Hoe is het wonen in Arcen?
Dat hangt af van wie je bent: een gezin met kinderen let op andere dingen dan iemand die alleen woont. Arcen is een wijk in Venlo met 2.910 inwoners. Tegenover het midden van de woonwijken van Venlo valt vooral op: een treinstation veel verder weg (14,0 km tegen 2,0 km) en een school voor voortgezet onderwijs veel verder weg (11,8 km tegen 2,1 km). Hieronder staan alle feiten, telkens naast dat midden.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
Arcen in vijf thema's
- Arcen
- het midden van de woonwijken van Venlo
- Nederland
- de andere woonwijken, bij de kerncijfers
- acht van de tien adressen in de wijk
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
Een hogere woningwaarde, meer eengezinswoningen en koopwoningen, veel minder huurwoningen van een woningcorporatie, en minder huurwoningen dan in het midden van de woonwijken van Venlo.
Meer koopwoningen en eengezinswoningen, en veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen dan in Nederland; ongeveer gelijk: de woningwaarde.
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting € 357.000
Midden van de woonwijken van Venlo: € 278.000; Nederland: € 356.000; plek 5 van 19, van hoog naar laag.
-
Koopwoningen 79%
Midden van de woonwijken van Venlo: 64%; Nederland: 60%; plek 5 van 19, van hoog naar laag.
-
Huurwoningen van een woningcorporatie 11%
Midden van de woonwijken van Venlo: 28%; Nederland: 25%.
-
Eengezinswoningen 92%
Midden van de woonwijken van Venlo: 74%; Nederland: 73%.
Rust en geluid
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Midden van de woonwijken van Venlo: 50 dB; Nederland: 51 dB; plek 20 van 20, van hoog naar laag. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 54 dB of minder. Het advies van de WHO: 53 dB.
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Midden van de woonwijken van Venlo: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 54 dB.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Midden van de woonwijken van Venlo: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 45 dB.
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Midden van de woonwijken van Venlo: 50 dB; Nederland: 52 dB. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 54 dB of minder.
Groen en water
Meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en een veel zwakker hitte-eiland dan in het midden van de woonwijken van Venlo; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
Meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en een veel zwakker hitte-eiland dan in Nederland; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen 58%
Midden van de woonwijken van Venlo: 42%; Nederland: 45%. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 46% en 78%.
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen 0,2 °C
Midden van de woonwijken van Venlo: 1,1 °C; Nederland: 1,0 °C. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 0,0 °C en 0,3 °C.
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt 43 °C
Midden van de woonwijken van Venlo: 46 °C; Nederland: 45 °C. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 39 °C en 43 °C.
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) -0,6 mm per jaar
Midden van de woonwijken van Venlo: -0,5 mm per jaar; Nederland: -1,2 mm per jaar. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen -0,9 mm per jaar en -0,3 mm per jaar.
Wat dichtbij is
Een treinstation, een school voor voortgezet onderwijs, een bibliotheek, een kinderdagverblijf en een basisschool veel verder weg, een grote supermarkt verder weg, en een oprit van een hoofdweg dichterbij dan in het midden van de woonwijken van Venlo; ongeveer even ver: een huisarts.
Een school voor voortgezet onderwijs, een bibliotheek, een treinstation, een kinderdagverblijf en een basisschool veel verder weg, een huisarts en een grote supermarkt verder weg, en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij dan in Nederland.
-
Afstand tot een grote supermarkt 0,9 km
Midden van de woonwijken van Venlo: 0,7 km; Nederland: 0,7 km.
-
Afstand tot een huisarts 1,1 km
Midden van de woonwijken van Venlo: 1,0 km; Nederland: 0,8 km.
-
Afstand tot een basisschool 1,3 km
Midden van de woonwijken van Venlo: 0,6 km; Nederland: 0,6 km.
-
Afstand tot een kinderdagverblijf 1,3 km
Midden van de woonwijken van Venlo: 0,6 km; Nederland: 0,5 km.
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs 11,8 km
Midden van de woonwijken van Venlo: 2,1 km; Nederland: 1,5 km.
-
Afstand tot een treinstation 14,0 km
Midden van de woonwijken van Venlo: 2,0 km; Nederland: 3,0 km; plek 1 van 19, van hoog naar laag.
-
Afstand tot een bibliotheek 8,3 km
Midden van de woonwijken van Venlo: 1,6 km; Nederland: 1,5 km.
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg 0,9 km
Midden van de woonwijken van Venlo: 1,6 km; Nederland: 1,7 km.
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
Meer inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, en minder huishoudens van een persoon dan in het midden van de woonwijken van Venlo; iets minder inwoners jonger dan vijftien en huishoudens met kinderen; ongeveer gelijk: bewoners tevreden met hun woonomgeving.
Meer inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, en minder huishoudens van een persoon dan in Nederland; iets minder inwoners jonger dan vijftien en huishoudens met kinderen; ongeveer gelijk: bewoners tevreden met hun woonomgeving.
-
Huishoudens met kinderen 28%
Midden van de woonwijken van Venlo: 32%; Nederland: 33%; plek 14 van 20, van hoog naar laag.
-
Huishoudens van een persoon 29%
Midden van de woonwijken van Venlo: 37%; Nederland: 37%.
-
Inwoners jonger dan vijftien 11%
Midden van de woonwijken van Venlo: 13%; Nederland: 15%.
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder 31%
Midden van de woonwijken van Venlo: 25%; Nederland: 21%.
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving 92%
Midden van de woonwijken van Venlo: 87%; Nederland: 89%. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 92% en 95%.
Wat opvalt in Arcen
- Vanuit Arcen is een treinstation gemiddeld 14,0 km weg, meer dan vier keer zo ver als in het midden van de woonwijken van Venlo (2,0 km). Vanuit geen andere woonwijk van Venlo is het verder.
- Vanuit Arcen is een school voor voortgezet onderwijs gemiddeld 11,8 km weg, meer dan vier keer zo ver als in het midden van de woonwijken van Venlo (2,1 km).
- Arcen heeft 246 adressen per vierkante kilometer in de omgeving, minder dan een kwart zo veel als het midden van de woonwijken van Venlo (1.350).
- Vanuit Arcen is een bibliotheek gemiddeld 8,3 km weg, meer dan vier keer zo ver als in het midden van de woonwijken van Venlo (1,6 km).
- Het hitte-eiland (hoeveel graden warmer dan het land eromheen) is in Arcen 0,2 °C, lager dan in het midden van de woonwijken van Venlo (1,1 °C).
- Arcen heeft 11% huurwoningen van een woningcorporatie, minder dan half zo veel als het midden van de woonwijken van Venlo (28%).
- Vanuit Arcen is een kinderdagverblijf gemiddeld 1,3 km weg, ongeveer tweeënhalf keer zo ver als in het midden van de woonwijken van Venlo (0,6 km).
- Vanuit Arcen is een basisschool gemiddeld 1,3 km weg, ongeveer twee keer zo ver als in het midden van de woonwijken van Venlo (0,6 km).
- Vanuit Arcen is een oprit van een hoofdweg gemiddeld 0,9 km weg, iets meer dan half zo ver als in het midden van de woonwijken van Venlo (1,6 km).
- Arcen heeft 21% huurwoningen, iets meer dan half zo veel als het midden van de woonwijken van Venlo (36%).
- Arcen heeft 58% groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen, ongeveer een derde meer dan het midden van de woonwijken van Venlo (42%).
- Arcen heeft 9,1 µg/m³ stikstofdioxide (NO2) in de lucht, ruim een kwart minder dan het midden van de woonwijken van Venlo (12,2 µg/m³). Geen andere woonwijk van Venlo heeft er minder.
- Vanuit Arcen is een grote supermarkt gemiddeld 0,9 km weg, verder dan in het midden van de woonwijken van Venlo (0,7 km).
- De gemiddelde WOZ-waarde (de waarde voor de belasting) is in Arcen € 357.000, ruim een kwart hoger dan in het midden van de woonwijken van Venlo (€ 278.000).
- Arcen heeft 31% inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, ruim een kwart meer dan het midden van de woonwijken van Venlo (25%).
Buiten de vijf thema's: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving en minder stikstofdioxide (NO2) in de lucht dan in het midden van de woonwijken van Venlo; iets meer woningen met zonnestroom en iets minder roet in de lucht; ongeveer gelijk: fijnstof (PM2,5) in de lucht, fijnstof (PM10) in de lucht en aardgasvrije woningen.
Naast heel Nederland: Arcen heeft meer woningen met zonnestroom, inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, koopwoningen, groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en eengezinswoningen, veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving, huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen, en een veel zwakker hitte-eiland dan het midden van Nederland. Vanuit Arcen liggen een school voor voortgezet onderwijs, een bibliotheek, een treinstation, een kinderdagverblijf en een basisschool veel verder weg, een huisarts en een grote supermarkt verder weg, en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij dan in het midden van Nederland.
De buurten van Arcen
| buurt | inwoners | koop | met kinderen | woningwaarde | station |
|---|---|---|---|---|---|
| Brandemolen en Veld | 220 | 90% (schatting) | 45% | € 457.000 (schatting) | 13,9 km (schatting) |
| Kern Arcen | 2.030 | 74% (schatting) | 31% | € 328.000 (schatting) | 13,6 km (schatting) |
| Lingsfort | 150 | 81% (schatting) | 24% | € 529.000 (schatting) | 14,2 km (schatting) |
| Verspreide huizen Arcen | 505 | 91% (schatting) | 12% | € 381.000 (schatting) | 15,4 km (schatting) |
Waar Arcen ligt in Venlo. De kaart laadt pas na de klik, met de achtergrondkaart van het Kadaster.
Lucht, geluid en hitte op een punt in de wijk
Lucht, geluid en hitte verschillen per straat. Dit zijn de waarden bij een schoolgebouw aan de Burgemeester Van Soest-Jansbekenplein (het dichtstbijzijnde schoolgebouw bij het midden van de wijk); voor een eigen adres kunnen ze anders zijn.
| wat | waarde | ter vergelijking |
|---|---|---|
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht, jaargemiddelde | 9,3 µg/m³ | advieswaarde van de WHO (2021): 10,0 µg/m³ |
| Fijnstof (PM2,5) in de lucht, jaargemiddelde | 7,9 µg/m³ | advieswaarde van de WHO (2021): 5,0 µg/m³ |
| Fijnstof (PM10) in de lucht, jaargemiddelde | 13,2 µg/m³ | |
| Roet in de lucht, het fijnste deel van het fijnstof, jaargemiddelde | 0,24 µg/m³ | |
| Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 49 dB | advieswaarde van de WHO (2018): 53 dB |
| Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | advieswaarde van de WHO (2018): 54 dB |
| Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | advieswaarde van de WHO (2018): 45 dB |
| Geluid van industrie, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | |
| Geluid van windturbines, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | |
| Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 49 dB | |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | 40 dB | |
| Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen | 0,2 °C | |
| Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen | 54% |
Scholen in Arcen
| school | soort | oordeel van de inspectie |
|---|---|---|
| Basisschool De Weiert | basisonderwijs | Voldoende () |
Andere wijken van Venlo
Venlo-Centrum, Venlo-Zuid, Venlo-Oost-Noord, Venlo-Noord, Venlo-Oost-Zuid, Het Ven, Blerick-Midden, Blerick-Noord, Blerick-Zuid, Vossener, Klingerberg, Hout-Blerick. Of bekijk alle woonwijken van Venlo naast elkaar.
Bronnen
| bron | van | versie | licentie | vermelding |
|---|---|---|---|---|
| BAG Extract 2.0, heel Nederland (lvbag-extract-nl.zip) | Kadaster, gemeenten zijn bronhouder | 08-10-2026 | CC0 1.0 | niet nodig |
| CBS Wijken en Buurten 2025 (wijk- en buurtkaart, vlakken, codes, namen en inwoners) | CBS | 2025 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (CC BY 4.0) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2025, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: bevolking, huishoudens, dichtheid, oppervlakte) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2025 versie 1 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2024, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: woningen, WOZ, energie, nabijheid) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2024 versie 2 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| Adressen van hoofdvestigingen, vestigingen en besturen in het basisonderwijs (vestigingenbo.csv) | Dienst Uitvoering Onderwijs (Rijk) | bijgewerkt 05-10-2026 | CC-BY (4.0) | bron: DUO |
| Oordelen primair, speciaal en voortgezet onderwijs (peilbestand ODS van de Inspectie van het Onderwijs) | Inspectie van het Onderwijs | peildatum 1 oktober 2026 (geplaatst 02-10-2026) | Voor deze website geldt de Creative Commons zero-verklaring (CC0 1.0). | bron: Inspectie van het Onderwijs |
| Stikstofdioxide (NO2), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_NO22024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM2,5), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM252024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM10), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM102024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Roet (EC), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (nieuwste download rivm_nsl_20260401_gm_EC2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van treinverkeer (Lden) | RIVM | 2023 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van vliegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-12-2024, metadata 29-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van industrie (Lden) | RIVM | 2024 (publicatie 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van windturbines (Lden) | RIVM | 2024 (laag van 01-03-2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van alle bronnen samen (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Tevreden met de woonomgeving (volwassenen, per buurt, 2024) | RIVM | 2024 (publicatie 31-12-2024, laag van 01-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt (2022) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 2022 (creatie 01-12-2024) | Naamsvermelding verplicht, organisatienaam (link naar CC BY 4.0) | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Hitte-eiland: hoeveel warmer dan het land eromheen | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | onbekend | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Bodemdaling, totaal (snelheid) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 23-06-2026 (versie in de laagnaam) | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Groen binnen 500 meter (groenkaart 2022, zelf gerekend) | RIVM | rivm_20231221_groenkaart_10m_2022 (jaar 2022, publicatie 01-01-2024) | Geen beperkingen (link naar http://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/deed.nl) | RIVM, Groenkaart van Nederland |
| Advieswaarden van de WHO voor de lucht (2021), zoals IPLO ze geeft | WHO, pagina van IPLO (Rijksoverheid) | WHO-richtlijn 2021 | niet van toepassing: alleen de advieswaarde als feit genoemd, met bron | WHO (2021), via IPLO |
| Advieswaarden van de WHO voor geluid (2018), GGD-richtlijn van het RIVM | WHO, pagina van het RIVM | WHO Environmental Noise Guidelines 2018 | niet van toepassing: alleen de advieswaarde als feit genoemd, met bron | WHO (2018), via RIVM |
| BRT Achtergrondkaart (PDOK), stijl pastel, ondergrond van de grote kaart | Kadaster | actueel bij het laden | CC BY 4.0 | Kadaster (BRT Achtergrondkaart) |