Hoe is het wonen in Ede?
Dat hangt af van wie je bent: een gezin met kinderen zoekt iets anders dan een student of iemand met pensioen. Ede heeft 15 woonwijken. Tegenover Nederland valt in de hele gemeente vooral op: veel meer aardgasvrije woningen (17% tegen 4%) en een school voor voortgezet onderwijs veel verder weg (3,0 km tegen 1,5 km). Hieronder staan de woonwijken naast elkaar, met bij elk getal het midden van de woonwijken van Ede en van Nederland.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
De woonwijken van Ede in vijf thema's
- het midden van de woonwijken van Ede
- Nederland
- een woonwijk
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
De hele gemeente: een iets hogere woningwaarde, en iets minder huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen dan in Nederland; ongeveer gelijk: eengezinswoningen en koopwoningen.
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting. Van € 299.000 in Ede-Veldhuizen tot € 609.000 in Buitengebied Ede-Stad. Het midden van de woonwijken van Ede is € 473.000, ongeveer een derde hoger dan in Nederland (€ 356.000). In 12 van de 15 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Koopwoningen. Van 47% in Ede-Zuid tot 81% in Rietkampen. Het midden van de woonwijken van Ede is 71%, iets meer dan in Nederland (60%). In 11 van de 15 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Huurwoningen van een woningcorporatie. Van 0% in Buitengebied Ede-Stad tot 39% in Ede-Zuid. Het midden van de woonwijken van Ede is 13%, ongeveer half zo veel als in Nederland (25%). In 12 van de 15 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Eengezinswoningen. Van 35% in Ede-Oost tot 92% in Kernhem. Het midden van de woonwijken van Ede is 78%, ongeveer evenveel als in Nederland (73%).
Rust en geluid
De hele gemeente: geluid van wegverkeer, geluid van alle bronnen samen en geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) ongeveer gelijk aan Nederland.
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 48 dB in Ederveen en Lunteren tot 52 dB in Ede-Zuid en Maandereng. Het midden van de woonwijken van Ede is 50 dB, ongeveer evenveel als in Nederland (51 dB). In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (53 dB).
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Het midden van de woonwijken van Ede: 45 dB of minder, Nederland 45 dB of minder. In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (54 dB). In alle woonwijken: 45 dB of minder.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Het midden van de woonwijken van Ede: 45 dB of minder, Nederland 45 dB of minder. In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (45 dB). In alle woonwijken: 45 dB of minder.
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 48 dB in Ederveen tot 55 dB in Ede-Zuid. Het midden van de woonwijken van Ede is 51 dB, ongeveer evenveel als in Nederland (52 dB).
Groen en water
De hele gemeente: het hitte-eiland, groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en gevoelstemperatuur op een hete dag (PET) ongeveer gelijk aan Nederland.
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen. Van 30% in Ede-West tot 71% in Buitengebied Ede-Stad. Het midden van de woonwijken van Ede is 51%, iets meer dan in Nederland (45%). In 9 van de 15 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen. Van 0,2 °C in Otterlo tot 1,7 °C in Ede-West. Het midden van de woonwijken van Ede is 0,7 °C, lager dan in Nederland (1,0 °C). In 9 van de 15 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt. Van 40 °C in Otterlo tot 47 °C in Kernhem. Het midden van de woonwijken van Ede is 44 °C, ongeveer even hoog als in Nederland (45 °C).
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen). Van -0,9 mm per jaar in Rietkampen tot -0,4 mm per jaar in Harskamp. Het midden van de woonwijken van Ede is -0,7 mm per jaar, Nederland -1,2 mm per jaar.
Wat dichtbij is
De hele gemeente: een school voor voortgezet onderwijs veel verder weg, en een grote supermarkt, een bibliotheek, een huisarts en een kinderdagverblijf verder weg dan in Nederland; ongeveer even ver: een basisschool, een oprit van een hoofdweg en een treinstation.
-
Afstand tot een grote supermarkt. Van 0,7 km in Ede-West tot 2,9 km in Buitengebied Ede-Stad. Het midden van de woonwijken van Ede is 1,1 km, ongeveer anderhalf keer zo ver als in Nederland (0,7 km). Vanuit 14 van de 15 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een huisarts. Van 0,6 km in Maandereng tot 3,0 km in Buitengebied Ede-Stad. Het midden van de woonwijken van Ede is 1,1 km, verder dan in Nederland (0,8 km). Vanuit 14 van de 15 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een basisschool. Van 0,4 km in Ede-Veldhuizen tot 2,7 km in Buitengebied Ede-Stad. Het midden van de woonwijken van Ede is 0,8 km, verder dan in Nederland (0,6 km). Vanuit 9 van de 15 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een kinderdagverblijf. Van 0,4 km in Ede-Veldhuizen en Kernhem tot 2,4 km in Buitengebied Ede-Stad. Het midden van de woonwijken van Ede is 0,8 km, ongeveer anderhalf keer zo ver als in Nederland (0,5 km). Vanuit 10 van de 15 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs. Van 0,7 km in Maandereng tot 11,5 km in Otterlo. Het midden van de woonwijken van Ede is 2,6 km, bijna twee keer zo ver als in Nederland (1,5 km). Vanuit 11 van de 15 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een treinstation. Van 1,3 km in Ede-Oost tot 11,7 km in Harskamp. Het midden van de woonwijken van Ede is 2,8 km, ongeveer even ver als in Nederland (3,0 km).
-
Afstand tot een bibliotheek. Van 1,0 km in Maandereng tot 9,7 km in Otterlo. Het midden van de woonwijken van Ede is 2,3 km, ongeveer anderhalf keer zo ver als in Nederland (1,5 km). Vanuit 10 van de 15 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg. Van 0,3 km in Otterlo tot 2,3 km in Ede-Zuid. Het midden van de woonwijken van Ede is 1,5 km, iets dichterbij dan in Nederland (1,7 km). Vanuit 9 van de 15 woonwijken is dat dichterbij dan in Nederland.
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
De hele gemeente: iets meer inwoners jonger dan vijftien dan in Nederland; ongeveer gelijk: inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, huishoudens met kinderen, huishoudens van een persoon en bewoners tevreden met hun woonomgeving.
-
Huishoudens met kinderen. Van 18% in Ede-Oost tot 56% in Kernhem. Het midden van de woonwijken van Ede is 38%, iets meer dan in Nederland (33%). In 12 van de 15 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Huishoudens van een persoon. Van 19% in Kernhem tot 51% in Ede-Oost. Het midden van de woonwijken van Ede is 29%, ongeveer een vijfde minder dan in Nederland (37%). In 11 van de 15 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Inwoners jonger dan vijftien. Van 10% in Ede-Oost tot 26% in Kernhem. Het midden van de woonwijken van Ede is 18%, iets meer dan in Nederland (15%). In 11 van de 15 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder. Van 6% in Kernhem tot 30% in Ede-Oost. Het midden van de woonwijken van Ede is 18%, iets minder dan in Nederland (21%). In 11 van de 15 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving. Van 83% in Ede-Veldhuizen tot 94% in Veluwse Poort. Het midden van de woonwijken van Ede is 91%, ongeveer evenveel als in Nederland (89%).
Wat opvalt in Ede
De gemeente Ede heeft veel meer aardgasvrije woningen dan het midden van Nederland. Vanuit de gemeente Ede liggen een school voor voortgezet onderwijs veel verder weg, en een grote supermarkt, een bibliotheek, een huisarts en een kinderdagverblijf verder weg dan in het midden van Nederland.
Buiten de vijf thema's, voor de hele gemeente: veel meer aardgasvrije woningen dan in Nederland; ongeveer gelijk: stikstofdioxide (NO2) in de lucht, fijnstof (PM2,5) in de lucht, fijnstof (PM10) in de lucht, woningen met zonnestroom, adressen per vierkante kilometer in de omgeving en roet in de lucht.
De woonwijken in een zin: de grootste verschillen met het midden van Ede
- Bennekom: meer inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, en een sterker hitte-eiland; een treinstation verder weg en een bibliotheek dichterbij.
- Buitengebied Ede-Stad: veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een basisschool en een kinderdagverblijf veel verder weg.
- Ede-Oost: veel minder eengezinswoningen, huishoudens met kinderen en woningen met zonnestroom; een treinstation veel dichterbij.
- Ede-Veldhuizen: veel meer aardgasvrije woningen, huurwoningen van een woningcorporatie en adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een kinderdagverblijf veel dichterbij.
- Ede-West: een veel sterker hitte-eiland en veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een treinstation en een school voor voortgezet onderwijs veel dichterbij.
- Ede-Zuid: veel meer aardgasvrije woningen en huurwoningen van een woningcorporatie, en een veel sterker hitte-eiland; een school voor voortgezet onderwijs veel dichterbij.
- Ederveen: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving en een zwakker hitte-eiland; een school voor voortgezet onderwijs veel verder weg en een bibliotheek verder weg.
- Harskamp: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een school voor voortgezet onderwijs en een treinstation veel verder weg, en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij.
- Kernhem: veel meer aardgasvrije woningen, en veel minder inwoners van vijfenzestig jaar en ouder; een kinderdagverblijf veel dichterbij en een basisschool dichterbij.
- Lunteren: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een school voor voortgezet onderwijs veel verder weg, een kinderdagverblijf verder weg en een treinstation dichterbij.
- Maandereng: een veel sterker hitte-eiland en veel minder aardgasvrije woningen; een school voor voortgezet onderwijs en een bibliotheek veel dichterbij.
- Otterlo: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een school voor voortgezet onderwijs en een bibliotheek veel verder weg, en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij.
- Rietkampen: een sterker hitte-eiland; een kinderdagverblijf, een basisschool en een bibliotheek dichterbij.
- Veluwse Poort: veel meer aardgasvrije woningen, meer woningen met zonnestroom en minder eengezinswoningen; een grote supermarkt verder weg.
- Wekerom: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een school voor voortgezet onderwijs, een treinstation en een bibliotheek veel verder weg.
De wijken van Ede op de kaart
Koopwoningen
Huishoudens met kinderen
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden)
- 45 dB of minder
- tot en met 53 dB, het advies van de WHO
- boven het advies
De grenzen van de wijken van Ede. De kaart laadt pas na de klik, met de achtergrondkaart van het Kadaster.
Alle woonwijken van Ede
| Ede-West | 15.485 | 60% | 40% | 29% | € 343.000 | 1,4 km | 50 dB | 11,1 µg/m³ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bennekom | 15.160 | 72% | 28% | 29% | € 486.000 | 3,8 km | 50 dB | 11,1 µg/m³ |
| Ede-Veldhuizen | 14.585 | 53% | 47% | 34% | € 299.000 | 2,8 km | 50 dB | 11,5 µg/m³ |
| Lunteren | 14.055 | 76% | 23% | 39% | € 566.000 | 2,0 km | 48 dB | 10,1 µg/m³ |
| Ede-Zuid | 13.325 | 47% | 53% | 35% | € 361.000 | 1,7 km | 52 dB | 11,5 µg/m³ |
| Ede-Oost | 10.370 | 57% | 43% | 18% | € 379.000 | 1,3 km | 50 dB | 10,8 µg/m³ |
| Rietkampen | 7.845 | 81% | 19% | 40% | € 371.000 | 3,5 km | 51 dB | 13,9 µg/m³ |
| Kernhem | 7.375 | 73% | 27% | 56% | € 421.000 | 3,7 km | 51 dB | 11,8 µg/m³ |
| Maandereng | 6.685 | 71% | 29% | 38% | € 332.000 | 2,5 km | 52 dB | 13,2 µg/m³ |
| Ederveen | 3.770 | 78% | 22% | 45% | € 555.000 | 2,2 km | 48 dB | 10,2 µg/m³ |
| Harskamp | 3.700 | 75% | 25% | 45% | € 496.000 | 11,7 km | 49 dB | 8,3 µg/m³ |
| Veluwse Poort | 3.210 | 65% | 35% | 37% | € 553.000 | 2,0 km | 49 dB | 9,5 µg/m³ |
| Wekerom | 2.920 | 69% | 31% | 46% | € 510.000 | 8,3 km | 49 dB | 8,4 µg/m³ |
| Buitengebied Ede-Stad | 2.425 | 68% | 31% | 42% | € 609.000 | 3,8 km | 51 dB | 10,1 µg/m³ |
| Otterlo | 2.380 | 71% | 29% | 36% | € 473.000 | 10,7 km | 50 dB | 8,6 µg/m³ |
| midden van Ede | 71% | 29% | 38% | € 473.000 | 2,8 km | 50 dB | 10,8 µg/m³ |
Ook in Ede, maar met minder dan duizend inwoners: Bedrijventerrein, De Klomp.
Woonplaatsen in de gemeente Ede
Deze woonplaatsen hebben een andere naam dan de gemeente en een eigen pagina, met de cijfers naast de hele gemeente en Nederland.
Welke wijk past bij wie?
Kies wie je bent. De volgorde komt uit een paar cijfers per profiel, met de gewichten erbij. De weging is een voorstel tot hij is vastgesteld; een lagere plek is geen oordeel over de wijk of de mensen die er wonen.
Gezin met kinderen
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Huishoudens met kinderen 2; Afstand tot een basisschool 2; Afstand tot een kinderdagverblijf 1; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Stel zonder kinderen
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Afstand tot een grote supermarkt 1; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Oudere
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een huisarts 3; Afstand tot een grote supermarkt 2; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Starter
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting 2; Huishoudens van een persoon 1.
Nieuw in Nederland
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Afstand tot een grote supermarkt 1; Afstand tot een huisarts 1; Afstand tot een basisschool 1.
Huurder
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Huurwoningen 3; Afstand tot een treinstation 1; Afstand tot een grote supermarkt 1.
Een huis kopen in Ede
In de gemeente Ede is 65% van de woningen een koopwoning, ongeveer evenveel als in Nederland (60%). In 14 van de 15 woonwijken is meer dan de helft van de woningen een koopwoning. Het hoogste aandeel koopwoningen hebben Rietkampen (81%), Ederveen (78%) en Lunteren (76%); het laagste heeft Ede-Zuid (47%).
Van de woningen in de gemeente Ede is 67% een eengezinswoning (geen flat of appartement), ongeveer evenveel als in Nederland (73%). Het hoogste aandeel eengezinswoningen hebben Kernhem (92%), Maandereng (90%) en Buitengebied Ede-Stad (88%); het laagste heeft Ede-Oost (35%).
De gemiddelde WOZ-waarde (de waarde voor de belasting, geen verkoopprijs) is in de gemeente Ede € 414.000, iets hoger dan in Nederland (€ 356.000). De hoogste gemiddelde WOZ-waarde hebben Buitengebied Ede-Stad (€ 609.000), Lunteren (€ 566.000) en Ederveen (€ 555.000); de laagste heeft Ede-Veldhuizen (€ 299.000).
Huren in Ede
In de gemeente Ede is 35% van de woningen een huurwoning, iets minder dan in Nederland (40%). Woningcorporaties verhuren 21% van alle woningen, iets minder dan in Nederland (25%). Het hoogste aandeel huurwoningen hebben Ede-Zuid (53%), Ede-Veldhuizen (47%) en Ede-Oost (43%); het laagste heeft Rietkampen (19%).
Ede naast de buurgemeenten
| gemeente | koop | huur | met kinderen | woningwaarde | station | geluid weg | NO2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ede | 65% | 35% | 34% | € 414.000 | 3,0 km | 50 dB | 11,1 µg/m³ |
| Apeldoorn | 60% | 40% | 32% | € 382.000 | 3,3 km | 50 dB | 10,2 µg/m³ |
| Arnhem | 43% | 57% | 28% | € 335.000 | 2,2 km | 52 dB | 14,0 µg/m³ |
| Barneveld | 68% | 32% | 42% | € 453.000 | 3,5 km | 50 dB | 10,2 µg/m³ |
| Renkum | 63% | 37% | 28% | € 413.000 | 3,7 km | 48 dB | 10,4 µg/m³ |
| Renswoude | 74% | 25% | 42% | € 515.000 | 4,6 km | 50 dB | 10,3 µg/m³ |
| Rhenen | 65% | 35% | 36% | € 435.000 | 2,7 km | 51 dB | 11,0 µg/m³ |
| Veenendaal | 59% | 41% | 36% | € 388.000 | 1,7 km | 51 dB | 11,7 µg/m³ |
| Wageningen | 42% | 58% | 18% | € 354.000 | 6,9 km | 51 dB | 11,4 µg/m³ |
| Nederland | 60% | 40% | 33% | € 356.000 | 3,0 km | 51 dB | 12,0 µg/m³ |
Bronnen
| bron | van | versie | licentie | vermelding |
|---|---|---|---|---|
| BAG Extract 2.0, heel Nederland (lvbag-extract-nl.zip) | Kadaster, gemeenten zijn bronhouder | 08-10-2026 | CC0 1.0 | niet nodig |
| CBS Wijken en Buurten 2025 (wijk- en buurtkaart, vlakken, codes, namen en inwoners) | CBS | 2025 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (CC BY 4.0) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2025, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: bevolking, huishoudens, dichtheid, oppervlakte) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2025 versie 1 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2024, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: woningen, WOZ, energie, nabijheid) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2024 versie 2 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| Stikstofdioxide (NO2), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_NO22024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM2,5), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM252024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM10), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM102024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Roet (EC), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (nieuwste download rivm_nsl_20260401_gm_EC2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van treinverkeer (Lden) | RIVM | 2023 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van vliegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-12-2024, metadata 29-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van industrie (Lden) | RIVM | 2024 (publicatie 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van windturbines (Lden) | RIVM | 2024 (laag van 01-03-2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van alle bronnen samen (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Tevreden met de woonomgeving (volwassenen, per buurt, 2024) | RIVM | 2024 (publicatie 31-12-2024, laag van 01-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt (2022) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 2022 (creatie 01-12-2024) | Naamsvermelding verplicht, organisatienaam (link naar CC BY 4.0) | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Hitte-eiland: hoeveel warmer dan het land eromheen | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | onbekend | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Bodemdaling, totaal (snelheid) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 23-06-2026 (versie in de laagnaam) | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Groen binnen 500 meter (groenkaart 2022, zelf gerekend) | RIVM | rivm_20231221_groenkaart_10m_2022 (jaar 2022, publicatie 01-01-2024) | Geen beperkingen (link naar http://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/deed.nl) | RIVM, Groenkaart van Nederland |
| Advieswaarden van de WHO voor geluid (2018), GGD-richtlijn van het RIVM | WHO, pagina van het RIVM | WHO Environmental Noise Guidelines 2018 | niet van toepassing: alleen de advieswaarde als feit genoemd, met bron | WHO (2018), via RIVM |
| BRT Achtergrondkaart (PDOK), stijl pastel, ondergrond van de grote kaart | Kadaster | actueel bij het laden | CC BY 4.0 | Kadaster (BRT Achtergrondkaart) |