Hoe is het wonen in Venlo?
Dat hangt af van wie je bent: een gezin met kinderen zoekt iets anders dan een student of iemand met pensioen. Venlo heeft 20 woonwijken. Tegenover Nederland valt in de hele gemeente vooral op: een school voor voortgezet onderwijs verder weg (2,4 km tegen 1,5 km) en een huisarts verder weg (1,0 km tegen 0,8 km). Hieronder staan de woonwijken naast elkaar, met bij elk getal het midden van de woonwijken van Venlo en van Nederland.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
De woonwijken van Venlo in vijf thema's
- het midden van de woonwijken van Venlo
- Nederland
- een woonwijk
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
De hele gemeente: iets meer huurwoningen van een woningcorporatie en een iets lagere woningwaarde dan in Nederland; ongeveer gelijk: eengezinswoningen, huurwoningen en koopwoningen.
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting. Van € 216.000 (schatting) in Blerick-Noord tot € 461.000 (schatting) in Hout-Blerick. Het midden van de woonwijken van Venlo is € 278.000, ongeveer een vijfde lager dan in Nederland (€ 356.000). In 14 van de 19 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Koopwoningen. Van 33% (schatting) in Venlo-Centrum tot 92% (schatting) in Hout-Blerick. Het midden van de woonwijken van Venlo is 64%, ongeveer evenveel als in Nederland (60%).
-
Huurwoningen van een woningcorporatie. Van 0% (schatting) in Trade-Port tot 61% (schatting) in Blerick-Zuid. Het midden van de woonwijken van Venlo is 28%, iets meer dan in Nederland (25%). In 10 van de 19 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Eengezinswoningen. Van 20% (schatting) in Venlo-Centrum tot 100% in Vossener. Het midden van de woonwijken van Venlo is 74%, ongeveer evenveel als in Nederland (73%).
Rust en geluid
De hele gemeente: geluid van wegverkeer, geluid van alle bronnen samen en geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) ongeveer gelijk aan Nederland.
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 45 dB of minder in Arcen tot 53 dB in Venlo-Centrum en Trade-Port. Het midden van de woonwijken van Venlo is 50 dB, ongeveer evenveel als in Nederland (51 dB). In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (53 dB). In 1 van de 20 woonwijken: 45 dB of minder.
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 45 dB of minder in meerdere woonwijken tot 52 dB in Trade-Port. Het midden van de woonwijken van Venlo is 45 dB of minder, Nederland 45 dB of minder. In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (54 dB). In 17 van de 20 woonwijken: 45 dB of minder.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Het midden van de woonwijken van Venlo: 45 dB of minder, Nederland 45 dB of minder. In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (45 dB). In alle woonwijken: 45 dB of minder.
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 45 dB of minder in Arcen tot 57 dB in Trade-Port. Het midden van de woonwijken van Venlo is 50 dB, ongeveer evenveel als in Nederland (52 dB). In 1 van de 20 woonwijken: 45 dB of minder.
Groen en water
De hele gemeente: een sterker hitte-eiland dan in Nederland; iets minder groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen. Van 24% in Venlo-Centrum tot 58% in Arcen. Het midden van de woonwijken van Venlo is 42%, ongeveer evenveel als in Nederland (45%).
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen. Van 0,2 °C in Arcen tot 1,6 °C in Blerick-Noord. Het midden van de woonwijken van Venlo is 1,1 °C, iets hoger dan in Nederland (1,0 °C). In 11 van de 20 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt. Van 42 °C in Venlo-Oost-Zuid tot 47 °C in Trade-Port. Het midden van de woonwijken van Venlo is 46 °C, ongeveer even hoog als in Nederland (45 °C).
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen). Van -0,8 mm per jaar in Steyl tot -0,3 mm per jaar in Venlo-Noord. Het midden van de woonwijken van Venlo is -0,5 mm per jaar, Nederland -1,2 mm per jaar.
Wat dichtbij is
De hele gemeente: een school voor voortgezet onderwijs, een huisarts, een kinderdagverblijf en een bibliotheek verder weg dan in Nederland; een treinstation en een oprit van een hoofdweg iets dichterbij; ongeveer even ver: een basisschool en een grote supermarkt.
-
Afstand tot een grote supermarkt. Van 0,3 km (schatting) in Venlo-Centrum tot 1,9 km (schatting) in Trade-Port. Het midden van de woonwijken van Venlo is 0,7 km, ongeveer even ver als in Nederland (0,7 km).
-
Afstand tot een huisarts. Van 0,6 km (schatting) in Blerick-Noord tot 2,2 km in Het Ven. Het midden van de woonwijken van Venlo is 1,0 km, verder dan in Nederland (0,8 km). Vanuit 12 van de 19 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een basisschool. Van 0,3 km (schatting) in Klingerberg tot 1,8 km (schatting) in Trade-Port. Het midden van de woonwijken van Venlo is 0,6 km, ongeveer even ver als in Nederland (0,6 km).
-
Afstand tot een kinderdagverblijf. Van 0,3 km (schatting) in Klingerberg tot 1,6 km (schatting) in Trade-Port. Het midden van de woonwijken van Venlo is 0,6 km, ongeveer even ver als in Nederland (0,5 km).
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs. Van 0,7 km in Venlo-Zuid tot 11,8 km in Arcen. Het midden van de woonwijken van Venlo is 2,1 km, verder dan in Nederland (1,5 km). Vanuit 11 van de 19 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een treinstation. Van 1,3 km (schatting) in Venlo-Centrum tot 14,0 km in Arcen. Het midden van de woonwijken van Venlo is 2,0 km, dichterbij dan in Nederland (3,0 km). Vanuit 14 van de 19 woonwijken is dat dichterbij dan in Nederland.
-
Afstand tot een bibliotheek. Van 0,5 km (schatting) in Venlo-Centrum tot 8,3 km in Arcen. Het midden van de woonwijken van Venlo is 1,6 km, ongeveer even ver als in Nederland (1,5 km).
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg. Van 0,5 km (schatting) in Velden tot 3,1 km (schatting) in Venlo-Oost-Zuid. Het midden van de woonwijken van Venlo is 1,6 km, ongeveer even ver als in Nederland (1,7 km).
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
De hele gemeente: huishoudens met kinderen, inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, huishoudens van een persoon, inwoners jonger dan vijftien en bewoners tevreden met hun woonomgeving ongeveer gelijk aan Nederland.
-
Huishoudens met kinderen. Van 14% in Venlo-Centrum tot 39% in Blerick-Noord en Hout-Blerick. Het midden van de woonwijken van Venlo is 32%, ongeveer evenveel als in Nederland (33%).
-
Huishoudens van een persoon. Van 20% in Hout-Blerick tot 61% in Venlo-Centrum. Het midden van de woonwijken van Venlo is 37%, ongeveer evenveel als in Nederland (37%).
-
Inwoners jonger dan vijftien. Van 8% in Venlo-Centrum tot 18% in Blerick-Noord. Het midden van de woonwijken van Venlo is 13%, iets minder dan in Nederland (15%). In 15 van de 20 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder. Van 13% in Trade-Port tot 33% in Blerick-Zuid. Het midden van de woonwijken van Venlo is 25%, iets meer dan in Nederland (21%). In 13 van de 20 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving. Van 60% in Blerick-Noord tot 94% in Hout-Blerick. Het midden van de woonwijken van Venlo is 87%, ongeveer evenveel als in Nederland (89%).
Wat opvalt in Venlo
Vanuit de gemeente Venlo liggen een school voor voortgezet onderwijs en een huisarts verder weg dan in het midden van Nederland.
Buiten de vijf thema's, voor de hele gemeente: meer woningen met zonnestroom dan in Nederland; iets meer aardgasvrije woningen en roet in de lucht; ongeveer gelijk: fijnstof (PM10) in de lucht, fijnstof (PM2,5) in de lucht, stikstofdioxide (NO2) in de lucht en adressen per vierkante kilometer in de omgeving.
De woonwijken in een zin: de grootste verschillen met het midden van Venlo
- Venlo-Centrum: veel minder eengezinswoningen en woningen met zonnestroom; een bibliotheek en een school voor voortgezet onderwijs veel dichterbij.
- Venlo-Zuid: meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en minder groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen; een school voor voortgezet onderwijs veel dichterbij en een treinstation dichterbij.
- Venlo-Oost-Noord: meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en veel minder huurwoningen van een woningcorporatie; een kinderdagverblijf en een treinstation dichterbij.
- Venlo-Noord: meer huurwoningen; een oprit van een hoofdweg en een school voor voortgezet onderwijs veel dichterbij, en een huisarts dichterbij.
- Venlo-Oost-Zuid: een oprit van een hoofdweg veel verder weg, en een basisschool, een kinderdagverblijf en een bibliotheek verder weg.
- Het Ven: veel minder huurwoningen van een woningcorporatie, huurwoningen en adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een huisarts veel verder weg.
- Blerick-Midden: veel meer aardgasvrije woningen en adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een bibliotheek en een school voor voortgezet onderwijs veel dichterbij.
- Blerick-Noord: minder inwoners van vijfenzestig jaar en ouder; een school voor voortgezet onderwijs veel dichterbij, en een huisarts en een grote supermarkt dichterbij.
- Blerick-Zuid: veel meer aardgasvrije woningen en huurwoningen van een woningcorporatie; een oprit van een hoofdweg en een grote supermarkt dichterbij.
- Vossener: veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen; een school voor voortgezet onderwijs en een grote supermarkt dichterbij.
- Klingerberg: een bibliotheek verder weg, en een basisschool, een kinderdagverblijf en een grote supermarkt dichterbij.
- Hout-Blerick: veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen; een huisarts veel verder weg en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij.
- Trade-Port: veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen; een basisschool en een kinderdagverblijf veel verder weg.
- Tegelen-Centrum: een bibliotheek veel dichterbij en een huisarts dichterbij.
- Op de Hei: een huisarts en een school voor voortgezet onderwijs veel verder weg, een oprit van een hoofdweg verder weg, en een treinstation dichterbij.
- Steyl: een school voor voortgezet onderwijs verder weg, en een kinderdagverblijf, een grote supermarkt en een huisarts dichterbij.
- Velden: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een treinstation en een school voor voortgezet onderwijs veel verder weg, en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij.
- Lomm: meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen, veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving en een veel zwakker hitte-eiland.
- Arcen: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een treinstation, een school voor voortgezet onderwijs en een bibliotheek veel verder weg.
- Belfeld: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een school voor voortgezet onderwijs en een treinstation veel verder weg, en een bibliotheek veel dichterbij.
De wijken van Venlo op de kaart
Koopwoningen
Huishoudens met kinderen
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden)
- 45 dB of minder
- tot en met 53 dB, het advies van de WHO
- boven het advies
De grenzen van de wijken van Venlo. De kaart laadt pas na de klik, met de achtergrondkaart van het Kadaster.
Alle woonwijken van Venlo
| Venlo-Zuid | 10.485 | 49% | 51% | 30% | € 273.000 | 1,4 km | 50 dB | 13,8 µg/m³ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venlo-Oost-Noord | 9.780 | 68% (schatting) | 32% (schatting) | 26% | € 341.000 (schatting) | 1,4 km (schatting) | 50 dB | 11,5 µg/m³ |
| Tegelen-Centrum | 9.770 | 64% (schatting) | 36% (schatting) | 29% | € 278.000 (schatting) | 1,5 km (schatting) | 51 dB | 12,2 µg/m³ |
| Venlo-Noord | 7.755 | 42% (schatting) | 58% (schatting) | 25% | € 244.000 (schatting) | 2,3 km (schatting) | 50 dB | 12,2 µg/m³ |
| Blerick-Midden | 6.750 | 46% (schatting) | 53% (schatting) | 26% | € 245.000 (schatting) | 1,4 km (schatting) | 51 dB | 13,9 µg/m³ |
| Venlo-Oost-Zuid | 6.035 | 47% (schatting) | 53% (schatting) | 34% | € 326.000 (schatting) | 2,0 km (schatting) | 47 dB | 11,0 µg/m³ |
| Blerick-Noord | 5.940 | 51% (schatting) | 49% (schatting) | 39% | € 216.000 (schatting) | 1,5 km (schatting) | 52 dB | 13,7 µg/m³ |
| Velden | 5.590 | 76% (schatting) | 24% (schatting) | 36% | € 364.000 (schatting) | 6,4 km (schatting) | 48 dB | 11,3 µg/m³ |
| Belfeld | 5.515 | 65% | 35% | 34% | € 302.000 | 3,9 km | 49 dB | 10,7 µg/m³ |
| Op de Hei | 5.445 | 61% | 39% | 33% | € 233.000 | 1,3 km | 49 dB | 11,3 µg/m³ |
| Venlo-Centrum | 5.295 | 33% (schatting) | 67% (schatting) | 14% | € 252.000 (schatting) | 1,3 km (schatting) | 53 dB | 13,5 µg/m³ |
| Klingerberg | 3.840 | 64% (schatting) | 36% (schatting) | 37% | € 246.000 (schatting) | 2,8 km (schatting) | 49 dB | 14,0 µg/m³ |
| Vossener | 3.665 | 83% | 16% | 37% | € 246.000 | 2,7 km | 50 dB | 14,3 µg/m³ |
| Steyl | 3.655 | 62% (schatting) | 38% (schatting) | 30% | € 284.000 (schatting) | 1,7 km (schatting) | 48 dB | 10,4 µg/m³ |
| Blerick-Zuid | 3.045 | 38% (schatting) | 62% (schatting) | 25% | € 229.000 (schatting) | 2,3 km (schatting) | 49 dB | 15,5 µg/m³ |
| Arcen | 2.910 | 79% | 21% | 28% | € 357.000 | 14,0 km | 45 dB of minder | 9,1 µg/m³ |
| Hout-Blerick | 2.895 | 92% (schatting) | 8% (schatting) | 39% | € 461.000 (schatting) | 3,4 km (schatting) | 50 dB | 12,7 µg/m³ |
| Het Ven | 2.445 | 91% | 9% | 36% | € 439.000 | 3,4 km | 49 dB | 12,2 µg/m³ |
| Trade-Port | 1.235 | 89% (schatting) | 11% (schatting) | 28% | € 371.000 (schatting) | 1,6 km (schatting) | 53 dB | 12,9 µg/m³ |
| Lomm | 1.070 | geen cijfer | geen cijfer | 33% | geen cijfer | geen cijfer | 46 dB | 9,6 µg/m³ |
| midden van Venlo | 64% | 36% | 32% | € 278.000 | 2,0 km | 50 dB | 12,2 µg/m³ |
Ook in Venlo, maar met minder dan duizend inwoners: Boekend.
Woonplaatsen in de gemeente Venlo
Deze woonplaatsen hebben een andere naam dan de gemeente en een eigen pagina, met de cijfers naast de hele gemeente en Nederland.
Welke wijk past bij wie?
Kies wie je bent. De volgorde komt uit een paar cijfers per profiel, met de gewichten erbij. De weging is een voorstel tot hij is vastgesteld; een lagere plek is geen oordeel over de wijk of de mensen die er wonen.
Gezin met kinderen
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Huishoudens met kinderen 2; Afstand tot een basisschool 2; Afstand tot een kinderdagverblijf 1; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Stel zonder kinderen
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Afstand tot een grote supermarkt 1; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Oudere
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een huisarts 3; Afstand tot een grote supermarkt 2; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Starter
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting 2; Huishoudens van een persoon 1.
Nieuw in Nederland
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Afstand tot een grote supermarkt 1; Afstand tot een huisarts 1; Afstand tot een basisschool 1.
Huurder
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Huurwoningen 3; Afstand tot een treinstation 1; Afstand tot een grote supermarkt 1.
Een huis kopen in Venlo
In de gemeente Venlo is 58% van de woningen een koopwoning, ongeveer evenveel als in Nederland (60%). In 13 van de 19 woonwijken is meer dan de helft van de woningen een koopwoning. Het hoogste aandeel koopwoningen hebben Hout-Blerick (92% (schatting)), Het Ven (91%) en Trade-Port (89% (schatting)); het laagste heeft Venlo-Centrum (33% (schatting)).
Van de woningen in de gemeente Venlo is 68% een eengezinswoning (geen flat of appartement), ongeveer evenveel als in Nederland (73%). Het hoogste aandeel eengezinswoningen hebben Vossener (100%), Hout-Blerick (98% (schatting)) en Trade-Port (95% (schatting)); het laagste heeft Venlo-Centrum (20% (schatting)).
De gemiddelde WOZ-waarde (de waarde voor de belasting, geen verkoopprijs) is in de gemeente Venlo € 288.000, iets lager dan in Nederland (€ 356.000). De hoogste gemiddelde WOZ-waarde hebben Hout-Blerick (€ 461.000 (schatting)), Het Ven (€ 439.000) en Trade-Port (€ 371.000 (schatting)); de laagste heeft Blerick-Noord (€ 216.000 (schatting)).
Huren in Venlo
In de gemeente Venlo is 42% van de woningen een huurwoning, ongeveer evenveel als in Nederland (40%). Woningcorporaties verhuren 28% van alle woningen, iets meer dan in Nederland (25%). Het hoogste aandeel huurwoningen hebben Venlo-Centrum (67% (schatting)), Blerick-Zuid (62% (schatting)) en Venlo-Noord (58% (schatting)); het laagste heeft Hout-Blerick (8% (schatting)).
Venlo naast de buurgemeenten
| gemeente | koop | huur | met kinderen | woningwaarde | station | geluid weg | NO2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venlo | 58% | 42% | 30% | € 288.000 | 2,6 km | 50 dB | 12,3 µg/m³ |
| Beesel | 67% | 33% | 33% | € 296.000 | 1,5 km | 49 dB | 9,8 µg/m³ |
| Bergen (L.) | 71% | 29% | 33% | € 333.000 | 8,1 km | 47 dB | 9,1 µg/m³ |
| Horst aan de Maas | 75% | 25% | 32% | € 339.000 | 5,1 km | 49 dB | 10,4 µg/m³ |
| Peel en Maas | 73% | 27% | 33% | € 357.000 | 9,4 km | 49 dB | 9,8 µg/m³ |
| Nederland | 60% | 40% | 33% | € 356.000 | 3,0 km | 51 dB | 12,0 µg/m³ |
Bronnen
| bron | van | versie | licentie | vermelding |
|---|---|---|---|---|
| BAG Extract 2.0, heel Nederland (lvbag-extract-nl.zip) | Kadaster, gemeenten zijn bronhouder | 08-10-2026 | CC0 1.0 | niet nodig |
| CBS Wijken en Buurten 2025 (wijk- en buurtkaart, vlakken, codes, namen en inwoners) | CBS | 2025 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (CC BY 4.0) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2025, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: bevolking, huishoudens, dichtheid, oppervlakte) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2025 versie 1 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2024, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: woningen, WOZ, energie, nabijheid) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2024 versie 2 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| Stikstofdioxide (NO2), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_NO22024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM2,5), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM252024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM10), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM102024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Roet (EC), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (nieuwste download rivm_nsl_20260401_gm_EC2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van treinverkeer (Lden) | RIVM | 2023 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van vliegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-12-2024, metadata 29-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van industrie (Lden) | RIVM | 2024 (publicatie 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van windturbines (Lden) | RIVM | 2024 (laag van 01-03-2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van alle bronnen samen (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Tevreden met de woonomgeving (volwassenen, per buurt, 2024) | RIVM | 2024 (publicatie 31-12-2024, laag van 01-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt (2022) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 2022 (creatie 01-12-2024) | Naamsvermelding verplicht, organisatienaam (link naar CC BY 4.0) | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Hitte-eiland: hoeveel warmer dan het land eromheen | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | onbekend | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Bodemdaling, totaal (snelheid) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 23-06-2026 (versie in de laagnaam) | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Groen binnen 500 meter (groenkaart 2022, zelf gerekend) | RIVM | rivm_20231221_groenkaart_10m_2022 (jaar 2022, publicatie 01-01-2024) | Geen beperkingen (link naar http://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/deed.nl) | RIVM, Groenkaart van Nederland |
| Advieswaarden van de WHO voor geluid (2018), GGD-richtlijn van het RIVM | WHO, pagina van het RIVM | WHO Environmental Noise Guidelines 2018 | niet van toepassing: alleen de advieswaarde als feit genoemd, met bron | WHO (2018), via RIVM |
| BRT Achtergrondkaart (PDOK), stijl pastel, ondergrond van de grote kaart | Kadaster | actueel bij het laden | CC BY 4.0 | Kadaster (BRT Achtergrondkaart) |