Hoe is het wonen in Hoenderloo (Ede)?
Dat hangt af van wie je bent en wat je zoekt: ruimte, rust, of juist alles dichtbij. Hoenderloo is een woonplaats in de gemeente Ede, met 50 inwoners en 31 woonadressen. Tegenover de hele gemeente valt vooral op: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving (77 tegen 1.610) en veel minder huurwoningen van een woningcorporatie (0% tegen 21%). Hieronder staan de feiten, telkens naast de hele gemeente Ede en Nederland.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
Hoenderloo in vijf thema's
- Hoenderloo
- de hele gemeente Ede
- Nederland
- acht van de tien woonadressen in Hoenderloo
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
Een hogere woningwaarde, meer eengezinswoningen, veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en minder huurwoningen dan in de hele gemeente Ede; iets meer koopwoningen.
Een hogere woningwaarde, meer koopwoningen en eengezinswoningen, veel minder huurwoningen van een woningcorporatie, en minder huurwoningen dan in Nederland.
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting € 628.000
Gemiddelde WOZ-waarde in Hoenderloo: € 628.000, ongeveer anderhalf keer zo hoog als in de hele gemeente (€ 414.000) en bijna twee keer zo hoog als in Nederland (€ 356.000).
-
Koopwoningen 77%
Koopwoningen in Hoenderloo: 77%, iets meer dan in de hele gemeente (65%) en ruim een kwart meer dan in Nederland (60%).
-
Huurwoningen van een woningcorporatie 0%
Huurwoningen van een woningcorporatie in Hoenderloo: 0%, minder dan een kwart zo veel als in de hele gemeente (21%) en minder dan een kwart zo veel als in Nederland (25%).
-
Eengezinswoningen 90%
Eengezinswoningen in Hoenderloo: 90%, ongeveer een derde meer dan in de hele gemeente (67%) en bijna een kwart meer dan in Nederland (73%).
Rust en geluid
Ongeveer gelijk aan de hele gemeente Ede: geluid van alle bronnen samen, geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) en geluid van wegverkeer.
Ongeveer gelijk aan Nederland: geluid van alle bronnen samen, geluid van wegverkeer en geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight).
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 47 dB
Geluid van wegverkeer in Hoenderloo: 47 dB, ongeveer evenveel als in de hele gemeente (50 dB) en ongeveer evenveel als in Nederland (51 dB). Bij negen van de tien adressen in Hoenderloo: 57 dB of minder. Het advies van de WHO: 53 dB.
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Geluid van treinen in Hoenderloo: 45 dB of minder; de hele gemeente: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in Hoenderloo: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 54 dB.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Geluid van vliegverkeer in Hoenderloo: 45 dB of minder; de hele gemeente: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in Hoenderloo: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 45 dB.
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 47 dB
Geluid van alle bronnen samen in Hoenderloo: 47 dB, ongeveer evenveel als in de hele gemeente (52 dB) en ongeveer evenveel als in Nederland (52 dB). Bij negen van de tien adressen in Hoenderloo: 57 dB of minder.
Groen en water
Veel meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en een veel zwakker hitte-eiland dan in de hele gemeente Ede; een iets lagere gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
Veel meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en een veel zwakker hitte-eiland dan in Nederland; een iets lagere gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen 89%
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen in Hoenderloo: 89%, ongeveer twee keer zo veel als in de hele gemeente (43%) en ongeveer twee keer zo veel als in Nederland (45%). Bij acht van de tien adressen in Hoenderloo tussen 79% en 96%.
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen 0,0 °C
Hitte-eiland in Hoenderloo: 0,0 °C, lager dan in de hele gemeente (1,1 °C) en lager dan in Nederland (1,0 °C).
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt 39 °C
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET) in Hoenderloo: 39 °C, iets lager dan in de hele gemeente (44 °C) en iets lager dan in Nederland (45 °C).
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) -0,4 mm per jaar
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) in Hoenderloo: -0,4 mm per jaar; de hele gemeente: -0,7 mm per jaar; Nederland: -1,2 mm per jaar. Bij acht van de tien adressen in Hoenderloo tussen -1,1 mm per jaar en 0,0 mm per jaar.
Wat dichtbij is
Een bibliotheek, een treinstation, een school voor voortgezet onderwijs, een basisschool en een kinderdagverblijf veel verder weg, en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij dan in de hele gemeente Ede; een huisarts iets verder weg; ongeveer even ver: een grote supermarkt.
Een bibliotheek, een school voor voortgezet onderwijs, een treinstation, een kinderdagverblijf en een basisschool veel verder weg, een huisarts en een grote supermarkt verder weg, en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij dan in Nederland.
-
Afstand tot een grote supermarkt 1,0 km
Afstand tot een grote supermarkt in Hoenderloo: 1,0 km, ongeveer even ver als in de hele gemeente (1,1 km) en ongeveer anderhalf keer zo ver als in Nederland (0,7 km).
-
Afstand tot een huisarts 1,4 km
Afstand tot een huisarts in Hoenderloo: 1,4 km, iets verder dan in de hele gemeente (1,2 km) en bijna twee keer zo ver als in Nederland (0,8 km).
-
Afstand tot een basisschool 1,6 km
Afstand tot een basisschool in Hoenderloo: 1,6 km, ongeveer tweeënhalf keer zo ver als in de hele gemeente (0,7 km) en ongeveer tweeënhalf keer zo ver als in Nederland (0,6 km).
-
Afstand tot een kinderdagverblijf 1,6 km
Afstand tot een kinderdagverblijf in Hoenderloo: 1,6 km, ongeveer tweeënhalf keer zo ver als in de hele gemeente (0,7 km) en ongeveer drie keer zo ver als in Nederland (0,5 km).
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs 12,9 km
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs in Hoenderloo: 12,9 km, ongeveer vier keer zo ver als in de hele gemeente (3,0 km) en meer dan vier keer zo ver als in Nederland (1,5 km).
-
Afstand tot een treinstation 14,8 km
Afstand tot een treinstation in Hoenderloo: 14,8 km, meer dan vier keer zo ver als in de hele gemeente (3,0 km) en meer dan vier keer zo ver als in Nederland (3,0 km).
-
Afstand tot een bibliotheek 13,3 km
Afstand tot een bibliotheek in Hoenderloo: 13,3 km, meer dan vier keer zo ver als in de hele gemeente (2,3 km) en meer dan vier keer zo ver als in Nederland (1,5 km).
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg 0,3 km
Afstand tot een oprit van een hoofdweg in Hoenderloo: 0,3 km, minder dan half zo ver als in de hele gemeente (1,6 km) en minder dan half zo ver als in Nederland (1,7 km).
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
Meer inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, en minder inwoners jonger dan vijftien dan in de hele gemeente Ede; iets minder huishoudens met kinderen; ongeveer gelijk: huishoudens van een persoon.
Meer inwoners van vijfenzestig jaar en ouder dan in Nederland; iets minder inwoners jonger dan vijftien; ongeveer gelijk: huishoudens met kinderen en huishoudens van een persoon.
-
Huishoudens met kinderen 30%
Huishoudens met kinderen in Hoenderloo: 30%, iets minder dan in de hele gemeente (34%) en ongeveer evenveel als in Nederland (33%).
-
Huishoudens van een persoon 35%
Huishoudens van een persoon in Hoenderloo: 35%, ongeveer evenveel als in de hele gemeente (36%) en ongeveer evenveel als in Nederland (37%).
-
Inwoners jonger dan vijftien 13%
Inwoners jonger dan vijftien in Hoenderloo: 13%, ruim een kwart minder dan in de hele gemeente (18%) en iets minder dan in Nederland (15%).
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder 30%
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder in Hoenderloo: 30%, ongeveer anderhalf keer zo veel als in de hele gemeente (20%) en ongeveer anderhalf keer zo veel als in Nederland (21%).
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving geen cijfer
Geen waarde op de adressen in dit gebied. Bewoners tevreden met hun woonomgeving in Hoenderloo: geen cijfer; de hele gemeente: 91%; Nederland: 89%.
Wat opvalt in Hoenderloo
- Hoenderloo heeft 77 adressen per vierkante kilometer in de omgeving, minder dan een kwart zo veel als de hele gemeente Ede (1.610).
- Hoenderloo heeft 0% huurwoningen van een woningcorporatie; de hele gemeente Ede heeft 21%.
- Het hitte-eiland (hoeveel graden warmer dan het land eromheen) is in Hoenderloo 0,0 °C, lager dan in de hele gemeente Ede (1,1 °C).
- Vanuit Hoenderloo is een bibliotheek gemiddeld 13,3 km weg, meer dan vier keer zo ver als in de hele gemeente Ede (2,3 km).
- Vanuit Hoenderloo is een oprit van een hoofdweg gemiddeld 0,3 km weg, minder dan half zo ver als in de hele gemeente Ede (1,6 km).
- Vanuit Hoenderloo is een treinstation gemiddeld 14,8 km weg, meer dan vier keer zo ver als in de hele gemeente Ede (3,0 km).
- Vanuit Hoenderloo is een school voor voortgezet onderwijs gemiddeld 12,9 km weg, ongeveer vier keer zo ver als in de hele gemeente Ede (3,0 km).
- Vanuit Hoenderloo is een kinderdagverblijf gemiddeld 1,6 km weg, ongeveer tweeënhalf keer zo ver als in de hele gemeente Ede (0,7 km).
- Vanuit Hoenderloo is een basisschool gemiddeld 1,6 km weg, ongeveer tweeënhalf keer zo ver als in de hele gemeente Ede (0,7 km).
- Hoenderloo heeft 89% groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen, ongeveer twee keer zo veel als de hele gemeente Ede (43%).
- Hoenderloo heeft 6,7 µg/m³ stikstofdioxide (NO2) in de lucht, iets meer dan half zo veel als de hele gemeente Ede (11,1 µg/m³).
- Hoenderloo heeft 23% huurwoningen, ongeveer een derde minder dan de hele gemeente Ede (35%).
- De gemiddelde WOZ-waarde (de waarde voor de belasting) is in Hoenderloo € 628.000, ongeveer anderhalf keer zo hoog als in de hele gemeente Ede (€ 414.000).
- Hoenderloo heeft 30% inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, ongeveer anderhalf keer zo veel als de hele gemeente Ede (20%).
- Hoenderloo heeft 13% inwoners jonger dan vijftien, ruim een kwart minder dan de hele gemeente Ede (18%).
- Hoenderloo heeft 90% eengezinswoningen, ongeveer een derde meer dan de hele gemeente Ede (67%).
Buiten de vijf thema's: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving, en minder stikstofdioxide (NO2) in de lucht en roet in de lucht dan in de hele gemeente Ede; iets minder fijnstof (PM2,5) in de lucht en fijnstof (PM10) in de lucht.
Naast heel Nederland: Hoenderloo heeft veel meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen, een hogere woningwaarde, meer inwoners van vijfenzestig jaar en ouder en koopwoningen, veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving en huurwoningen van een woningcorporatie, een veel zwakker hitte-eiland, en minder stikstofdioxide (NO2) in de lucht en huurwoningen dan het midden van Nederland. Vanuit Hoenderloo liggen een bibliotheek, een school voor voortgezet onderwijs, een treinstation, een kinderdagverblijf en een basisschool veel verder weg, een huisarts en een grote supermarkt verder weg, en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij dan in het midden van Nederland.
Waar Hoenderloo ligt
Alle woonadressen van Hoenderloo liggen in de wijk Otterlo van de gemeente Ede, samen met andere adressen buiten de woonplaats. Het CBS geeft Hoenderloo geen eigen wijk; de cijfers hierboven zijn gerekend over de woonadressen van de woonplaats zelf.
De hele gemeente Ede
Alle woonwijken van de gemeente naast elkaar, met de kaart, de profielen en de buurgemeenten: wonen in Ede.
Bronnen
| bron | van | versie | licentie | vermelding |
|---|---|---|---|---|
| BAG Extract 2.0, heel Nederland (lvbag-extract-nl.zip) | Kadaster, gemeenten zijn bronhouder | 08-10-2026 | CC0 1.0 | niet nodig |
| CBS Wijken en Buurten 2025 (wijk- en buurtkaart, vlakken, codes, namen en inwoners) | CBS | 2025 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (CC BY 4.0) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2025, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: bevolking, huishoudens, dichtheid, oppervlakte) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2025 versie 1 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2024, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: woningen, WOZ, energie, nabijheid) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2024 versie 2 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| Stikstofdioxide (NO2), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_NO22024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM2,5), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM252024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM10), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM102024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Roet (EC), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (nieuwste download rivm_nsl_20260401_gm_EC2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van treinverkeer (Lden) | RIVM | 2023 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van vliegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-12-2024, metadata 29-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van industrie (Lden) | RIVM | 2024 (publicatie 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van windturbines (Lden) | RIVM | 2024 (laag van 01-03-2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van alle bronnen samen (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Tevreden met de woonomgeving (volwassenen, per buurt, 2024) | RIVM | 2024 (publicatie 31-12-2024, laag van 01-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt (2022) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 2022 (creatie 01-12-2024) | Naamsvermelding verplicht, organisatienaam (link naar CC BY 4.0) | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Hitte-eiland: hoeveel warmer dan het land eromheen | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | onbekend | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Bodemdaling, totaal (snelheid) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 23-06-2026 (versie in de laagnaam) | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Groen binnen 500 meter (groenkaart 2022, zelf gerekend) | RIVM | rivm_20231221_groenkaart_10m_2022 (jaar 2022, publicatie 01-01-2024) | Geen beperkingen (link naar http://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/deed.nl) | RIVM, Groenkaart van Nederland |
| Advieswaarden van de WHO voor geluid (2018), GGD-richtlijn van het RIVM | WHO, pagina van het RIVM | WHO Environmental Noise Guidelines 2018 | niet van toepassing: alleen de advieswaarde als feit genoemd, met bron | WHO (2018), via RIVM |