Hoe is het wonen in Maren-Kessel?
Dat hangt af van wie je bent en wat je zoekt: ruimte, rust, of juist alles dichtbij. Maren-Kessel is een woonplaats in de gemeente Oss, met 1.450 inwoners en 621 woonadressen. Tegenover de hele gemeente valt vooral op: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving (104 tegen 1.444) en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij (0,4 km tegen 2,2 km). Hieronder staan de feiten, telkens naast de hele gemeente Oss en Nederland.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
Maren-Kessel in vijf thema's
- Maren-Kessel
- de hele gemeente Oss
- Nederland
- acht van de tien woonadressen in Maren-Kessel
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
Een hogere woningwaarde, meer koopwoningen en eengezinswoningen, en veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen dan in de hele gemeente Oss.
Meer koopwoningen en eengezinswoningen, een hogere woningwaarde, en veel minder huurwoningen en huurwoningen van een woningcorporatie dan in Nederland.
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting € 474.000
Gemiddelde WOZ-waarde in Maren-Kessel: € 474.000, ongeveer een derde hoger dan in de hele gemeente (€ 365.000) en ongeveer een derde hoger dan in Nederland (€ 356.000).
-
Koopwoningen 80%
Koopwoningen in Maren-Kessel: 80%, ruim een kwart meer dan in de hele gemeente (63%) en ongeveer een derde meer dan in Nederland (60%).
-
Huurwoningen van een woningcorporatie 13%
Huurwoningen van een woningcorporatie in Maren-Kessel: 13%, ongeveer half zo veel als in de hele gemeente (27%) en ongeveer half zo veel als in Nederland (25%).
-
Eengezinswoningen 95%
Eengezinswoningen in Maren-Kessel: 95%, bijna een kwart meer dan in de hele gemeente (77%) en ongeveer een derde meer dan in Nederland (73%).
Rust en geluid
Iets minder geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) dan in de hele gemeente Oss.
Iets minder geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) dan in Nederland.
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Geluid van wegverkeer in Maren-Kessel: 45 dB of minder; de hele gemeente: 49 dB; Nederland: 51 dB. Bij negen van de tien adressen in Maren-Kessel: 56 dB of minder. Het advies van de WHO: 53 dB.
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Geluid van treinen in Maren-Kessel: 45 dB of minder; de hele gemeente: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in Maren-Kessel: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 54 dB.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Geluid van vliegverkeer in Maren-Kessel: 45 dB of minder; de hele gemeente: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in Maren-Kessel: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 45 dB.
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Geluid van alle bronnen samen in Maren-Kessel: 45 dB of minder; de hele gemeente: 51 dB; Nederland: 52 dB. Bij negen van de tien adressen in Maren-Kessel: 56 dB of minder.
Groen en water
Meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en een veel zwakker hitte-eiland dan in de hele gemeente Oss; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
Meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en een veel zwakker hitte-eiland dan in Nederland; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen 74%
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen in Maren-Kessel: 74%, ruim een kwart meer dan in de hele gemeente (58%) en bijna twee keer zo veel als in Nederland (45%). Bij acht van de tien adressen in Maren-Kessel tussen 57% en 80%.
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen 0,2 °C
Hitte-eiland in Maren-Kessel: 0,2 °C, lager dan in de hele gemeente (0,9 °C) en lager dan in Nederland (1,0 °C). Bij acht van de tien adressen in Maren-Kessel tussen 0,0 °C en 0,2 °C.
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt 44 °C
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET) in Maren-Kessel: 44 °C, ongeveer even hoog als in de hele gemeente (45 °C) en ongeveer even hoog als in Nederland (45 °C). Bij acht van de tien adressen in Maren-Kessel tussen 44 °C en 45 °C.
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) -1,2 mm per jaar
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) in Maren-Kessel: -1,2 mm per jaar; de hele gemeente: -0,7 mm per jaar; Nederland: -1,2 mm per jaar. Bij acht van de tien adressen in Maren-Kessel tussen -1,8 mm per jaar en -0,7 mm per jaar.
Wat dichtbij is
Een grote supermarkt, een huisarts, een treinstation, een school voor voortgezet onderwijs en een bibliotheek veel verder weg, een basisschool en een kinderdagverblijf verder weg, en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij dan in de hele gemeente Oss.
Een school voor voortgezet onderwijs, een grote supermarkt, een huisarts, een treinstation, een bibliotheek, een basisschool en een kinderdagverblijf veel verder weg, en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij dan in Nederland.
-
Afstand tot een grote supermarkt 4,4 km
Afstand tot een grote supermarkt in Maren-Kessel: 4,4 km, ongeveer vier keer zo ver als in de hele gemeente (1,0 km) en meer dan vier keer zo ver als in Nederland (0,7 km).
-
Afstand tot een huisarts 4,6 km
Afstand tot een huisarts in Maren-Kessel: 4,6 km, ongeveer vier keer zo ver als in de hele gemeente (1,2 km) en meer dan vier keer zo ver als in Nederland (0,8 km).
-
Afstand tot een basisschool 1,2 km
Afstand tot een basisschool in Maren-Kessel: 1,2 km, bijna twee keer zo ver als in de hele gemeente (0,7 km) en ongeveer twee keer zo ver als in Nederland (0,6 km).
-
Afstand tot een kinderdagverblijf 1,0 km
Afstand tot een kinderdagverblijf in Maren-Kessel: 1,0 km, ongeveer anderhalf keer zo ver als in de hele gemeente (0,7 km) en ongeveer twee keer zo ver als in Nederland (0,5 km).
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs 10,7 km
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs in Maren-Kessel: 10,7 km, ongeveer drie keer zo ver als in de hele gemeente (3,1 km) en meer dan vier keer zo ver als in Nederland (1,5 km).
-
Afstand tot een treinstation 10,2 km
Afstand tot een treinstation in Maren-Kessel: 10,2 km, ongeveer vier keer zo ver als in de hele gemeente (2,8 km) en ongeveer drie keer zo ver als in Nederland (3,0 km).
-
Afstand tot een bibliotheek 4,6 km
Afstand tot een bibliotheek in Maren-Kessel: 4,6 km, ongeveer twee keer zo ver als in de hele gemeente (2,3 km) en ongeveer drie keer zo ver als in Nederland (1,5 km).
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg 0,4 km
Afstand tot een oprit van een hoofdweg in Maren-Kessel: 0,4 km, minder dan half zo ver als in de hele gemeente (2,2 km) en minder dan half zo ver als in Nederland (1,7 km).
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
Iets minder huishoudens van een persoon dan in de hele gemeente Oss; ongeveer gelijk: inwoners jonger dan vijftien, huishoudens met kinderen, bewoners tevreden met hun woonomgeving en inwoners van vijfenzestig jaar en ouder.
Minder huishoudens van een persoon dan in Nederland; iets minder inwoners jonger dan vijftien; ongeveer gelijk: huishoudens met kinderen, bewoners tevreden met hun woonomgeving en inwoners van vijfenzestig jaar en ouder.
-
Huishoudens met kinderen 35%
Huishoudens met kinderen in Maren-Kessel: 35%, ongeveer evenveel als in de hele gemeente (33%) en ongeveer evenveel als in Nederland (33%).
-
Huishoudens van een persoon 29%
Huishoudens van een persoon in Maren-Kessel: 29%, iets minder dan in de hele gemeente (36%) en ongeveer een vijfde minder dan in Nederland (37%).
-
Inwoners jonger dan vijftien 13%
Inwoners jonger dan vijftien in Maren-Kessel: 13%, ongeveer evenveel als in de hele gemeente (14%) en iets minder dan in Nederland (15%).
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder 21%
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder in Maren-Kessel: 21%, ongeveer evenveel als in de hele gemeente (21%) en ongeveer evenveel als in Nederland (21%).
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving 91%
Bewoners tevreden met hun woonomgeving in Maren-Kessel: 91%, ongeveer evenveel als in de hele gemeente (89%) en ongeveer evenveel als in Nederland (89%). Bij acht van de tien adressen in Maren-Kessel tussen 91% en 94%.
Wat opvalt in Maren-Kessel
- Maren-Kessel heeft 104 adressen per vierkante kilometer in de omgeving, minder dan een kwart zo veel als de hele gemeente Oss (1.444).
- Vanuit Maren-Kessel is een oprit van een hoofdweg gemiddeld 0,4 km weg, minder dan half zo ver als in de hele gemeente Oss (2,2 km).
- Het hitte-eiland (hoeveel graden warmer dan het land eromheen) is in Maren-Kessel 0,2 °C, lager dan in de hele gemeente Oss (0,9 °C).
- Vanuit Maren-Kessel is een grote supermarkt gemiddeld 4,4 km weg, ongeveer vier keer zo ver als in de hele gemeente Oss (1,0 km).
- Vanuit Maren-Kessel is een huisarts gemiddeld 4,6 km weg, ongeveer vier keer zo ver als in de hele gemeente Oss (1,2 km).
- Vanuit Maren-Kessel is een treinstation gemiddeld 10,2 km weg, ongeveer vier keer zo ver als in de hele gemeente Oss (2,8 km).
- Vanuit Maren-Kessel is een school voor voortgezet onderwijs gemiddeld 10,7 km weg, ongeveer drie keer zo ver als in de hele gemeente Oss (3,1 km).
- Maren-Kessel heeft 13% huurwoningen van een woningcorporatie, ongeveer half zo veel als de hele gemeente Oss (27%).
- Vanuit Maren-Kessel is een bibliotheek gemiddeld 4,6 km weg, ongeveer twee keer zo ver als in de hele gemeente Oss (2,3 km).
- Maren-Kessel heeft 20% huurwoningen, ongeveer half zo veel als de hele gemeente Oss (37%).
- Vanuit Maren-Kessel is een basisschool gemiddeld 1,2 km weg, bijna twee keer zo ver als in de hele gemeente Oss (0,7 km).
- Vanuit Maren-Kessel is een kinderdagverblijf gemiddeld 1,0 km weg, ongeveer anderhalf keer zo ver als in de hele gemeente Oss (0,7 km).
- De gemiddelde WOZ-waarde (de waarde voor de belasting) is in Maren-Kessel € 474.000, ongeveer een derde hoger dan in de hele gemeente Oss (€ 365.000).
- Maren-Kessel heeft 74% groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen, ruim een kwart meer dan de hele gemeente Oss (58%).
- Maren-Kessel heeft 80% koopwoningen, ruim een kwart meer dan de hele gemeente Oss (63%).
Buiten de vijf thema's: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving dan in de hele gemeente Oss; iets meer woningen met zonnestroom en iets minder aardgasvrije woningen; ongeveer gelijk: roet in de lucht, stikstofdioxide (NO2) in de lucht, fijnstof (PM2,5) in de lucht en fijnstof (PM10) in de lucht.
Naast heel Nederland: Maren-Kessel heeft meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen, woningen met zonnestroom, koopwoningen en eengezinswoningen, een hogere woningwaarde, veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving, huurwoningen en huurwoningen van een woningcorporatie, en een veel zwakker hitte-eiland dan het midden van Nederland. Vanuit Maren-Kessel liggen een school voor voortgezet onderwijs, een grote supermarkt, een huisarts, een treinstation, een bibliotheek, een kinderdagverblijf en een basisschool veel verder weg, en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij dan in het midden van Nederland.
Waar Maren-Kessel ligt
Alle woonadressen van Maren-Kessel liggen in de wijk Maren-Kessel van de gemeente Oss.
De hele gemeente Oss
Alle woonwijken van de gemeente naast elkaar, met de kaart, de profielen en de buurgemeenten: wonen in Oss.
Bronnen
- Kadaster: Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG). CC0 1.0, 2026.
- CBS en Kadaster: Wijk- en buurtkaart 2025: grenzen, namen en inwoners van buurten, wijken en gemeenten. CC BY 4.0, 2025.
- CBS en Kadaster: Kerncijfers per buurt, wijk en gemeente 2025: bevolking, huishoudens, dichtheid en oppervlakte. CC BY 4.0, 2025.
- CBS en Kadaster: Kerncijfers per buurt, wijk en gemeente 2024: woningen, WOZ-waarde, energie en nabijheid van voorzieningen. CC BY 4.0, 2024.
- RIVM: Stikstofdioxide (NO2) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Fijnstof (PM2,5) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Fijnstof (PM10) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Roet (EC) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Geluid van treinverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2023.
- RIVM: Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Geluid van industrie, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Geluid van windturbines, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Geluid van wegverkeer in de nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Tevredenheid van volwassenen met de woonomgeving, per buurt. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- Climate Adaptation Services (Klimaateffectatlas): Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt. CC BY 4.0, 2022.
- Climate Adaptation Services (Klimaateffectatlas): Hitte-eiland: hoeveel warmer het is dan in het land eromheen. CC BY 4.0, 2026.
- Climate Adaptation Services (Klimaateffectatlas): Snelheid van bodemdaling, totaal. CC BY 4.0, 2026.
- RIVM: Groen binnen 500 meter van het adres (groenkaart, eigen berekening). Public Domain Mark 1.0, 2022.
- Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), via het RIVM: Advieswaarden voor omgevingsgeluid. geen licentie nodig: alleen de advieswaarde wordt genoemd, 2018.