Hoe is het wonen in Lomm?
Dat hangt af van wie je bent en wat je zoekt: ruimte, rust, of juist alles dichtbij. Lomm is een woonplaats in de gemeente Venlo, met 1.070 inwoners en 473 woonadressen. Tegenover de hele gemeente valt vooral op: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving (143 tegen 1.666) en een veel zwakker hitte-eiland (0,4 °C tegen 1,2 °C). Hieronder staan de feiten, telkens naast de hele gemeente Venlo en Nederland.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
Lomm in vijf thema's
- Lomm
- de hele gemeente Venlo
- Nederland
- acht van de tien woonadressen in Lomm
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Gemiddelde WOZ-waarde in Lomm: geen cijfer; de hele gemeente: € 288.000; Nederland: € 356.000.
-
Koopwoningen geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Koopwoningen in Lomm: geen cijfer; de hele gemeente: 58%; Nederland: 60%.
-
Huurwoningen van een woningcorporatie geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Huurwoningen van een woningcorporatie in Lomm: geen cijfer; de hele gemeente: 28%; Nederland: 25%.
-
Eengezinswoningen geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Eengezinswoningen in Lomm: geen cijfer; de hele gemeente: 68%; Nederland: 73%.
Rust en geluid
Iets minder geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) dan in de hele gemeente Venlo; ongeveer gelijk: geluid van wegverkeer en geluid van alle bronnen samen.
Iets minder geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) dan in Nederland; ongeveer gelijk: geluid van wegverkeer en geluid van alle bronnen samen.
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 46 dB
Geluid van wegverkeer in Lomm: 46 dB, ongeveer evenveel als in de hele gemeente (50 dB) en ongeveer evenveel als in Nederland (51 dB). Bij negen van de tien adressen in Lomm: 53 dB of minder. Het advies van de WHO: 53 dB.
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Geluid van treinen in Lomm: 45 dB of minder; de hele gemeente: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in Lomm: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 54 dB.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Geluid van vliegverkeer in Lomm: 45 dB of minder; de hele gemeente: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in Lomm: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 45 dB.
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 47 dB
Geluid van alle bronnen samen in Lomm: 47 dB, ongeveer evenveel als in de hele gemeente (51 dB) en ongeveer evenveel als in Nederland (52 dB). Bij negen van de tien adressen in Lomm: 53 dB of minder.
Groen en water
Meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en een veel zwakker hitte-eiland dan in de hele gemeente Venlo; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
Een veel zwakker hitte-eiland dan in Nederland; iets meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen 54%
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen in Lomm: 54%, ongeveer een derde meer dan in de hele gemeente (39%) en iets meer dan in Nederland (45%). Bij acht van de tien adressen in Lomm tussen 45% en 58%.
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen 0,4 °C
Hitte-eiland in Lomm: 0,4 °C, lager dan in de hele gemeente (1,2 °C) en lager dan in Nederland (1,0 °C). Bij acht van de tien adressen in Lomm tussen 0,3 °C en 0,4 °C.
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt 45 °C
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET) in Lomm: 45 °C, ongeveer even hoog als in de hele gemeente (46 °C) en ongeveer even hoog als in Nederland (45 °C).
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) -0,4 mm per jaar
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) in Lomm: -0,4 mm per jaar; de hele gemeente: -0,5 mm per jaar; Nederland: -1,2 mm per jaar. Bij acht van de tien adressen in Lomm tussen -0,7 mm per jaar en -0,2 mm per jaar.
Wat dichtbij is
-
Afstand tot een grote supermarkt geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Afstand tot een grote supermarkt in Lomm: geen cijfer; de hele gemeente: 0,7 km; Nederland: 0,7 km.
-
Afstand tot een huisarts geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Afstand tot een huisarts in Lomm: geen cijfer; de hele gemeente: 1,0 km; Nederland: 0,8 km.
-
Afstand tot een basisschool geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Afstand tot een basisschool in Lomm: geen cijfer; de hele gemeente: 0,7 km; Nederland: 0,6 km.
-
Afstand tot een kinderdagverblijf geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Afstand tot een kinderdagverblijf in Lomm: geen cijfer; de hele gemeente: 0,6 km; Nederland: 0,5 km.
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs in Lomm: geen cijfer; de hele gemeente: 2,4 km; Nederland: 1,5 km.
-
Afstand tot een treinstation geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Afstand tot een treinstation in Lomm: geen cijfer; de hele gemeente: 2,6 km; Nederland: 3,0 km.
-
Afstand tot een bibliotheek geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Afstand tot een bibliotheek in Lomm: geen cijfer; de hele gemeente: 1,8 km; Nederland: 1,5 km.
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg geen cijfer
Het CBS schermt dit cijfer af of heeft het niet, bijvoorbeeld bij kleine aantallen (waarde geheim of niet aanwezig); dat geldt voor een buurt van 2024 die in dit gebied ligt. Afstand tot een oprit van een hoofdweg in Lomm: geen cijfer; de hele gemeente: 1,5 km; Nederland: 1,7 km.
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
Minder huishoudens van een persoon dan in de hele gemeente Venlo; iets meer huishoudens met kinderen en iets minder inwoners jonger dan vijftien; ongeveer gelijk: bewoners tevreden met hun woonomgeving en inwoners van vijfenzestig jaar en ouder.
Minder huishoudens van een persoon dan in Nederland; iets meer inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, en iets minder inwoners jonger dan vijftien; ongeveer gelijk: bewoners tevreden met hun woonomgeving en huishoudens met kinderen.
-
Huishoudens met kinderen 33%
Huishoudens met kinderen in Lomm: 33%, iets meer dan in de hele gemeente (30%) en ongeveer evenveel als in Nederland (33%).
-
Huishoudens van een persoon 29%
Huishoudens van een persoon in Lomm: 29%, ruim een kwart minder dan in de hele gemeente (40%) en ongeveer een vijfde minder dan in Nederland (37%).
-
Inwoners jonger dan vijftien 12%
Inwoners jonger dan vijftien in Lomm: 12%, iets minder dan in de hele gemeente (14%) en iets minder dan in Nederland (15%).
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder 24%
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder in Lomm: 24%, ongeveer evenveel als in de hele gemeente (23%) en iets meer dan in Nederland (21%).
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving 91%
Bewoners tevreden met hun woonomgeving in Lomm: 91%, ongeveer evenveel als in de hele gemeente (84%) en ongeveer evenveel als in Nederland (89%).
Wat opvalt in Lomm
- Lomm heeft 143 adressen per vierkante kilometer in de omgeving, minder dan een kwart zo veel als de hele gemeente Venlo (1.666).
- Het hitte-eiland (hoeveel graden warmer dan het land eromheen) is in Lomm 0,4 °C, lager dan in de hele gemeente Venlo (1,2 °C).
- Lomm heeft 29% huishoudens van een persoon, ruim een kwart minder dan de hele gemeente Venlo (40%).
- Lomm heeft 54% groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen, ongeveer een derde meer dan de hele gemeente Venlo (39%).
Buiten de vijf thema's: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving en minder stikstofdioxide (NO2) in de lucht dan in de hele gemeente Venlo; iets minder roet in de lucht; ongeveer gelijk: fijnstof (PM10) in de lucht en fijnstof (PM2,5) in de lucht.
Naast heel Nederland: Lomm heeft veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving en een veel zwakker hitte-eiland dan het midden van Nederland.
Waar Lomm ligt
Alle woonadressen van Lomm liggen in de wijk Lomm van de gemeente Venlo.
De hele gemeente Venlo
Alle woonwijken van de gemeente naast elkaar, met de kaart, de profielen en de buurgemeenten: wonen in Venlo.
Bronnen
| bron | van | versie | licentie | vermelding |
|---|---|---|---|---|
| BAG Extract 2.0, heel Nederland (lvbag-extract-nl.zip) | Kadaster, gemeenten zijn bronhouder | 08-10-2026 | CC0 1.0 | niet nodig |
| CBS Wijken en Buurten 2025 (wijk- en buurtkaart, vlakken, codes, namen en inwoners) | CBS | 2025 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (CC BY 4.0) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2025, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: bevolking, huishoudens, dichtheid, oppervlakte) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2025 versie 1 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2024, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: woningen, WOZ, energie, nabijheid) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2024 versie 2 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| Stikstofdioxide (NO2), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_NO22024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM2,5), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM252024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM10), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM102024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Roet (EC), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (nieuwste download rivm_nsl_20260401_gm_EC2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van treinverkeer (Lden) | RIVM | 2023 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van vliegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-12-2024, metadata 29-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van industrie (Lden) | RIVM | 2024 (publicatie 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van windturbines (Lden) | RIVM | 2024 (laag van 01-03-2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van alle bronnen samen (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Tevreden met de woonomgeving (volwassenen, per buurt, 2024) | RIVM | 2024 (publicatie 31-12-2024, laag van 01-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt (2022) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 2022 (creatie 01-12-2024) | Naamsvermelding verplicht, organisatienaam (link naar CC BY 4.0) | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Hitte-eiland: hoeveel warmer dan het land eromheen | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | onbekend | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Bodemdaling, totaal (snelheid) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 23-06-2026 (versie in de laagnaam) | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Groen binnen 500 meter (groenkaart 2022, zelf gerekend) | RIVM | rivm_20231221_groenkaart_10m_2022 (jaar 2022, publicatie 01-01-2024) | Geen beperkingen (link naar http://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/deed.nl) | RIVM, Groenkaart van Nederland |
| Advieswaarden van de WHO voor geluid (2018), GGD-richtlijn van het RIVM | WHO, pagina van het RIVM | WHO Environmental Noise Guidelines 2018 | niet van toepassing: alleen de advieswaarde als feit genoemd, met bron | WHO (2018), via RIVM |