Hoe is het wonen in Berflo Es?
Dat hangt af van wie je bent: een gezin met kinderen let op andere dingen dan iemand die alleen woont. Berflo Es is een wijk in Hengelo (O.) met 7.490 inwoners. Tegenover het midden van de woonwijken van Hengelo (O.) valt vooral op: minder groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen (24% tegen 36%). Hieronder staan alle feiten, telkens naast dat midden.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
Berflo Es in vijf thema's
- Berflo Es
- het midden van de woonwijken van Hengelo (O.)
- Nederland
- de andere woonwijken, bij de kerncijfers
- acht van de tien adressen in de wijk
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): € 294.000; Nederland: € 356.000.
-
Koopwoningen geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 54%; Nederland: 60%.
-
Huurwoningen van een woningcorporatie geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 26%; Nederland: 25%.
-
Eengezinswoningen geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 67%; Nederland: 73%.
Rust en geluid
Ongeveer gelijk aan het midden van de woonwijken van Hengelo (O.): geluid van wegverkeer, geluid van alle bronnen samen en geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight).
Ongeveer gelijk aan Nederland: geluid van wegverkeer, geluid van alle bronnen samen en geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight).
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 51 dB
Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 50 dB; Nederland: 51 dB; plek 2 van 10, van hoog naar laag. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 61 dB of minder. Het advies van de WHO: 53 dB.
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 54 dB.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 45 dB.
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 52 dB
Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 51 dB; Nederland: 52 dB. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 46 dB en 61 dB.
Groen en water
Minder groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen dan in het midden van de woonwijken van Hengelo (O.); een iets sterker hitte-eiland; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
Een sterker hitte-eiland en veel minder groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen dan in Nederland; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen 24%
Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 36%; Nederland: 45%. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 20% en 42%.
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen 1,8 °C
Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 1,5 °C; Nederland: 1,0 °C. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 0,9 °C en 2,0 °C.
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt 48 °C
Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 45 °C; Nederland: 45 °C. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 45 °C en 48 °C.
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) -1,2 mm per jaar
Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): -1,3 mm per jaar; Nederland: -1,2 mm per jaar. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen -1,6 mm per jaar en -1,0 mm per jaar.
Wat dichtbij is
-
Afstand tot een grote supermarkt geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 0,7 km; Nederland: 0,7 km.
-
Afstand tot een huisarts geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 1,0 km; Nederland: 0,8 km.
-
Afstand tot een basisschool geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 0,8 km; Nederland: 0,6 km.
-
Afstand tot een kinderdagverblijf geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 0,7 km; Nederland: 0,5 km.
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 1,3 km; Nederland: 1,5 km.
-
Afstand tot een treinstation geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 1,4 km; Nederland: 3,0 km.
-
Afstand tot een bibliotheek geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 2,0 km; Nederland: 1,5 km.
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 1,9 km; Nederland: 1,7 km.
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
Iets meer huishoudens van een persoon, en iets minder inwoners van vijfenzestig jaar en ouder en huishoudens met kinderen dan in het midden van de woonwijken van Hengelo (O.); ongeveer gelijk: inwoners jonger dan vijftien en bewoners tevreden met hun woonomgeving.
Meer huishoudens van een persoon en minder huishoudens met kinderen dan in Nederland; iets minder inwoners jonger dan vijftien en inwoners van vijfenzestig jaar en ouder; ongeveer gelijk: bewoners tevreden met hun woonomgeving.
-
Huishoudens met kinderen 26%
Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 29%; Nederland: 33%; plek 8 van 10, van hoog naar laag.
-
Huishoudens van een persoon 49%
Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 44%; Nederland: 37%.
-
Inwoners jonger dan vijftien 12%
Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 14%; Nederland: 15%.
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder 17%
Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 22%; Nederland: 21%.
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving 85%
Midden van de woonwijken van Hengelo (O.): 88%; Nederland: 89%. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 78% en 85%.
Wat opvalt in Berflo Es
- Berflo Es heeft 24% groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen, ongeveer een derde minder dan het midden van de woonwijken van Hengelo (O.) (36%).
Buiten de vijf thema's: adressen per vierkante kilometer in de omgeving, stikstofdioxide (NO2) in de lucht, fijnstof (PM10) in de lucht, fijnstof (PM2,5) in de lucht en roet in de lucht ongeveer gelijk aan het midden van de woonwijken van Hengelo (O.).
Naast heel Nederland: Berflo Es heeft een sterker hitte-eiland, meer huishoudens van een persoon en veel minder groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen dan het midden van Nederland.
De buurten van Berflo Es
| buurt | inwoners | koop | met kinderen | woningwaarde | station |
|---|---|---|---|---|---|
| Bedrijventerrein Twentekanaal Noord II | 55 | 74% | 35% | € 550.000 | 1,9 km |
| Bedrijventerrein Twentekanaal Zuid II | 5 | geen cijfer | geen cijfer | geen cijfer | geen cijfer |
| Berflo Es Noord | 3.585 | 43% | 21% | € 241.000 | 1,1 km |
| Berflo Es Zuid | 1.455 | 51% (schatting) | 31% | € 262.000 (schatting) | 1,7 km (schatting) |
| Boeldershoek | 15 | geen cijfer | geen cijfer | geen cijfer | 3,5 km |
| Veldwijk Noord | 1.365 | 26% | 32% | € 237.000 | 1,4 km |
| Veldwijk Zuid | 1.000 | 31% | 28% | € 263.000 | 2,4 km |
Waar Berflo Es ligt in Hengelo (O.). De kaart laadt pas na de klik, met de achtergrondkaart van het Kadaster.
Lucht, geluid en hitte op een punt in de wijk
Lucht, geluid en hitte verschillen per straat. Dit zijn de waarden bij een schoolgebouw aan de Marnixstraat (het dichtstbijzijnde schoolgebouw bij het midden van de wijk); voor een eigen adres kunnen ze anders zijn.
| wat | waarde | ter vergelijking |
|---|---|---|
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht, jaargemiddelde | 9,2 µg/m³ | advieswaarde van de WHO (2021): 10,0 µg/m³ |
| Fijnstof (PM2,5) in de lucht, jaargemiddelde | 7,8 µg/m³ | advieswaarde van de WHO (2021): 5,0 µg/m³ |
| Fijnstof (PM10) in de lucht, jaargemiddelde | 13,4 µg/m³ | |
| Roet in de lucht, het fijnste deel van het fijnstof, jaargemiddelde | 0,23 µg/m³ | |
| Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 49 dB | advieswaarde van de WHO (2018): 53 dB |
| Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | advieswaarde van de WHO (2018): 54 dB |
| Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | advieswaarde van de WHO (2018): 45 dB |
| Geluid van industrie, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | |
| Geluid van windturbines, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | |
| Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 49 dB | |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | 39 dB | |
| Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen | 1,5 °C | |
| Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen | 26% |
Scholen in Berflo Es
| school | soort | oordeel van de inspectie |
|---|---|---|
| IKC Berflo | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| T Genseler | praktijkonderwijs | Geen eindoordeel |
Andere wijken van Hengelo (O.)
Binnenstad, Buitengebied, Groot Driene, Hasseler Es, Hengelose Es, Noord, Slangenbeek, Wilderinkshoek, Woolde. Of bekijk alle woonwijken van Hengelo (O.) naast elkaar.
Bronnen
- Kadaster: Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG). CC0 1.0, 2026.
- CBS en Kadaster: Wijk- en buurtkaart 2025: grenzen, namen en inwoners van buurten, wijken en gemeenten. CC BY 4.0, 2025.
- CBS en Kadaster: Kerncijfers per buurt, wijk en gemeente 2025: bevolking, huishoudens, dichtheid en oppervlakte. CC BY 4.0, 2025.
- CBS en Kadaster: Kerncijfers per buurt, wijk en gemeente 2024: woningen, WOZ-waarde, energie en nabijheid van voorzieningen. CC BY 4.0, 2024.
- Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO): Adressen van scholen en schoolbesturen in het basisonderwijs. CC BY 4.0, 2026.
- Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO): Adressen van scholen en schoolbesturen in het voortgezet onderwijs. CC BY 4.0, 2026.
- Inspectie van het Onderwijs: Oordelen over scholen in het primair, speciaal en voortgezet onderwijs. CC0 1.0, 2026.
- RIVM: Stikstofdioxide (NO2) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Fijnstof (PM2,5) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Fijnstof (PM10) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Roet (EC) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Geluid van treinverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2023.
- RIVM: Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Geluid van industrie, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Geluid van windturbines, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Geluid van wegverkeer in de nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Tevredenheid van volwassenen met de woonomgeving, per buurt. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- Climate Adaptation Services (Klimaateffectatlas): Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt. CC BY 4.0, 2022.
- Climate Adaptation Services (Klimaateffectatlas): Hitte-eiland: hoeveel warmer het is dan in het land eromheen. CC BY 4.0, 2026.
- Climate Adaptation Services (Klimaateffectatlas): Snelheid van bodemdaling, totaal. CC BY 4.0, 2026.
- RIVM: Groen binnen 500 meter van het adres (groenkaart, eigen berekening). Public Domain Mark 1.0, 2022.
- Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), via het Informatiepunt Leefomgeving (IPLO): Advieswaarden voor de luchtkwaliteit. geen licentie nodig: alleen de advieswaarde wordt genoemd, 2021.
- Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), via het RIVM: Advieswaarden voor omgevingsgeluid. geen licentie nodig: alleen de advieswaarde wordt genoemd, 2018.
- Kadaster: BRT Achtergrondkaart, de ondergrond van de kaart. CC BY 4.0, 2026.