Hoe is het wonen in Arcen?
Dat hangt af van wie je bent en wat je zoekt: ruimte, rust, of juist alles dichtbij. Arcen is een woonplaats in de gemeente Venlo, met 2.910 inwoners en 1.432 woonadressen. Tegenover de hele gemeente valt vooral op: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving (246 tegen 1.666) en een treinstation veel verder weg (14,0 km tegen 2,6 km). Hieronder staan de feiten, telkens naast de hele gemeente Venlo en Nederland.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
Arcen in vijf thema's
- Arcen
- de hele gemeente Venlo
- Nederland
- acht van de tien woonadressen in Arcen
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
Meer koopwoningen en eengezinswoningen, een hogere woningwaarde, en veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen dan in de hele gemeente Venlo.
Meer koopwoningen en eengezinswoningen, en veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen dan in Nederland; ongeveer gelijk: de woningwaarde.
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting € 357.000
Gemiddelde WOZ-waarde in Arcen: € 357.000, bijna een kwart hoger dan in de hele gemeente (€ 288.000) en ongeveer even hoog als in Nederland (€ 356.000).
-
Koopwoningen 79%
Koopwoningen in Arcen: 79%, ongeveer een derde meer dan in de hele gemeente (58%) en ongeveer een derde meer dan in Nederland (60%).
-
Huurwoningen van een woningcorporatie 11%
Huurwoningen van een woningcorporatie in Arcen: 11%, minder dan half zo veel als in de hele gemeente (28%) en minder dan half zo veel als in Nederland (25%).
-
Eengezinswoningen 92%
Eengezinswoningen in Arcen: 92%, ongeveer een derde meer dan in de hele gemeente (68%) en ruim een kwart meer dan in Nederland (73%).
Rust en geluid
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Geluid van wegverkeer in Arcen: 45 dB of minder; de hele gemeente: 50 dB; Nederland: 51 dB. Bij negen van de tien adressen in Arcen: 54 dB of minder. Het advies van de WHO: 53 dB.
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Geluid van treinen in Arcen: 45 dB of minder; de hele gemeente: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in Arcen: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 54 dB.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Geluid van vliegverkeer in Arcen: 45 dB of minder; de hele gemeente: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in Arcen: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 45 dB.
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Geluid van alle bronnen samen in Arcen: 45 dB of minder; de hele gemeente: 51 dB; Nederland: 52 dB. Bij negen van de tien adressen in Arcen: 54 dB of minder.
Groen en water
Meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en een veel zwakker hitte-eiland dan in de hele gemeente Venlo; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
Meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en een veel zwakker hitte-eiland dan in Nederland; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen 58%
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen in Arcen: 58%, ongeveer anderhalf keer zo veel als in de hele gemeente (39%) en ongeveer een derde meer dan in Nederland (45%). Bij acht van de tien adressen in Arcen tussen 46% en 78%.
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen 0,2 °C
Hitte-eiland in Arcen: 0,2 °C, lager dan in de hele gemeente (1,2 °C) en lager dan in Nederland (1,0 °C). Bij acht van de tien adressen in Arcen tussen 0,0 °C en 0,3 °C.
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt 43 °C
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET) in Arcen: 43 °C, ongeveer even hoog als in de hele gemeente (46 °C) en ongeveer even hoog als in Nederland (45 °C). Bij acht van de tien adressen in Arcen tussen 39 °C en 43 °C.
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) -0,6 mm per jaar
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) in Arcen: -0,6 mm per jaar; de hele gemeente: -0,5 mm per jaar; Nederland: -1,2 mm per jaar. Bij acht van de tien adressen in Arcen tussen -0,9 mm per jaar en -0,3 mm per jaar.
Wat dichtbij is
Een treinstation, een school voor voortgezet onderwijs, een bibliotheek, een kinderdagverblijf en een basisschool veel verder weg, een grote supermarkt verder weg, en een oprit van een hoofdweg dichterbij dan in de hele gemeente Venlo; ongeveer even ver: een huisarts.
Een school voor voortgezet onderwijs, een bibliotheek, een treinstation, een kinderdagverblijf en een basisschool veel verder weg, een huisarts en een grote supermarkt verder weg, en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij dan in Nederland.
-
Afstand tot een grote supermarkt 0,9 km
Afstand tot een grote supermarkt in Arcen: 0,9 km, verder dan in de hele gemeente (0,7 km) en verder dan in Nederland (0,7 km).
-
Afstand tot een huisarts 1,1 km
Afstand tot een huisarts in Arcen: 1,1 km, ongeveer even ver als in de hele gemeente (1,0 km) en verder dan in Nederland (0,8 km).
-
Afstand tot een basisschool 1,3 km
Afstand tot een basisschool in Arcen: 1,3 km, ongeveer twee keer zo ver als in de hele gemeente (0,7 km) en ongeveer twee keer zo ver als in Nederland (0,6 km).
-
Afstand tot een kinderdagverblijf 1,3 km
Afstand tot een kinderdagverblijf in Arcen: 1,3 km, ongeveer twee keer zo ver als in de hele gemeente (0,6 km) en ongeveer tweeënhalf keer zo ver als in Nederland (0,5 km).
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs 11,8 km
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs in Arcen: 11,8 km, meer dan vier keer zo ver als in de hele gemeente (2,4 km) en meer dan vier keer zo ver als in Nederland (1,5 km).
-
Afstand tot een treinstation 14,0 km
Afstand tot een treinstation in Arcen: 14,0 km, meer dan vier keer zo ver als in de hele gemeente (2,6 km) en meer dan vier keer zo ver als in Nederland (3,0 km).
-
Afstand tot een bibliotheek 8,3 km
Afstand tot een bibliotheek in Arcen: 8,3 km, meer dan vier keer zo ver als in de hele gemeente (1,8 km) en meer dan vier keer zo ver als in Nederland (1,5 km).
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg 0,9 km
Afstand tot een oprit van een hoofdweg in Arcen: 0,9 km, iets meer dan half zo ver als in de hele gemeente (1,5 km) en ongeveer half zo ver als in Nederland (1,7 km).
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
Meer inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, en minder huishoudens van een persoon dan in de hele gemeente Venlo; iets minder inwoners jonger dan vijftien; ongeveer gelijk: bewoners tevreden met hun woonomgeving en huishoudens met kinderen.
Meer inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, en minder huishoudens van een persoon dan in Nederland; iets minder inwoners jonger dan vijftien en huishoudens met kinderen; ongeveer gelijk: bewoners tevreden met hun woonomgeving.
-
Huishoudens met kinderen 28%
Huishoudens met kinderen in Arcen: 28%, ongeveer evenveel als in de hele gemeente (30%) en iets minder dan in Nederland (33%).
-
Huishoudens van een persoon 29%
Huishoudens van een persoon in Arcen: 29%, ruim een kwart minder dan in de hele gemeente (40%) en ongeveer een vijfde minder dan in Nederland (37%).
-
Inwoners jonger dan vijftien 11%
Inwoners jonger dan vijftien in Arcen: 11%, iets minder dan in de hele gemeente (14%) en iets minder dan in Nederland (15%).
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder 31%
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder in Arcen: 31%, ongeveer een derde meer dan in de hele gemeente (23%) en ongeveer anderhalf keer zo veel als in Nederland (21%).
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving 92%
Bewoners tevreden met hun woonomgeving in Arcen: 92%, ongeveer evenveel als in de hele gemeente (84%) en ongeveer evenveel als in Nederland (89%). Bij acht van de tien adressen in Arcen tussen 92% en 95%.
Wat opvalt in Arcen
- Arcen heeft 246 adressen per vierkante kilometer in de omgeving, minder dan een kwart zo veel als de hele gemeente Venlo (1.666).
- Vanuit Arcen is een treinstation gemiddeld 14,0 km weg, meer dan vier keer zo ver als in de hele gemeente Venlo (2,6 km).
- Het hitte-eiland (hoeveel graden warmer dan het land eromheen) is in Arcen 0,2 °C, lager dan in de hele gemeente Venlo (1,2 °C).
- Vanuit Arcen is een school voor voortgezet onderwijs gemiddeld 11,8 km weg, meer dan vier keer zo ver als in de hele gemeente Venlo (2,4 km).
- Vanuit Arcen is een bibliotheek gemiddeld 8,3 km weg, meer dan vier keer zo ver als in de hele gemeente Venlo (1,8 km).
- Arcen heeft 11% huurwoningen van een woningcorporatie, minder dan half zo veel als de hele gemeente Venlo (28%).
- Vanuit Arcen is een kinderdagverblijf gemiddeld 1,3 km weg, ongeveer twee keer zo ver als in de hele gemeente Venlo (0,6 km).
- Arcen heeft 21% huurwoningen, ongeveer half zo veel als de hele gemeente Venlo (42%).
- Vanuit Arcen is een basisschool gemiddeld 1,3 km weg, ongeveer twee keer zo ver als in de hele gemeente Venlo (0,7 km).
- Vanuit Arcen is een oprit van een hoofdweg gemiddeld 0,9 km weg, iets meer dan half zo ver als in de hele gemeente Venlo (1,5 km).
- Arcen heeft 58% groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen, ongeveer anderhalf keer zo veel als de hele gemeente Venlo (39%).
- Arcen heeft 29% huishoudens van een persoon, ruim een kwart minder dan de hele gemeente Venlo (40%).
- Arcen heeft 79% koopwoningen, ongeveer een derde meer dan de hele gemeente Venlo (58%).
- Arcen heeft 92% eengezinswoningen, ongeveer een derde meer dan de hele gemeente Venlo (68%).
- Arcen heeft 9,1 µg/m³ stikstofdioxide (NO2) in de lucht, ruim een kwart minder dan de hele gemeente Venlo (12,3 µg/m³).
- Arcen heeft 31% inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, ongeveer een derde meer dan de hele gemeente Venlo (23%).
- Vanuit Arcen is een grote supermarkt gemiddeld 0,9 km weg, verder dan in de hele gemeente Venlo (0,7 km).
Buiten de vijf thema's: meer woningen met zonnestroom, veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving en minder stikstofdioxide (NO2) in de lucht dan in de hele gemeente Venlo; iets minder aardgasvrije woningen en roet in de lucht; ongeveer gelijk: fijnstof (PM2,5) in de lucht en fijnstof (PM10) in de lucht.
Naast heel Nederland: Arcen heeft meer woningen met zonnestroom, inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, koopwoningen, groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en eengezinswoningen, veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving, huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen, en een veel zwakker hitte-eiland dan het midden van Nederland. Vanuit Arcen liggen een school voor voortgezet onderwijs, een bibliotheek, een treinstation, een kinderdagverblijf en een basisschool veel verder weg, een huisarts en een grote supermarkt verder weg, en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij dan in het midden van Nederland.
Waar Arcen ligt
Alle woonadressen van Arcen liggen in de wijk Arcen van de gemeente Venlo.
De hele gemeente Venlo
Alle woonwijken van de gemeente naast elkaar, met de kaart, de profielen en de buurgemeenten: wonen in Venlo.
Bronnen
- Kadaster: Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG). CC0 1.0, 2026.
- CBS en Kadaster: Wijk- en buurtkaart 2025: grenzen, namen en inwoners van buurten, wijken en gemeenten. CC BY 4.0, 2025.
- CBS en Kadaster: Kerncijfers per buurt, wijk en gemeente 2025: bevolking, huishoudens, dichtheid en oppervlakte. CC BY 4.0, 2025.
- CBS en Kadaster: Kerncijfers per buurt, wijk en gemeente 2024: woningen, WOZ-waarde, energie en nabijheid van voorzieningen. CC BY 4.0, 2024.
- RIVM: Stikstofdioxide (NO2) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Fijnstof (PM2,5) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Fijnstof (PM10) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Roet (EC) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Geluid van treinverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2023.
- RIVM: Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Geluid van industrie, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Geluid van windturbines, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Geluid van wegverkeer in de nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Tevredenheid van volwassenen met de woonomgeving, per buurt. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- Climate Adaptation Services (Klimaateffectatlas): Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt. CC BY 4.0, 2022.
- Climate Adaptation Services (Klimaateffectatlas): Hitte-eiland: hoeveel warmer het is dan in het land eromheen. CC BY 4.0, 2026.
- Climate Adaptation Services (Klimaateffectatlas): Snelheid van bodemdaling, totaal. CC BY 4.0, 2026.
- RIVM: Groen binnen 500 meter van het adres (groenkaart, eigen berekening). Public Domain Mark 1.0, 2022.
- Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), via het RIVM: Advieswaarden voor omgevingsgeluid. geen licentie nodig: alleen de advieswaarde wordt genoemd, 2018.