Hoe is het wonen in Rosmalen?
Dat hangt af van wie je bent en wat je zoekt: ruimte, rust, of juist alles dichtbij. Rosmalen is een woonplaats in de gemeente 's-Hertogenbosch, met 40.000 (schatting) inwoners en 18.083 woonadressen. Tegenover de hele gemeente valt vooral op: minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving (1.241 (schatting) tegen 2.064) en een zwakker hitte-eiland (0,8 °C tegen 1,1 °C). Hieronder staan de feiten, telkens naast de hele gemeente 's-Hertogenbosch en Nederland.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
Rosmalen in vijf thema's
- Rosmalen
- de hele gemeente 's-Hertogenbosch
- Nederland
- de woonwijken van Rosmalen
- acht van de tien woonadressen in Rosmalen
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Gemiddelde WOZ-waarde in Rosmalen: geen cijfer; de hele gemeente: € 404.000; Nederland: € 356.000.
-
Koopwoningen geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Koopwoningen in Rosmalen: geen cijfer; de hele gemeente: 52%; Nederland: 60%.
-
Huurwoningen van een woningcorporatie geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Huurwoningen van een woningcorporatie in Rosmalen: geen cijfer; de hele gemeente: 33%; Nederland: 25%.
-
Eengezinswoningen geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Eengezinswoningen in Rosmalen: geen cijfer; de hele gemeente: 59%; Nederland: 73%.
Rust en geluid
Ongeveer gelijk aan de hele gemeente 's-Hertogenbosch: geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight), geluid van wegverkeer en geluid van alle bronnen samen.
Ongeveer gelijk aan Nederland: geluid van wegverkeer, geluid van alle bronnen samen en geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight).
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 50 dB
Geluid van wegverkeer in Rosmalen: 50 dB, ongeveer evenveel als in de hele gemeente (51 dB) en ongeveer evenveel als in Nederland (51 dB). Bij negen van de tien adressen in Rosmalen: 57 dB of minder. Het advies van de WHO: 53 dB.
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Geluid van treinen in Rosmalen: 45 dB of minder; de hele gemeente: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in Rosmalen: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 54 dB.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Geluid van vliegverkeer in Rosmalen: 45 dB of minder; de hele gemeente: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in Rosmalen: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 45 dB.
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 51 dB
Geluid van alle bronnen samen in Rosmalen: 51 dB, ongeveer evenveel als in de hele gemeente (52 dB) en ongeveer evenveel als in Nederland (52 dB). Bij negen van de tien adressen in Rosmalen: 57 dB of minder.
Groen en water
Meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en een zwakker hitte-eiland dan in de hele gemeente 's-Hertogenbosch; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
Meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en een zwakker hitte-eiland dan in Nederland; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen 61%
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen in Rosmalen: 61%, ongeveer een vijfde meer dan in de hele gemeente (51%) en ongeveer een derde meer dan in Nederland (45%). Bij acht van de tien adressen in Rosmalen tussen 42% en 81%.
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen 0,8 °C
Hitte-eiland in Rosmalen: 0,8 °C, lager dan in de hele gemeente (1,1 °C) en lager dan in Nederland (1,0 °C). Bij acht van de tien adressen in Rosmalen tussen 0,3 °C en 1,2 °C.
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt 45 °C
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET) in Rosmalen: 45 °C, ongeveer even hoog als in de hele gemeente (45 °C) en ongeveer even hoog als in Nederland (45 °C). Bij acht van de tien adressen in Rosmalen tussen 41 °C en 47 °C.
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) -0,7 mm per jaar
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) in Rosmalen: -0,7 mm per jaar; de hele gemeente: -0,8 mm per jaar; Nederland: -1,2 mm per jaar. Bij acht van de tien adressen in Rosmalen tussen -1,1 mm per jaar en -0,4 mm per jaar.
Wat dichtbij is
-
Afstand tot een grote supermarkt geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Afstand tot een grote supermarkt in Rosmalen: geen cijfer; de hele gemeente: 0,8 km; Nederland: 0,7 km.
-
Afstand tot een huisarts geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Afstand tot een huisarts in Rosmalen: geen cijfer; de hele gemeente: 1,0 km; Nederland: 0,8 km.
-
Afstand tot een basisschool geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Afstand tot een basisschool in Rosmalen: geen cijfer; de hele gemeente: 0,7 km; Nederland: 0,6 km.
-
Afstand tot een kinderdagverblijf geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Afstand tot een kinderdagverblijf in Rosmalen: geen cijfer; de hele gemeente: 0,6 km; Nederland: 0,5 km.
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs in Rosmalen: geen cijfer; de hele gemeente: 2,4 km; Nederland: 1,5 km.
-
Afstand tot een treinstation geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Afstand tot een treinstation in Rosmalen: geen cijfer; de hele gemeente: 2,8 km; Nederland: 3,0 km.
-
Afstand tot een bibliotheek geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Afstand tot een bibliotheek in Rosmalen: geen cijfer; de hele gemeente: 3,3 km; Nederland: 1,5 km.
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Afstand tot een oprit van een hoofdweg in Rosmalen: geen cijfer; de hele gemeente: 2,3 km; Nederland: 1,7 km.
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
Ongeveer gelijk aan de hele gemeente 's-Hertogenbosch: bewoners tevreden met hun woonomgeving.
Ongeveer gelijk aan Nederland: bewoners tevreden met hun woonomgeving.
-
Huishoudens met kinderen geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2025 die in dit gebied ligt. Huishoudens met kinderen in Rosmalen: geen cijfer; de hele gemeente: 30%; Nederland: 33%.
-
Huishoudens van een persoon geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2025 die in dit gebied ligt. Huishoudens van een persoon in Rosmalen: geen cijfer; de hele gemeente: 42%; Nederland: 37%.
-
Inwoners jonger dan vijftien geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2025 die in dit gebied ligt. Inwoners jonger dan vijftien in Rosmalen: geen cijfer; de hele gemeente: 14%; Nederland: 15%.
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2025 die in dit gebied ligt. Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder in Rosmalen: geen cijfer; de hele gemeente: 20%; Nederland: 21%.
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving 92%
Bewoners tevreden met hun woonomgeving in Rosmalen: 92%, ongeveer evenveel als in de hele gemeente (89%) en ongeveer evenveel als in Nederland (89%). Bij acht van de tien adressen in Rosmalen tussen 86% en 94%.
Wat opvalt in Rosmalen
- Rosmalen heeft 1.241 (schatting) adressen per vierkante kilometer in de omgeving, iets meer dan half zo veel als de hele gemeente 's-Hertogenbosch (2.064).
- Het hitte-eiland (hoeveel graden warmer dan het land eromheen) is in Rosmalen 0,8 °C, lager dan in de hele gemeente 's-Hertogenbosch (1,1 °C).
Buiten de vijf thema's: minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving dan in de hele gemeente 's-Hertogenbosch; ongeveer gelijk: stikstofdioxide (NO2) in de lucht, fijnstof (PM2,5) in de lucht, fijnstof (PM10) in de lucht en roet in de lucht.
Naast heel Nederland: Rosmalen heeft meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen dan het midden van Nederland.
Waar Rosmalen ligt
De woonadressen van Rosmalen liggen in de wijken Rosmalen-Noord (32%), De Groote Wielen (27%), Rosmalen-Zuid (25%) en Graafsepoort (16%) van de gemeente 's-Hertogenbosch.
De woonwijken van Rosmalen
| Rosmalen-Noord | 12.860 | 70% | 30% | 36% | € 451.000 | 1,4 km | 50 dB | 13,7 µg/m³ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| De Groote Wielen | 11.235 | 67% | 33% | 54% | € 480.000 | 2,8 km | 49 dB | 12,3 µg/m³ |
| Rosmalen-Zuid | 9.880 | 78% | 22% | 37% | € 562.000 | 2,0 km | 51 dB | 13,5 µg/m³ |
| midden van Rosmalen | 70% | 30% | 37% | € 480.000 | 2,0 km | 50 dB | 13,5 µg/m³ |
De hele gemeente 's-Hertogenbosch
Alle woonwijken van de gemeente naast elkaar, met de kaart, de profielen en de buurgemeenten: wonen in 's-Hertogenbosch.
Bronnen
- Kadaster: Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG). CC0 1.0, 2026.
- CBS en Kadaster: Wijk- en buurtkaart 2025: grenzen, namen en inwoners van buurten, wijken en gemeenten. CC BY 4.0, 2025.
- CBS en Kadaster: Kerncijfers per buurt, wijk en gemeente 2025: bevolking, huishoudens, dichtheid en oppervlakte. CC BY 4.0, 2025.
- CBS en Kadaster: Kerncijfers per buurt, wijk en gemeente 2024: woningen, WOZ-waarde, energie en nabijheid van voorzieningen. CC BY 4.0, 2024.
- RIVM: Stikstofdioxide (NO2) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Fijnstof (PM2,5) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Fijnstof (PM10) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Roet (EC) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Geluid van treinverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2023.
- RIVM: Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Geluid van industrie, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Geluid van windturbines, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Geluid van wegverkeer in de nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Tevredenheid van volwassenen met de woonomgeving, per buurt. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- Climate Adaptation Services (Klimaateffectatlas): Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt. CC BY 4.0, 2022.
- Climate Adaptation Services (Klimaateffectatlas): Hitte-eiland: hoeveel warmer het is dan in het land eromheen. CC BY 4.0, 2026.
- Climate Adaptation Services (Klimaateffectatlas): Snelheid van bodemdaling, totaal. CC BY 4.0, 2026.
- RIVM: Groen binnen 500 meter van het adres (groenkaart, eigen berekening). Public Domain Mark 1.0, 2022.
- Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), via het RIVM: Advieswaarden voor omgevingsgeluid. geen licentie nodig: alleen de advieswaarde wordt genoemd, 2018.