Hoe is het wonen in Amstelveen?
Dat hangt af van wie je bent: een gezin met kinderen zoekt iets anders dan een student of iemand met pensioen. Amstelveen heeft 12 woonwijken. Tegenover Nederland valt in de hele gemeente vooral op: veel meer aardgasvrije woningen (10% tegen 4%) en een treinstation veel verder weg (6,4 km tegen 3,0 km). Hieronder staan de woonwijken naast elkaar, met bij elk getal het midden van de woonwijken van Amstelveen en van Nederland.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
De woonwijken van Amstelveen in vijf thema's
- het midden van de woonwijken van Amstelveen
- Nederland
- een woonwijk
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
De hele gemeente: een hogere woningwaarde, meer huurwoningen, en minder eengezinswoningen en koopwoningen dan in Nederland; iets meer huurwoningen van een woningcorporatie.
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting. Van € 281.000 in Uilenstede, Kronenburg tot € 775.000 in Patrimonium. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is € 519.000, ongeveer anderhalf keer zo hoog als in Nederland (€ 356.000). In 10 van de 11 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Koopwoningen. Van 0% in Uilenstede, Kronenburg tot 71% in Westwijk Zuid. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 49%, iets minder dan in Nederland (60%). In 10 van de 12 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Huurwoningen van een woningcorporatie. Van 0% in Randwijck tot 100% in Uilenstede, Kronenburg. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 31%, ongeveer een vijfde meer dan in Nederland (25%). In 7 van de 12 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Eengezinswoningen. Van 1% in Uilenstede, Kronenburg tot 94% in Buitengebied Zuid. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 55%, bijna een kwart minder dan in Nederland (73%). In 10 van de 12 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
Rust en geluid
De hele gemeente: geluid van alle bronnen samen, geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) en geluid van wegverkeer ongeveer gelijk aan Nederland.
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 50 dB in Waardhuizen, Middenhoven en Westwijk Zuid tot 58 dB in Stadshart. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 53 dB, ongeveer evenveel als in Nederland (51 dB). In 5 van de 12 woonwijken ligt de waarde boven het advies van de WHO (53 dB).
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Het midden van de woonwijken van Amstelveen: 45 dB of minder, Nederland 45 dB of minder. In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (54 dB). In alle woonwijken: 45 dB of minder.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 46 dB in Groenelaan tot 57 dB in Randwijck en Uilenstede, Kronenburg. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 49 dB, Nederland 45 dB of minder. In alle woonwijken ligt de waarde boven het advies van de WHO (45 dB).
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 53 dB in Waardhuizen, Middenhoven en Westwijk Zuid tot 59 dB in Randwijck. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 55 dB, ongeveer evenveel als in Nederland (52 dB).
Groen en water
De hele gemeente: een sterker hitte-eiland dan in Nederland; ongeveer gelijk: groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen. Van 34% in Stadshart tot 68% in Buitengebied Zuid. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 44%, ongeveer evenveel als in Nederland (45%).
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen. Van 0,3 °C in Buitengebied Zuid tot 1,7 °C in Stadshart. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 1,2 °C, iets hoger dan in Nederland (1,0 °C). In 10 van de 12 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt. Van 43 °C in Patrimonium tot 46 °C in Westwijk Zuid. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 44 °C, ongeveer even hoog als in Nederland (45 °C).
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen). Van -1,9 mm per jaar in Buitengebied Zuid tot -0,9 mm per jaar in Groenelaan. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is -1,0 mm per jaar, Nederland -1,2 mm per jaar.
Wat dichtbij is
De hele gemeente: een treinstation veel verder weg, en een basisschool, een bibliotheek en een kinderdagverblijf verder weg dan in Nederland; een school voor voortgezet onderwijs iets verder weg; ongeveer even ver: een huisarts, een oprit van een hoofdweg en een grote supermarkt.
-
Afstand tot een grote supermarkt. Van 0,4 km in Uilenstede, Kronenburg tot 3,6 km in Buitengebied Zuid. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 0,7 km, ongeveer even ver als in Nederland (0,7 km).
-
Afstand tot een huisarts. Van 0,6 km in vier woonwijken tot 4,2 km in Buitengebied Zuid. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 0,8 km, ongeveer even ver als in Nederland (0,8 km).
-
Afstand tot een basisschool. Van 0,4 km in Randwijck tot 3,9 km in Buitengebied Zuid. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 0,7 km, ongeveer even ver als in Nederland (0,6 km).
-
Afstand tot een kinderdagverblijf. Van 0,3 km in Patrimonium en Randwijck tot 2,4 km in Buitengebied Zuid. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 0,5 km, ongeveer even ver als in Nederland (0,5 km).
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs. Van 0,8 km in Keizer Karelpark tot 4,8 km in Buitengebied Zuid. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 1,7 km, iets verder dan in Nederland (1,5 km). Vanuit 7 van de 12 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een treinstation. Van 3,2 km in Uilenstede, Kronenburg tot 10,0 km in Westwijk Zuid. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 5,9 km, ongeveer twee keer zo ver als in Nederland (3,0 km). Vanuit alle woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een bibliotheek. Van 0,9 km in Bovenkerk - Westwijk Noord tot 3,7 km in Buitengebied Zuid. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 1,9 km, verder dan in Nederland (1,5 km). Vanuit 7 van de 12 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg. Van 0,9 km in Stadshart en Westwijk Zuid tot 3,0 km in Uilenstede, Kronenburg. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 1,5 km, iets dichterbij dan in Nederland (1,7 km). Vanuit 6 van de 12 woonwijken is dat dichterbij dan in Nederland.
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
De hele gemeente: iets meer huishoudens van een persoon en inwoners jonger dan vijftien dan in Nederland; ongeveer gelijk: inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, bewoners tevreden met hun woonomgeving en huishoudens met kinderen.
-
Huishoudens met kinderen. Van 2% in Uilenstede, Kronenburg tot 58% in Westwijk Zuid. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 35%, ongeveer evenveel als in Nederland (33%).
-
Huishoudens van een persoon. Van 23% in Westwijk Zuid tot 94% in Uilenstede, Kronenburg. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 38%, ongeveer evenveel als in Nederland (37%).
-
Inwoners jonger dan vijftien. Van 2% in Uilenstede, Kronenburg tot 22% in Westwijk Zuid. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 16%, ongeveer evenveel als in Nederland (15%).
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder. Van 1% in Uilenstede, Kronenburg tot 27% in Groenelaan. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 21%, ongeveer evenveel als in Nederland (21%).
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving. Van 75% in Uilenstede, Kronenburg tot 92% in Westwijk Zuid. Het midden van de woonwijken van Amstelveen is 89%, ongeveer evenveel als in Nederland (89%).
Wat opvalt in Amstelveen
De gemeente Amstelveen heeft veel meer aardgasvrije woningen, meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en huurwoningen, een hogere woningwaarde, en minder woningen met zonnestroom en eengezinswoningen dan het midden van Nederland. Vanuit de gemeente Amstelveen liggen een treinstation veel verder weg, en een basisschool en een bibliotheek verder weg dan in het midden van Nederland.
Buiten de vijf thema's, voor de hele gemeente: veel meer aardgasvrije woningen, meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en stikstofdioxide (NO2) in de lucht, en minder woningen met zonnestroom dan in Nederland; ongeveer gelijk: roet in de lucht, fijnstof (PM10) in de lucht en fijnstof (PM2,5) in de lucht.
De woonwijken in een zin: de grootste verschillen met het midden van Amstelveen
- Bankras, Kostverloren: veel meer aardgasvrije woningen en minder eengezinswoningen; een bibliotheek verder weg en een school voor voortgezet onderwijs dichterbij.
- Bovenkerk - Westwijk Noord: minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een treinstation verder weg, een bibliotheek veel dichterbij en een oprit van een hoofdweg dichterbij.
- Buitengebied Zuid: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een basisschool, een huisarts en een grote supermarkt veel verder weg.
- Elsrijk: een sterker hitte-eiland en minder huurwoningen van een woningcorporatie; een bibliotheek en een huisarts dichterbij.
- Groenelaan: meer huurwoningen, veel minder koopwoningen en eengezinswoningen, en minder woningen met zonnestroom.
- Keizer Karelpark: minder eengezinswoningen; een school voor voortgezet onderwijs veel dichterbij en een oprit van een hoofdweg dichterbij.
- Patrimonium: meer woningen met zonnestroom, een hogere woningwaarde en veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een kinderdagverblijf dichterbij.
- Randwijck: veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en minder huurwoningen; een basisschool en een kinderdagverblijf dichterbij.
- Stadshart: veel meer aardgasvrije woningen, en veel minder huurwoningen van een woningcorporatie, woningen met zonnestroom en eengezinswoningen.
- Uilenstede, Kronenburg: veel minder huishoudens met kinderen, inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, koopwoningen en eengezinswoningen.
- Waardhuizen, Middenhoven: een bibliotheek, een kinderdagverblijf, een oprit van een hoofdweg en een treinstation verder weg.
- Westwijk Zuid: veel meer aardgasvrije woningen, en veel minder inwoners van vijfenzestig jaar en ouder en adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een school voor voortgezet onderwijs veel verder weg.
De wijken van Amstelveen op de kaart
Koopwoningen
Huishoudens met kinderen
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden)
- 45 dB of minder
- tot en met 53 dB, het advies van de WHO
- boven het advies
De grenzen van de wijken van Amstelveen. De kaart laadt pas na de klik, met de achtergrondkaart van het Kadaster.
Alle woonwijken van Amstelveen
| Keizer Karelpark | 14.190 | 42% | 58% | 31% | € 477.000 | 6,6 km | 54 dB | 14,7 µg/m³ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Waardhuizen, Middenhoven | 13.000 | 49% | 50% | 34% | € 475.000 | 7,9 km | 50 dB | 12,7 µg/m³ |
| Elsrijk | 12.015 | 59% | 41% | 41% | € 656.000 | 4,5 km | 54 dB | 16,5 µg/m³ |
| Bovenkerk - Westwijk Noord | 10.820 | 45% | 55% | 36% | € 519.000 | 9,0 km | 52 dB | 14,5 µg/m³ |
| Bankras, Kostverloren | 10.585 | 43% | 57% | 33% | € 483.000 | 4,6 km | 53 dB | 14,5 µg/m³ |
| Groenelaan | 8.680 | 22% | 78% | 28% | € 416.000 | 6,7 km | 54 dB | 14,6 µg/m³ |
| Westwijk Zuid | 7.730 | 71% | 29% | 58% | € 664.000 | 10,0 km | 50 dB | 13,1 µg/m³ |
| Randwijck | 5.915 | 70% | 30% | 40% | € 648.000 | 3,7 km | 52 dB | 15,3 µg/m³ |
| Uilenstede, Kronenburg | 4.090 | 0% | 100% | 2% | € 281.000 | 3,2 km | 52 dB | 14,1 µg/m³ |
| Stadshart | 3.450 | 56% | 44% | 29% | € 527.000 | 5,2 km | 58 dB | 16,7 µg/m³ |
| Patrimonium | 3.205 | 49% | 51% | 37% | € 775.000 | 5,2 km | 51 dB | 15,6 µg/m³ |
| Buitengebied Zuid | 1.225 | 51% | 49% | 40% | geen cijfer | 9,4 km | 54 dB | 13,4 µg/m³ |
| midden van Amstelveen | 49% | 51% | 35% | € 519.000 | 5,9 km | 53 dB | 14,5 µg/m³ |
Ook in Amstelveen, maar met minder dan duizend inwoners: Amsterdamse Bos, Buitengebied Noord.
Welke wijk past bij wie?
Kies wie je bent. De volgorde komt uit een paar cijfers per profiel, met de gewichten erbij. De weging is een voorstel tot hij is vastgesteld; een lagere plek is geen oordeel over de wijk of de mensen die er wonen.
Gezin met kinderen
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Huishoudens met kinderen 2; Afstand tot een basisschool 2; Afstand tot een kinderdagverblijf 1; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Stel zonder kinderen
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Afstand tot een grote supermarkt 1; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Oudere
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een huisarts 3; Afstand tot een grote supermarkt 2; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Starter
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting 2; Huishoudens van een persoon 1.
Nieuw in Nederland
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Afstand tot een grote supermarkt 1; Afstand tot een huisarts 1; Afstand tot een basisschool 1.
Huurder
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Huurwoningen 3; Afstand tot een treinstation 1; Afstand tot een grote supermarkt 1.
Een huis kopen in Amstelveen
In de gemeente Amstelveen is 47% van de woningen een koopwoning, ongeveer een vijfde minder dan in Nederland (60%). In 5 van de 12 woonwijken is meer dan de helft van de woningen een koopwoning. Het hoogste aandeel koopwoningen hebben Westwijk Zuid (71%), Randwijck (70%) en Elsrijk (59%); het laagste heeft Uilenstede, Kronenburg (0%).
Van de woningen in de gemeente Amstelveen is 48% een eengezinswoning (geen flat of appartement), ongeveer een derde minder dan in Nederland (73%). Het hoogste aandeel eengezinswoningen hebben Buitengebied Zuid (94%), Westwijk Zuid (75%) en Patrimonium (72%); het laagste heeft Uilenstede, Kronenburg (1%).
De gemiddelde WOZ-waarde (de waarde voor de belasting, geen verkoopprijs) is in de gemeente Amstelveen € 536.000, ongeveer anderhalf keer zo hoog als in Nederland (€ 356.000). De hoogste gemiddelde WOZ-waarde hebben Patrimonium (€ 775.000), Westwijk Zuid (€ 664.000) en Elsrijk (€ 656.000); de laagste heeft Uilenstede, Kronenburg (€ 281.000).
Huren in Amstelveen
In de gemeente Amstelveen is 53% van de woningen een huurwoning, ongeveer een derde meer dan in Nederland (40%). Woningcorporaties verhuren 29% van alle woningen, iets meer dan in Nederland (25%). Het hoogste aandeel huurwoningen hebben Uilenstede, Kronenburg (100%), Groenelaan (78%) en Keizer Karelpark (58%); het laagste heeft Westwijk Zuid (29%).
Amstelveen naast de buurgemeenten
| gemeente | koop | huur | met kinderen | woningwaarde | station | geluid weg | NO2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Amstelveen | 47% | 53% | 33% | € 536.000 | 6,4 km | 53 dB | 14,6 µg/m³ |
| Aalsmeer | 64% | 36% | 39% | € 491.000 | 8,2 km | 49 dB | 13,2 µg/m³ |
| Amsterdam | 30% | 70% | 23% | € 498.000 | 2,8 km | 53 dB | 17,7 µg/m³ |
| De Ronde Venen | 66% | 34% | 37% | € 515.000 | 9,2 km | 49 dB | 12,3 µg/m³ |
| Haarlemmermeer | 67% | 33% | 41% | € 473.000 | 4,3 km | 50 dB | 13,3 µg/m³ |
| Ouder-Amstel | 55% | 45% | 35% | € 559.000 | 3,3 km | 53 dB | 15,5 µg/m³ |
| Uithoorn | 60% | 40% | 40% | € 433.000 | 11,7 km | 49 dB | 12,4 µg/m³ |
| Nederland | 60% | 40% | 33% | € 356.000 | 3,0 km | 51 dB | 12,0 µg/m³ |
Bronnen
| bron | van | versie | licentie | vermelding |
|---|---|---|---|---|
| BAG Extract 2.0, heel Nederland (lvbag-extract-nl.zip) | Kadaster, gemeenten zijn bronhouder | 08-10-2026 | CC0 1.0 | niet nodig |
| CBS Wijken en Buurten 2025 (wijk- en buurtkaart, vlakken, codes, namen en inwoners) | CBS | 2025 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (CC BY 4.0) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2025, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: bevolking, huishoudens, dichtheid, oppervlakte) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2025 versie 1 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2024, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: woningen, WOZ, energie, nabijheid) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2024 versie 2 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| Stikstofdioxide (NO2), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_NO22024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM2,5), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM252024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM10), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM102024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Roet (EC), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (nieuwste download rivm_nsl_20260401_gm_EC2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van treinverkeer (Lden) | RIVM | 2023 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van vliegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-12-2024, metadata 29-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van industrie (Lden) | RIVM | 2024 (publicatie 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van windturbines (Lden) | RIVM | 2024 (laag van 01-03-2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van alle bronnen samen (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Tevreden met de woonomgeving (volwassenen, per buurt, 2024) | RIVM | 2024 (publicatie 31-12-2024, laag van 01-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt (2022) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 2022 (creatie 01-12-2024) | Naamsvermelding verplicht, organisatienaam (link naar CC BY 4.0) | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Hitte-eiland: hoeveel warmer dan het land eromheen | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | onbekend | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Bodemdaling, totaal (snelheid) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 23-06-2026 (versie in de laagnaam) | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Groen binnen 500 meter (groenkaart 2022, zelf gerekend) | RIVM | rivm_20231221_groenkaart_10m_2022 (jaar 2022, publicatie 01-01-2024) | Geen beperkingen (link naar http://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/deed.nl) | RIVM, Groenkaart van Nederland |
| Advieswaarden van de WHO voor geluid (2018), GGD-richtlijn van het RIVM | WHO, pagina van het RIVM | WHO Environmental Noise Guidelines 2018 | niet van toepassing: alleen de advieswaarde als feit genoemd, met bron | WHO (2018), via RIVM |
| BRT Achtergrondkaart (PDOK), stijl pastel, ondergrond van de grote kaart | Kadaster | actueel bij het laden | CC BY 4.0 | Kadaster (BRT Achtergrondkaart) |