Hoe is het wonen in Oss?
Dat hangt af van wie je bent: een gezin met kinderen zoekt iets anders dan een student of iemand met pensioen. Oss heeft 16 woonwijken. Tegenover Nederland valt in de hele gemeente vooral op: een school voor voortgezet onderwijs veel verder weg (3,1 km tegen 1,5 km) en een bibliotheek verder weg (2,3 km tegen 1,5 km). Hieronder staan de woonwijken naast elkaar, met bij elk getal het midden van de woonwijken van Oss en van Nederland.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
De woonwijken van Oss in vijf thema's
- het midden van de woonwijken van Oss
- Nederland
- een woonwijk
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
De hele gemeente: huurwoningen, huurwoningen van een woningcorporatie, eengezinswoningen, koopwoningen en de woningwaarde ongeveer gelijk aan Nederland.
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting. Van € 276.000 in Centrum tot € 527.000 in Deursen en Dennenburg. Het midden van de woonwijken van Oss is € 402.000, iets hoger dan in Nederland (€ 356.000). In 11 van de 16 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Koopwoningen. Van 38% in Centrum tot 90% in Deursen en Dennenburg. Het midden van de woonwijken van Oss is 70%, iets meer dan in Nederland (60%). In 13 van de 16 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Huurwoningen van een woningcorporatie. Van 3% in Deursen en Dennenburg tot 38% in Centrum. Het midden van de woonwijken van Oss is 23%, iets minder dan in Nederland (25%). In 9 van de 16 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Eengezinswoningen. Van 33% in Centrum tot 97% in Deursen en Dennenburg. Het midden van de woonwijken van Oss is 89%, ongeveer een vijfde meer dan in Nederland (73%). In 13 van de 16 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
Rust en geluid
De hele gemeente: geluid van wegverkeer, geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) en geluid van alle bronnen samen ongeveer gelijk aan Nederland.
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 45 dB of minder in Lithoijen, Maren-Kessel en Oijen tot 52 dB in Ravenstein. Het midden van de woonwijken van Oss is 48 dB, ongeveer evenveel als in Nederland (51 dB). In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (53 dB). In 3 van de 16 woonwijken: 45 dB of minder.
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Het midden van de woonwijken van Oss: 45 dB of minder, Nederland 45 dB of minder. In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (54 dB). In alle woonwijken: 45 dB of minder.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Het midden van de woonwijken van Oss: 45 dB of minder, Nederland 45 dB of minder. In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (45 dB). In alle woonwijken: 45 dB of minder.
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 45 dB of minder in Lithoijen, Maren-Kessel en Oijen tot 54 dB in Oss-Zuid, Ravenstein en Schadewijk. Het midden van de woonwijken van Oss is 50 dB, ongeveer evenveel als in Nederland (52 dB). In 3 van de 16 woonwijken: 45 dB of minder.
Groen en water
De hele gemeente: meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen dan in Nederland; een iets zwakker hitte-eiland; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen. Van 40% in Centrum tot 74% in Maren-Kessel. Het midden van de woonwijken van Oss is 62%, ongeveer een derde meer dan in Nederland (45%). In 15 van de 16 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen. Van 0,2 °C in Deursen en Dennenburg tot 1,5 °C in Centrum. Het midden van de woonwijken van Oss is 0,5 °C, lager dan in Nederland (1,0 °C). In 12 van de 16 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt. Van 43 °C in Ravenstein tot 46 °C in Schadewijk. Het midden van de woonwijken van Oss is 44 °C, ongeveer even hoog als in Nederland (45 °C).
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen). Van -1,2 mm per jaar in Maren-Kessel tot -0,5 mm per jaar in Oss-Zuid. Het midden van de woonwijken van Oss is -0,8 mm per jaar, Nederland -1,2 mm per jaar.
Wat dichtbij is
De hele gemeente: een school voor voortgezet onderwijs veel verder weg, en een bibliotheek, een huisarts, een grote supermarkt, een kinderdagverblijf en een oprit van een hoofdweg verder weg dan in Nederland; ongeveer even ver: een basisschool en een treinstation.
-
Afstand tot een grote supermarkt. Van 0,4 km in Centrum tot 6,6 km in Oijen. Het midden van de woonwijken van Oss is 0,8 km, ongeveer even ver als in Nederland (0,7 km).
-
Afstand tot een huisarts. Van 0,5 km in Ravenstein tot 5,4 km in Oijen. Het midden van de woonwijken van Oss is 1,0 km, verder dan in Nederland (0,8 km). Vanuit 10 van de 16 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een basisschool. Van 0,5 km in Krinkelhoek, Megen en Schadewijk tot 1,3 km in Deursen en Dennenburg en Lithoijen. Het midden van de woonwijken van Oss is 0,8 km, verder dan in Nederland (0,6 km). Vanuit 12 van de 16 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een kinderdagverblijf. Van 0,3 km in Megen tot 1,3 km in Deursen en Dennenburg. Het midden van de woonwijken van Oss is 0,7 km, verder dan in Nederland (0,5 km). Vanuit 14 van de 16 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs. Van 0,7 km in Centrum tot 10,7 km in Maren-Kessel. Het midden van de woonwijken van Oss is 5,5 km, ongeveer vier keer zo ver als in Nederland (1,5 km). Vanuit 12 van de 16 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een treinstation. Van 1,1 km in Centrum en Schadewijk tot 10,2 km in Maren-Kessel. Het midden van de woonwijken van Oss is 3,8 km, verder dan in Nederland (3,0 km). Vanuit 9 van de 16 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een bibliotheek. Van 0,7 km in Lith tot 7,1 km in Oijen. Het midden van de woonwijken van Oss is 2,2 km, ongeveer anderhalf keer zo ver als in Nederland (1,5 km). Vanuit 12 van de 16 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg. Van 0,4 km in Lith en Maren-Kessel tot 3,8 km in Oijen. Het midden van de woonwijken van Oss is 2,2 km, verder dan in Nederland (1,7 km). Vanuit 10 van de 16 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
De hele gemeente: inwoners jonger dan vijftien, huishoudens van een persoon, huishoudens met kinderen, inwoners van vijfenzestig jaar en ouder en bewoners tevreden met hun woonomgeving ongeveer gelijk aan Nederland.
-
Huishoudens met kinderen. Van 17% in Centrum tot 44% in Berghem. Het midden van de woonwijken van Oss is 35%, ongeveer evenveel als in Nederland (33%).
-
Huishoudens van een persoon. Van 20% in Lithoijen tot 58% in Centrum. Het midden van de woonwijken van Oss is 30%, iets minder dan in Nederland (37%). In 12 van de 16 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Inwoners jonger dan vijftien. Van 9% in Centrum tot 18% in Berghem. Het midden van de woonwijken van Oss is 15%, ongeveer evenveel als in Nederland (15%).
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder. Van 15% in Krinkelhoek tot 29% in Centrum. Het midden van de woonwijken van Oss is 22%, ongeveer evenveel als in Nederland (21%).
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving. Van 79% in Ruwaard tot 93% in Deursen en Dennenburg. Het midden van de woonwijken van Oss is 91%, ongeveer evenveel als in Nederland (89%).
Wat opvalt in Oss
De gemeente Oss heeft meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen dan het midden van Nederland. Vanuit de gemeente Oss liggen een school voor voortgezet onderwijs veel verder weg, en een bibliotheek, een huisarts, een grote supermarkt, een kinderdagverblijf en een oprit van een hoofdweg verder weg dan in het midden van Nederland.
Buiten de vijf thema's, voor de hele gemeente: meer woningen met zonnestroom dan in Nederland; iets minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving; ongeveer gelijk: aardgasvrije woningen, stikstofdioxide (NO2) in de lucht, fijnstof (PM2,5) in de lucht, fijnstof (PM10) in de lucht en roet in de lucht.
De woonwijken in een zin: de grootste verschillen met het midden van Oss
- Berghem: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en een sterker hitte-eiland; een school voor voortgezet onderwijs en een bibliotheek veel dichterbij.
- Centrum: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en veel minder woningen met zonnestroom; een school voor voortgezet onderwijs en een treinstation veel dichterbij.
- Deursen en Dennenburg: veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en adressen per vierkante kilometer in de omgeving, en een veel zwakker hitte-eiland; een grote supermarkt veel verder weg.
- Geffen: een bibliotheek veel verder weg, en een oprit van een hoofdweg en een treinstation verder weg.
- Herpen: minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving en een zwakker hitte-eiland; een bibliotheek en een school voor voortgezet onderwijs verder weg.
- Krinkelhoek: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en een veel sterker hitte-eiland; een school voor voortgezet onderwijs en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij.
- Lith: een treinstation veel verder weg, een school voor voortgezet onderwijs verder weg, en een oprit van een hoofdweg en een bibliotheek veel dichterbij.
- Lithoijen: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving en huurwoningen van een woningcorporatie; een grote supermarkt en een huisarts veel verder weg.
- Maren-Kessel: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een grote supermarkt en een huisarts veel verder weg, en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij.
- Megen: een veel zwakker hitte-eiland; een grote supermarkt en een bibliotheek veel verder weg, en een kinderdagverblijf veel dichterbij.
- Oijen: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een grote supermarkt, een huisarts en een bibliotheek veel verder weg.
- Oss-Zuid: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en een veel sterker hitte-eiland; een school voor voortgezet onderwijs en een treinstation veel dichterbij.
- Ravenstein: een bibliotheek, een treinstation, een oprit van een hoofdweg en een huisarts veel dichterbij.
- Ruwaard: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en meer huurwoningen van een woningcorporatie; een school voor voortgezet onderwijs en een treinstation veel dichterbij.
- Schadewijk: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en een veel sterker hitte-eiland; een school voor voortgezet onderwijs en een treinstation veel dichterbij.
- Ussen: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en een sterker hitte-eiland; een school voor voortgezet onderwijs en een treinstation veel dichterbij.
De wijken van Oss op de kaart
Koopwoningen
Huishoudens met kinderen
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden)
- 45 dB of minder
- tot en met 53 dB, het advies van de WHO
- boven het advies
De grenzen van de wijken van Oss. De kaart laadt pas na de klik, met de achtergrondkaart van het Kadaster.
Alle woonwijken van Oss
| Ruwaard | 13.700 | 52% | 48% | 32% | € 303.000 | 1,2 km | 50 dB | 11,5 µg/m³ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ussen | 13.025 | 69% | 31% | 35% | € 346.000 | 1,7 km | 48 dB | 10,6 µg/m³ |
| Berghem | 10.990 | 76% | 24% | 44% | € 439.000 | 3,8 km | 48 dB | 11,0 µg/m³ |
| Schadewijk | 10.590 | 51% | 49% | 31% | € 303.000 | 1,1 km | 51 dB | 11,3 µg/m³ |
| Krinkelhoek | 8.655 | 70% | 30% | 41% | € 370.000 | 2,2 km | 48 dB | 10,7 µg/m³ |
| Oss-Zuid | 6.560 | 63% | 37% | 28% | € 356.000 | 1,3 km | 50 dB | 11,7 µg/m³ |
| Centrum | 6.280 | 38% | 62% | 17% | € 276.000 | 1,1 km | 51 dB | 11,5 µg/m³ |
| Geffen | 5.130 | 73% | 27% | 39% | € 465.000 | 4,7 km | 49 dB | 11,2 µg/m³ |
| Ravenstein | 3.555 | 62% | 38% | 31% | € 391.000 | 1,7 km | 52 dB | 12,0 µg/m³ |
| Lith | 3.145 | 73% | 27% | 37% | € 414.000 | 9,1 km | 46 dB | 10,3 µg/m³ |
| Herpen | 2.985 | 63% | 37% | 33% | € 410.000 | 3,7 km | 51 dB | 11,9 µg/m³ |
| Megen | 1.750 | 64% | 36% | 33% | € 393.000 | 7,5 km | 47 dB | 9,7 µg/m³ |
| Maren-Kessel | 1.450 | 80% | 20% | 35% | € 474.000 | 10,2 km | 45 dB of minder | 10,7 µg/m³ |
| Oijen | 1.250 | 73% | 27% | 40% | € 426.000 | 7,6 km | 45 dB of minder | 9,9 µg/m³ |
| Deursen en Dennenburg | 1.190 | 90% | 10% | 38% | € 527.000 | 4,1 km | 46 dB | 10,5 µg/m³ |
| Lithoijen | 1.055 | 84% | 16% | 43% | € 521.000 | 6,8 km | 45 dB of minder | 10,3 µg/m³ |
| midden van Oss | 70% | 31% | 35% | € 402.000 | 3,8 km | 48 dB | 10,9 µg/m³ |
Ook in Oss, maar met minder dan duizend inwoners: Buitengebied-Noord, Buitengebied-Zuid, Haren, Industrieterreinen-Noord, Industrieterreinen-Zuid, Macharen, Overlangel.
Woonplaatsen in de gemeente Oss
Deze woonplaatsen hebben een andere naam dan de gemeente en een eigen pagina, met de cijfers naast de hele gemeente en Nederland.
- Berghem 4.623 woonadressen
- Geffen 2.485 woonadressen
- Ravenstein 1.670 woonadressen
- Herpen 1.419 woonadressen
- Lith 1.395 woonadressen
- Megen 771 woonadressen
- Maren-Kessel 621 woonadressen
- Oijen 540 woonadressen
- Lithoijen 388 woonadressen
- Macharen 344 woonadressen
- Haren 312 woonadressen
- Deursen-Dennenburg 276 woonadressen
- Overlangel 220 woonadressen
- Huisseling 132 woonadressen
- Dieden 95 woonadressen
- Neerloon 83 woonadressen
- Demen 72 woonadressen
- Teeffelen 69 woonadressen
- Neerlangel 33 woonadressen
- Keent 22 woonadressen
Welke wijk past bij wie?
Kies wie je bent. De volgorde komt uit een paar cijfers per profiel, met de gewichten erbij. De weging is een voorstel tot hij is vastgesteld; een lagere plek is geen oordeel over de wijk of de mensen die er wonen.
Gezin met kinderen
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Huishoudens met kinderen 2; Afstand tot een basisschool 2; Afstand tot een kinderdagverblijf 1; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Stel zonder kinderen
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Afstand tot een grote supermarkt 1; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Oudere
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een huisarts 3; Afstand tot een grote supermarkt 2; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Starter
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting 2; Huishoudens van een persoon 1.
Nieuw in Nederland
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Afstand tot een grote supermarkt 1; Afstand tot een huisarts 1; Afstand tot een basisschool 1.
Huurder
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Huurwoningen 3; Afstand tot een treinstation 1; Afstand tot een grote supermarkt 1.
Een huis kopen in Oss
In de gemeente Oss is 63% van de woningen een koopwoning, ongeveer evenveel als in Nederland (60%). In 15 van de 16 woonwijken is meer dan de helft van de woningen een koopwoning. Het hoogste aandeel koopwoningen hebben Deursen en Dennenburg (90%), Lithoijen (84%) en Maren-Kessel (80%); het laagste heeft Centrum (38%).
Van de woningen in de gemeente Oss is 77% een eengezinswoning (geen flat of appartement), ongeveer evenveel als in Nederland (73%). Het hoogste aandeel eengezinswoningen hebben Deursen en Dennenburg (97%), Lithoijen (96%) en Maren-Kessel (95%); het laagste heeft Centrum (33%).
De gemiddelde WOZ-waarde (de waarde voor de belasting, geen verkoopprijs) is in de gemeente Oss € 365.000, ongeveer even hoog als in Nederland (€ 356.000). De hoogste gemiddelde WOZ-waarde hebben Deursen en Dennenburg (€ 527.000), Lithoijen (€ 521.000) en Maren-Kessel (€ 474.000); de laagste heeft Centrum (€ 276.000).
Huren in Oss
In de gemeente Oss is 37% van de woningen een huurwoning, ongeveer evenveel als in Nederland (40%). Woningcorporaties verhuren 27% van alle woningen, ongeveer evenveel als in Nederland (25%). Het hoogste aandeel huurwoningen hebben Centrum (62%), Schadewijk (49%) en Ruwaard (48%); het laagste heeft Deursen en Dennenburg (10%).
Oss naast de buurgemeenten
| gemeente | koop | huur | met kinderen | woningwaarde | station | geluid weg | NO2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Oss | 63% | 37% | 33% | € 365.000 | 2,8 km | 49 dB | 11,2 µg/m³ |
| 's-Hertogenbosch | 52% | 48% | 30% | € 404.000 | 2,8 km | 51 dB | 14,0 µg/m³ |
| Bernheze | 71% | 29% | 37% | € 457.000 | 8,1 km | 50 dB | 11,0 µg/m³ |
| Land van Cuijk | 69% | 31% | 33% | € 374.000 | 5,2 km | 49 dB | 10,2 µg/m³ |
| Maasdriel | 72% | 28% | 36% | € 421.000 | 7,7 km | 48 dB | 11,2 µg/m³ |
| Maashorst | 65% | 35% | 35% | € 403.000 | 14,1 km | 50 dB | 11,3 µg/m³ |
| West Maas en Waal | 72% | 28% | 34% | € 401.000 | 12,0 km | 47 dB | 11,1 µg/m³ |
| Wijchen | 68% | 32% | 36% | € 371.000 | 2,5 km | 49 dB | 11,1 µg/m³ |
| Nederland | 60% | 40% | 33% | € 356.000 | 3,0 km | 51 dB | 12,0 µg/m³ |
Bronnen
| bron | van | versie | licentie | vermelding |
|---|---|---|---|---|
| BAG Extract 2.0, heel Nederland (lvbag-extract-nl.zip) | Kadaster, gemeenten zijn bronhouder | 08-10-2026 | CC0 1.0 | niet nodig |
| CBS Wijken en Buurten 2025 (wijk- en buurtkaart, vlakken, codes, namen en inwoners) | CBS | 2025 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (CC BY 4.0) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2025, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: bevolking, huishoudens, dichtheid, oppervlakte) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2025 versie 1 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2024, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: woningen, WOZ, energie, nabijheid) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2024 versie 2 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| Stikstofdioxide (NO2), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_NO22024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM2,5), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM252024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM10), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM102024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Roet (EC), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (nieuwste download rivm_nsl_20260401_gm_EC2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van treinverkeer (Lden) | RIVM | 2023 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van vliegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-12-2024, metadata 29-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van industrie (Lden) | RIVM | 2024 (publicatie 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van windturbines (Lden) | RIVM | 2024 (laag van 01-03-2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van alle bronnen samen (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Tevreden met de woonomgeving (volwassenen, per buurt, 2024) | RIVM | 2024 (publicatie 31-12-2024, laag van 01-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt (2022) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 2022 (creatie 01-12-2024) | Naamsvermelding verplicht, organisatienaam (link naar CC BY 4.0) | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Hitte-eiland: hoeveel warmer dan het land eromheen | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | onbekend | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Bodemdaling, totaal (snelheid) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 23-06-2026 (versie in de laagnaam) | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Groen binnen 500 meter (groenkaart 2022, zelf gerekend) | RIVM | rivm_20231221_groenkaart_10m_2022 (jaar 2022, publicatie 01-01-2024) | Geen beperkingen (link naar http://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/deed.nl) | RIVM, Groenkaart van Nederland |
| Advieswaarden van de WHO voor geluid (2018), GGD-richtlijn van het RIVM | WHO, pagina van het RIVM | WHO Environmental Noise Guidelines 2018 | niet van toepassing: alleen de advieswaarde als feit genoemd, met bron | WHO (2018), via RIVM |
| BRT Achtergrondkaart (PDOK), stijl pastel, ondergrond van de grote kaart | Kadaster | actueel bij het laden | CC BY 4.0 | Kadaster (BRT Achtergrondkaart) |