Hoe is het wonen in Overslag?
Dat hangt af van wie je bent en wat je zoekt: ruimte, rust, of juist alles dichtbij. Overslag is een woonplaats in de gemeente Terneuzen, met 258 (schatting) inwoners en 109 woonadressen. Tegenover de hele gemeente valt vooral op: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving (23 (schatting) tegen 894) en veel minder huurwoningen van een woningcorporatie (1% (schatting) tegen 18%). Hieronder staan de feiten, telkens naast de hele gemeente Terneuzen en Nederland.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
Overslag in vijf thema's
- Overslag
- de hele gemeente Terneuzen
- Nederland
- acht van de tien woonadressen in Overslag
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
Een hogere woningwaarde, meer koopwoningen en eengezinswoningen, en veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen dan in de hele gemeente Terneuzen.
Meer koopwoningen en eengezinswoningen, en veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen dan in Nederland; ongeveer gelijk: de woningwaarde.
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting € 360.000 (schatting)
Gemiddelde WOZ-waarde in Overslag: € 360.000 (schatting), ongeveer anderhalf keer zo hoog als in de hele gemeente (€ 243.000) en ongeveer even hoog als in Nederland (€ 356.000).
-
Koopwoningen 96% (schatting)
Koopwoningen in Overslag: 96% (schatting), ongeveer een derde meer dan in de hele gemeente (68%) en ongeveer anderhalf keer zo veel als in Nederland (60%).
-
Huurwoningen van een woningcorporatie 1% (schatting)
Huurwoningen van een woningcorporatie in Overslag: 1% (schatting), minder dan een kwart zo veel als in de hele gemeente (18%) en minder dan een kwart zo veel als in Nederland (25%).
-
Eengezinswoningen 98% (schatting)
Eengezinswoningen in Overslag: 98% (schatting), ongeveer een vijfde meer dan in de hele gemeente (81%) en ongeveer een derde meer dan in Nederland (73%).
Rust en geluid
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Geluid van wegverkeer in Overslag: 45 dB of minder; de hele gemeente: 49 dB; Nederland: 51 dB. Bij negen van de tien adressen in Overslag: 47 dB of minder. Het advies van de WHO: 53 dB.
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Geluid van treinen in Overslag: 45 dB of minder; de hele gemeente: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in Overslag: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 54 dB.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Geluid van vliegverkeer in Overslag: 45 dB of minder; de hele gemeente: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in Overslag: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 45 dB.
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Geluid van alle bronnen samen in Overslag: 45 dB of minder; de hele gemeente: 49 dB; Nederland: 52 dB. Bij negen van de tien adressen in Overslag: 47 dB of minder.
Groen en water
Een veel zwakker hitte-eiland dan in de hele gemeente Terneuzen; iets meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
Een veel zwakker hitte-eiland dan in Nederland; iets meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen 53%
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen in Overslag: 53%, iets meer dan in de hele gemeente (48%) en iets meer dan in Nederland (45%). Bij acht van de tien adressen in Overslag tussen 33% en 68%.
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen 0,0 °C
Hitte-eiland in Overslag: 0,0 °C, lager dan in de hele gemeente (0,5 °C) en lager dan in Nederland (1,0 °C).
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt 45 °C
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET) in Overslag: 45 °C, ongeveer even hoog als in de hele gemeente (45 °C) en ongeveer even hoog als in Nederland (45 °C). Bij acht van de tien adressen in Overslag tussen 44 °C en 45 °C.
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) -1,1 mm per jaar
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) in Overslag: -1,1 mm per jaar; de hele gemeente: -1,3 mm per jaar; Nederland: -1,2 mm per jaar. Bij acht van de tien adressen in Overslag tussen -2,2 mm per jaar en -0,7 mm per jaar.
Wat dichtbij is
Een basisschool, een kinderdagverblijf, een grote supermarkt, een huisarts, een bibliotheek, een oprit van een hoofdweg en een school voor voortgezet onderwijs veel verder weg, en een treinstation verder weg dan in de hele gemeente Terneuzen.
Een grote supermarkt, een basisschool, een kinderdagverblijf, een treinstation, een school voor voortgezet onderwijs, een huisarts, een bibliotheek en een oprit van een hoofdweg veel verder weg dan in Nederland.
-
Afstand tot een grote supermarkt 7,5 km (schatting)
Afstand tot een grote supermarkt in Overslag: 7,5 km (schatting), meer dan vier keer zo ver als in de hele gemeente (1,1 km) en meer dan vier keer zo ver als in Nederland (0,7 km).
-
Afstand tot een huisarts 7,7 km (schatting)
Afstand tot een huisarts in Overslag: 7,7 km (schatting), meer dan vier keer zo ver als in de hele gemeente (1,7 km) en meer dan vier keer zo ver als in Nederland (0,8 km).
-
Afstand tot een basisschool 6,8 km (schatting)
Afstand tot een basisschool in Overslag: 6,8 km (schatting), meer dan vier keer zo ver als in de hele gemeente (0,9 km) en meer dan vier keer zo ver als in Nederland (0,6 km).
-
Afstand tot een kinderdagverblijf 6,8 km (schatting)
Afstand tot een kinderdagverblijf in Overslag: 6,8 km (schatting), meer dan vier keer zo ver als in de hele gemeente (0,9 km) en meer dan vier keer zo ver als in Nederland (0,5 km).
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs 14,7 km (schatting)
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs in Overslag: 14,7 km (schatting), ongeveer tweeënhalf keer zo ver als in de hele gemeente (5,4 km) en meer dan vier keer zo ver als in Nederland (1,5 km).
-
Afstand tot een treinstation 44,5 km (schatting)
Afstand tot een treinstation in Overslag: 44,5 km (schatting), verder dan in de hele gemeente (32,9 km) en meer dan vier keer zo ver als in Nederland (3,0 km).
-
Afstand tot een bibliotheek 6,8 km (schatting)
Afstand tot een bibliotheek in Overslag: 6,8 km (schatting), ongeveer vier keer zo ver als in de hele gemeente (1,9 km) en meer dan vier keer zo ver als in Nederland (1,5 km).
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg 6,0 km (schatting)
Afstand tot een oprit van een hoofdweg in Overslag: 6,0 km (schatting), ongeveer drie keer zo ver als in de hele gemeente (2,1 km) en ongeveer vier keer zo ver als in Nederland (1,7 km).
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
Meer huishoudens met kinderen en minder huishoudens van een persoon dan in de hele gemeente Terneuzen; iets meer inwoners jonger dan vijftien; ongeveer gelijk: bewoners tevreden met hun woonomgeving en inwoners van vijfenzestig jaar en ouder.
Minder huishoudens van een persoon dan in Nederland; iets meer inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, inwoners jonger dan vijftien en huishoudens met kinderen; ongeveer gelijk: bewoners tevreden met hun woonomgeving.
-
Huishoudens met kinderen 36% (schatting)
Huishoudens met kinderen in Overslag: 36% (schatting), ruim een kwart meer dan in de hele gemeente (29%) en iets meer dan in Nederland (33%).
-
Huishoudens van een persoon 25% (schatting)
Huishoudens van een persoon in Overslag: 25% (schatting), ongeveer een derde minder dan in de hele gemeente (38%) en ongeveer een derde minder dan in Nederland (37%).
-
Inwoners jonger dan vijftien 17% (schatting)
Inwoners jonger dan vijftien in Overslag: 17% (schatting), iets meer dan in de hele gemeente (14%) en iets meer dan in Nederland (15%).
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder 24% (schatting)
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder in Overslag: 24% (schatting), ongeveer evenveel als in de hele gemeente (26%) en iets meer dan in Nederland (21%).
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving 93%
Bewoners tevreden met hun woonomgeving in Overslag: 93%, ongeveer evenveel als in de hele gemeente (85%) en ongeveer evenveel als in Nederland (89%).
Wat opvalt in Overslag
- Overslag heeft 23 (schatting) adressen per vierkante kilometer in de omgeving, minder dan een kwart zo veel als de hele gemeente Terneuzen (894).
- Overslag heeft 1% (schatting) huurwoningen van een woningcorporatie, minder dan een kwart zo veel als de hele gemeente Terneuzen (18%).
- Het hitte-eiland (hoeveel graden warmer dan het land eromheen) is in Overslag 0,0 °C, lager dan in de hele gemeente Terneuzen (0,5 °C).
- Vanuit Overslag is een kinderdagverblijf gemiddeld 6,8 km (schatting) weg, meer dan vier keer zo ver als in de hele gemeente Terneuzen (0,9 km).
- Vanuit Overslag is een basisschool gemiddeld 6,8 km (schatting) weg, meer dan vier keer zo ver als in de hele gemeente Terneuzen (0,9 km).
- Overslag heeft 4% (schatting) huurwoningen, minder dan een kwart zo veel als de hele gemeente Terneuzen (31%).
- Vanuit Overslag is een grote supermarkt gemiddeld 7,5 km (schatting) weg, meer dan vier keer zo ver als in de hele gemeente Terneuzen (1,1 km).
- Vanuit Overslag is een huisarts gemiddeld 7,7 km (schatting) weg, meer dan vier keer zo ver als in de hele gemeente Terneuzen (1,7 km).
- Vanuit Overslag is een bibliotheek gemiddeld 6,8 km (schatting) weg, ongeveer vier keer zo ver als in de hele gemeente Terneuzen (1,9 km).
- Vanuit Overslag is een oprit van een hoofdweg gemiddeld 6,0 km (schatting) weg, ongeveer drie keer zo ver als in de hele gemeente Terneuzen (2,1 km).
- Vanuit Overslag is een school voor voortgezet onderwijs gemiddeld 14,7 km (schatting) weg, ongeveer tweeënhalf keer zo ver als in de hele gemeente Terneuzen (5,4 km).
- Overslag heeft 25% (schatting) huishoudens van een persoon, ongeveer een derde minder dan de hele gemeente Terneuzen (38%).
- De gemiddelde WOZ-waarde (de waarde voor de belasting) is in Overslag € 360.000 (schatting), ongeveer anderhalf keer zo hoog als in de hele gemeente Terneuzen (€ 243.000).
- Overslag heeft 96% (schatting) koopwoningen, ongeveer een derde meer dan de hele gemeente Terneuzen (68%).
- Vanuit Overslag is een treinstation gemiddeld 44,5 km (schatting) weg, verder dan in de hele gemeente Terneuzen (32,9 km).
- Overslag heeft 36% (schatting) huishoudens met kinderen, ruim een kwart meer dan de hele gemeente Terneuzen (29%).
Buiten de vijf thema's: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving dan in de hele gemeente Terneuzen; iets minder stikstofdioxide (NO2) in de lucht; ongeveer gelijk: roet in de lucht, fijnstof (PM10) in de lucht en fijnstof (PM2,5) in de lucht.
Naast heel Nederland: Overslag heeft meer koopwoningen en eengezinswoningen, veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving, huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen, een veel zwakker hitte-eiland, en minder huishoudens van een persoon dan het midden van Nederland. Vanuit Overslag liggen een grote supermarkt, een kinderdagverblijf, een basisschool, een treinstation, een school voor voortgezet onderwijs, een huisarts, een bibliotheek en een oprit van een hoofdweg veel verder weg dan in het midden van Nederland.
Waar Overslag ligt
De woonadressen van Overslag liggen in de wijken Kern Overslag (65%) en Buitengebied Overslag (35%) van de gemeente Terneuzen.
De hele gemeente Terneuzen
Alle woonwijken van de gemeente naast elkaar, met de kaart, de profielen en de buurgemeenten: wonen in Terneuzen.
Bronnen
| bron | van | versie | licentie | vermelding |
|---|---|---|---|---|
| BAG Extract 2.0, heel Nederland (lvbag-extract-nl.zip) | Kadaster, gemeenten zijn bronhouder | 08-10-2026 | CC0 1.0 | niet nodig |
| CBS Wijken en Buurten 2025 (wijk- en buurtkaart, vlakken, codes, namen en inwoners) | CBS | 2025 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (CC BY 4.0) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2025, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: bevolking, huishoudens, dichtheid, oppervlakte) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2025 versie 1 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2024, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: woningen, WOZ, energie, nabijheid) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2024 versie 2 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| Stikstofdioxide (NO2), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_NO22024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM2,5), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM252024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM10), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM102024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Roet (EC), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (nieuwste download rivm_nsl_20260401_gm_EC2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van treinverkeer (Lden) | RIVM | 2023 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van vliegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-12-2024, metadata 29-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van industrie (Lden) | RIVM | 2024 (publicatie 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van windturbines (Lden) | RIVM | 2024 (laag van 01-03-2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van alle bronnen samen (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Tevreden met de woonomgeving (volwassenen, per buurt, 2024) | RIVM | 2024 (publicatie 31-12-2024, laag van 01-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt (2022) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 2022 (creatie 01-12-2024) | Naamsvermelding verplicht, organisatienaam (link naar CC BY 4.0) | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Hitte-eiland: hoeveel warmer dan het land eromheen | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | onbekend | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Bodemdaling, totaal (snelheid) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 23-06-2026 (versie in de laagnaam) | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Groen binnen 500 meter (groenkaart 2022, zelf gerekend) | RIVM | rivm_20231221_groenkaart_10m_2022 (jaar 2022, publicatie 01-01-2024) | Geen beperkingen (link naar http://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/deed.nl) | RIVM, Groenkaart van Nederland |
| Advieswaarden van de WHO voor geluid (2018), GGD-richtlijn van het RIVM | WHO, pagina van het RIVM | WHO Environmental Noise Guidelines 2018 | niet van toepassing: alleen de advieswaarde als feit genoemd, met bron | WHO (2018), via RIVM |