34%
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 35%; Nederland: 33%; plek 7 van 11, van hoog naar laag.
-
Huishoudens van een persoon 36%
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 32%; Nederland: 37%.
-
Inwoners jonger dan vijftien 17%
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 17%; Nederland: 15%.
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder 21%
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 17%; Nederland: 21%.
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving 86%
Midden van de woonwijken van Noordoostpolder: 89%; Nederland: 89%. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 79% en 94%.
Wat opvalt in Emmeloord
- Emmeloord heeft 1.208 adressen per vierkante kilometer in de omgeving, meer dan vier keer zo veel als het midden van de woonwijken van Noordoostpolder (120).
- Vanuit Emmeloord is een school voor voortgezet onderwijs gemiddeld 1,2 km weg, minder dan half zo ver als in het midden van de woonwijken van Noordoostpolder (8,6 km).
- Het hitte-eiland (hoeveel graden warmer dan het land eromheen) is in Emmeloord 0,7 °C, hoger dan in het midden van de woonwijken van Noordoostpolder (0,2 °C).
- Vanuit Emmeloord is een bibliotheek gemiddeld 1,8 km weg, minder dan half zo ver als in het midden van de woonwijken van Noordoostpolder (7,3 km).
- Vanuit Emmeloord is een huisarts gemiddeld 1,5 km weg, minder dan half zo ver als in het midden van de woonwijken van Noordoostpolder (4,3 km).
- Vanuit Emmeloord is een grote supermarkt gemiddeld 0,7 km weg, ongeveer half zo ver als in het midden van de woonwijken van Noordoostpolder (1,4 km).
- Emmeloord heeft 28% huurwoningen van een woningcorporatie, bijna twee keer zo veel als het midden van de woonwijken van Noordoostpolder (16%).
- Vanuit Emmeloord is een kinderdagverblijf gemiddeld 0,8 km weg, iets meer dan half zo ver als in het midden van de woonwijken van Noordoostpolder (1,3 km).
- Vanuit Emmeloord is een oprit van een hoofdweg gemiddeld 1,3 km weg, bijna twee keer zo ver als in het midden van de woonwijken van Noordoostpolder (0,8 km).
- Vanuit Emmeloord is een basisschool gemiddeld 0,8 km weg, dichterbij dan in het midden van de woonwijken van Noordoostpolder (1,2 km).
- Emmeloord heeft 38% huurwoningen, ongeveer een derde meer dan het midden van de woonwijken van Noordoostpolder (27%).
Buiten de vijf thema's: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving dan in het midden van de woonwijken van Noordoostpolder; iets meer roet in de lucht en iets minder woningen met zonnestroom; ongeveer gelijk: stikstofdioxide (NO2) in de lucht, fijnstof (PM10) in de lucht, fijnstof (PM2,5) in de lucht en aardgasvrije woningen.
Naast heel Nederland: Emmeloord heeft meer woningen met zonnestroom, minder stikstofdioxide (NO2) in de lucht, adressen per vierkante kilometer in de omgeving en roet in de lucht, en een zwakker hitte-eiland dan het midden van Nederland. Vanuit Emmeloord liggen een treinstation en een huisarts veel verder weg, en een kinderdagverblijf en een basisschool verder weg dan in het midden van Nederland.
De buurten van Emmeloord
| buurt | inwoners | koop | met kinderen | woningwaarde | station |
|---|---|---|---|---|---|
| Emmeloord-Bedrijventerrein A6 | 0 | geen cijfer | geen cijfer | geen cijfer | geen cijfer |
| Emmeloord-Bedrijventerrein Nagelerweg | 45 | 45% | geen cijfer | € 315.000 | 22,7 km |
| Emmeloord-Bedrijventerrein de Munt | 50 | geen cijfer | 29% | geen cijfer | 22,8 km |
| Emmeloord-Centrum-Bos en Gaard | 415 | 95% | 18% | € 539.000 | 23,0 km |
| Emmeloord-Centrum-Centrum Oost | 1.695 | 30% | 27% | € 242.000 | 22,9 km |
| Emmeloord-Centrum-Centrum West | 1.460 | 52% | 26% | € 276.000 | 23,6 km |
| Emmeloord-Centrum-Tussen Gracht en Vaart | 2.135 | 40% | 19% | € 228.000 | 22,9 km |
| Emmeloord-Emmelhage-Boswonen | 2.285 | 85% | 60% | € 462.000 | 25,4 km |
| Emmeloord-Emmelhage-Waterwonen/Polderwonen | 870 | 83% | 57% | € 454.000 | 25,7 km |
| Emmeloord-Espelervaart-Bergenbuurt | 1.310 | 59% | 34% | € 262.000 | 24,2 km |
| Emmeloord-Espelervaart-Espelervaart West | 2.860 | 73% | 38% | € 294.000 | 25,1 km |
| Emmeloord-Espelervaart-Rivierenbuurt | 1.610 | 59% | 30% | € 258.000 | 24,7 km |
| Emmeloord-Revelsant-Noord | 1.245 | 37% | 25% | € 206.000 | 24,5 km |
| Emmeloord-Revelsant-Zuid | 2.635 | 44% | 37% | € 248.000 | 24,5 km |
| Emmeloord-Waterland | 210 | 99% | 43% | € 478.000 | 24,1 km |
| Emmeloord-de Erven | 4.745 | 88% | 39% | € 391.000 | 25,5 km |
| Emmeloord-de Zuidert | 3.265 | 63% | 31% | € 270.000 | 22,0 km |
| Emmeloord-landelijk gebied | 720 | 88% | 42% | € 536.000 | 24,2 km |
Waar Emmeloord ligt in Noordoostpolder. De kaart laadt pas na de klik, met de achtergrondkaart van het Kadaster.
Lucht, geluid en hitte op een punt in de wijk
Lucht, geluid en hitte verschillen per straat. Dit zijn de waarden bij een schoolgebouw aan de Prof. Lorentzstraat (het dichtstbijzijnde schoolgebouw bij het midden van de wijk); voor een eigen adres kunnen ze anders zijn.
| wat | waarde | ter vergelijking |
|---|---|---|
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht, jaargemiddelde | 6,7 µg/m³ | advieswaarde van de WHO (2021): 10,0 µg/m³ |
| Fijnstof (PM2,5) in de lucht, jaargemiddelde | 6,8 µg/m³ | advieswaarde van de WHO (2021): 5,0 µg/m³ |
| Fijnstof (PM10) in de lucht, jaargemiddelde | 12,6 µg/m³ | |
| Roet in de lucht, het fijnste deel van het fijnstof, jaargemiddelde | 0,18 µg/m³ | |
| Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 50 dB | advieswaarde van de WHO (2018): 53 dB |
| Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | advieswaarde van de WHO (2018): 54 dB |
| Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | advieswaarde van de WHO (2018): 45 dB |
| Geluid van industrie, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | |
| Geluid van windturbines, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | |
| Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 50 dB | |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | 40 dB | |
| Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen | 0,8 °C | |
| Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen | 34% |
Scholen in Emmeloord
| school | soort | oordeel van de inspectie |
|---|---|---|
| Aeres Praktijkonderwijs Emmeloord | praktijkonderwijs | Geen eindoordeel |
| Aeres VMBO Emmeloord | vmbo basis | Geen eindoordeel |
| Aeres VMBO Emmeloord | vmbo gemengd of theoretisch | Geen eindoordeel |
| Aeres VMBO Emmeloord | vmbo kader | Geen eindoordeel |
| Albert Schweitzer-School | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| Basisschool Eben Haezer | basisonderwijs | Voldoende () |
| CBS 't Kompas | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| CBS De Lichtboei | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| CBS De Triangel | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| De Keerkring | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| De Planthof | basisonderwijs | Voldoende () |
| De Zevensprong | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| Emelwerda College Christelijke Scholengemeenschap voor Lwoo Mavo Havo Vwo | havo | Zeer zwak () |
| Emelwerda College Christelijke Scholengemeenschap voor Lwoo Mavo Havo Vwo | vmbo basis | Geen eindoordeel |
| Emelwerda College Christelijke Scholengemeenschap voor Lwoo Mavo Havo Vwo | vmbo gemengd of theoretisch | Geen eindoordeel |
| Emelwerda College Christelijke Scholengemeenschap voor Lwoo Mavo Havo Vwo | vmbo gemengd of theoretisch | Geen eindoordeel |
| Emelwerda College Christelijke Scholengemeenschap voor Lwoo Mavo Havo Vwo | vmbo kader | Onvoldoende () |
| Emelwerda College Christelijke Scholengemeenschap voor Lwoo Mavo Havo Vwo | vwo | Geen eindoordeel |
| Kindcentrum Emmelhage | basisonderwijs | Voldoende () |
| Openbare School voor voortgezet onderwijs Zuyderzee Lyceum | havo | Geen eindoordeel |
| Openbare School voor voortgezet onderwijs Zuyderzee Lyceum | havo | Voldoende () |
| Openbare School voor voortgezet onderwijs Zuyderzee Lyceum | vmbo basis | Geen eindoordeel |
| Openbare School voor voortgezet onderwijs Zuyderzee Lyceum | vmbo gemengd of theoretisch | Onvoldoende () |
| Openbare School voor voortgezet onderwijs Zuyderzee Lyceum | vmbo gemengd of theoretisch | Geen eindoordeel |
| Openbare School voor voortgezet onderwijs Zuyderzee Lyceum | vmbo kader | Geen eindoordeel |
| Openbare School voor voortgezet onderwijs Zuyderzee Lyceum | vwo | Geen eindoordeel |
| Openbare School voor voortgezet onderwijs Zuyderzee Lyceum | vwo | Onvoldoende () |
| Openbare School voor voortgezet onderwijs Zuyderzee Lyceum | voortgezet onderwijs | geen oordeel gevonden |
| Roderik van Voorstschool | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| St Bonifatius Mavo | vmbo gemengd of theoretisch | Geen eindoordeel |
| St Joseph School | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| Windkracht 10 | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| cbs De Koperwiek | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| o.b.s. De Carrousel | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
Andere wijken van Noordoostpolder
Bant, Luttelgeest, Marknesse, Kraggenburg, Ens, Nagele, Tollebeek, Espel, Creil, Rutten. Of bekijk alle woonwijken van Noordoostpolder naast elkaar.
Bronnen
- Kadaster: Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG). CC0 1.0, 2026.
- CBS en Kadaster: Wijk- en buurtkaart 2025: grenzen, namen en inwoners van buurten, wijken en gemeenten. CC BY 4.0, 2025.
- CBS en Kadaster: Kerncijfers per buurt, wijk en gemeente 2025: bevolking, huishoudens, dichtheid en oppervlakte. CC BY 4.0, 2025.
- CBS en Kadaster: Kerncijfers per buurt, wijk en gemeente 2024: woningen, WOZ-waarde, energie en nabijheid van voorzieningen. CC BY 4.0, 2024.
- Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO): Adressen van scholen en schoolbesturen in het basisonderwijs. CC BY 4.0, 2026.
- Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO): Adressen van scholen en schoolbesturen in het voortgezet onderwijs. CC BY 4.0, 2026.
- Inspectie van het Onderwijs: Oordelen over scholen in het primair, speciaal en voortgezet onderwijs. CC0 1.0, 2026.
- RIVM: Stikstofdioxide (NO2) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Fijnstof (PM2,5) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Fijnstof (PM10) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Roet (EC) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Geluid van treinverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2023.
- RIVM: Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Geluid van industrie, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Geluid van windturbines, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Geluid van wegverkeer in de nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Tevredenheid van volwassenen met de woonomgeving, per buurt. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- Climate Adaptation Services (Klimaateffectatlas): Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt. CC BY 4.0, 2022.
- Climate Adaptation Services (Klimaateffectatlas): Hitte-eiland: hoeveel warmer het is dan in het land eromheen. CC BY 4.0, 2026.
- Climate Adaptation Services (Klimaateffectatlas): Snelheid van bodemdaling, totaal. CC BY 4.0, 2026.
- RIVM: Groen binnen 500 meter van het adres (groenkaart, eigen berekening). Public Domain Mark 1.0, 2022.
- Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), via het Informatiepunt Leefomgeving (IPLO): Advieswaarden voor de luchtkwaliteit. geen licentie nodig: alleen de advieswaarde wordt genoemd, 2021.
- Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), via het RIVM: Advieswaarden voor omgevingsgeluid. geen licentie nodig: alleen de advieswaarde wordt genoemd, 2018.
- Kadaster: BRT Achtergrondkaart, de ondergrond van de kaart. CC BY 4.0, 2026.