Hoe is het wonen in Terneuzen?
Dat hangt af van wie je bent: een gezin met kinderen zoekt iets anders dan een student of iemand met pensioen. Terneuzen heeft 13 woonwijken. Tegenover Nederland valt in de hele gemeente vooral op: een treinstation veel verder weg (32,9 km tegen 3,0 km) en een school voor voortgezet onderwijs veel verder weg (5,4 km tegen 1,5 km). Hieronder staan de woonwijken naast elkaar, met bij elk getal het midden van de woonwijken van Terneuzen en van Nederland.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
De woonwijken van Terneuzen in vijf thema's
- het midden van de woonwijken van Terneuzen
- Nederland
- een woonwijk
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
De hele gemeente: een lagere woningwaarde, en minder huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen dan in Nederland; iets meer koopwoningen en eengezinswoningen.
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting. Van € 182.000 in Kern Sas van Gent tot € 420.000 in Terneuzen Oost. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is € 224.000, ongeveer een derde lager dan in Nederland (€ 356.000). In 12 van de 13 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Koopwoningen. Van 37% in Terneuzen Centrum tot 92% in Terneuzen Oost. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is 70%, iets meer dan in Nederland (60%). In 11 van de 13 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Huurwoningen van een woningcorporatie. Van 3% in Terneuzen Oost tot 35% in Terneuzen Centrum. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is 17%, ongeveer een derde minder dan in Nederland (25%). In 10 van de 13 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Eengezinswoningen. Van 47% in Terneuzen Centrum tot 99% in Kern Philippine. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is 92%, ruim een kwart meer dan in Nederland (73%). In 11 van de 13 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
Rust en geluid
De hele gemeente: geluid van alle bronnen samen, geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) en geluid van wegverkeer ongeveer gelijk aan Nederland.
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 45 dB of minder in Kern Koewacht en Terneuzen Oost tot 50 dB in Kern Hoek en Terneuzen Centrum. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is 48 dB, ongeveer evenveel als in Nederland (51 dB). In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (53 dB). In 2 van de 13 woonwijken: 45 dB of minder.
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Het midden van de woonwijken van Terneuzen: 45 dB of minder, Nederland 45 dB of minder. In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (54 dB). In alle woonwijken: 45 dB of minder.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Het midden van de woonwijken van Terneuzen: 45 dB of minder, Nederland 45 dB of minder. In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (45 dB). In alle woonwijken: 45 dB of minder.
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 45 dB of minder in Kern Koewacht en Terneuzen Oost tot 52 dB in Kern Sas van Gent. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is 49 dB, ongeveer evenveel als in Nederland (52 dB). In 2 van de 13 woonwijken: 45 dB of minder.
Groen en water
De hele gemeente: een veel zwakker hitte-eiland dan in Nederland; ongeveer gelijk: groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen. Van 24% in Terneuzen Centrum tot 65% in Kern Koewacht. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is 50%, iets meer dan in Nederland (45%). In 10 van de 13 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen. Van 0,2 °C in Kern Biervliet tot 0,8 °C in Terneuzen Zuid. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is 0,3 °C, lager dan in Nederland (1,0 °C). In alle woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt. Van 43 °C in Kern Philippine tot 47 °C in Terneuzen Centrum. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is 45 °C, ongeveer even hoog als in Nederland (45 °C).
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen). Van -1,7 mm per jaar in Terneuzen Oost tot -1,1 mm per jaar in Kern Koewacht. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is -1,3 mm per jaar, Nederland -1,2 mm per jaar.
Wat dichtbij is
De hele gemeente: een treinstation, een school voor voortgezet onderwijs en een huisarts veel verder weg, en een kinderdagverblijf, een grote supermarkt, een basisschool, een bibliotheek en een oprit van een hoofdweg verder weg dan in Nederland.
-
Afstand tot een grote supermarkt. Van 0,4 km in Kern Zaamslag tot 4,0 km in Kern Biervliet. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is 0,6 km, ongeveer even ver als in Nederland (0,7 km).
-
Afstand tot een huisarts. Van 0,4 km in Kern Zaamslag tot 7,7 km in Kern Koewacht. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is 0,8 km, ongeveer even ver als in Nederland (0,8 km).
-
Afstand tot een basisschool. Van 0,5 km in Kern Biervliet, Kern Zaamslag en Terneuzen Noord tot 1,4 km in Terneuzen Centrum. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is 0,6 km, ongeveer even ver als in Nederland (0,6 km).
-
Afstand tot een kinderdagverblijf. Van 0,4 km in Kern Biervliet en Kern Philippine tot 0,9 km in Kern Axel. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is 0,6 km, verder dan in Nederland (0,5 km). Vanuit 9 van de 13 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs. Van 0,6 km in Terneuzen Zuid tot 14,5 km in Kern Biervliet. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is 7,1 km, meer dan vier keer zo ver als in Nederland (1,5 km). Vanuit 11 van de 13 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een treinstation. Van 27,4 km in Terneuzen Centrum tot 44,6 km in Kern Koewacht. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is 32,2 km, meer dan vier keer zo ver als in Nederland (3,0 km). Vanuit alle woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een bibliotheek. Van 0,5 km in Kern Biervliet en Kern Philippine tot 4,9 km in Kern Westdorpe. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is 0,7 km, ongeveer half zo ver als in Nederland (1,5 km). Vanuit 9 van de 13 woonwijken is dat dichterbij dan in Nederland.
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg. Van 0,5 km in Kern Hoek tot 4,9 km in Kern Koewacht. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is 1,4 km, iets dichterbij dan in Nederland (1,7 km). Vanuit 7 van de 13 woonwijken is dat dichterbij dan in Nederland.
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
De hele gemeente: meer inwoners van vijfenzestig jaar en ouder dan in Nederland; iets minder huishoudens met kinderen; ongeveer gelijk: inwoners jonger dan vijftien, bewoners tevreden met hun woonomgeving en huishoudens van een persoon.
-
Huishoudens met kinderen. Van 14% in Terneuzen Centrum tot 47% in Terneuzen Oost. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is 29%, iets minder dan in Nederland (33%). In 12 van de 13 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Huishoudens van een persoon. Van 16% in Terneuzen Oost tot 62% in Terneuzen Centrum. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is 36%, ongeveer evenveel als in Nederland (37%).
-
Inwoners jonger dan vijftien. Van 7% in Terneuzen Centrum tot 20% in Terneuzen Oost. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is 14%, ongeveer evenveel als in Nederland (15%).
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder. Van 13% in Terneuzen Oost tot 33% in Terneuzen Centrum. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is 27%, ruim een kwart meer dan in Nederland (21%). In 11 van de 13 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving. Van 80% in Terneuzen Noord tot 94% in Terneuzen Oost. Het midden van de woonwijken van Terneuzen is 87%, ongeveer evenveel als in Nederland (89%).
Wat opvalt in Terneuzen
De gemeente Terneuzen heeft een veel zwakker hitte-eiland, veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving, een lagere woningwaarde en minder huurwoningen van een woningcorporatie dan het midden van Nederland. Vanuit de gemeente Terneuzen liggen een treinstation, een school voor voortgezet onderwijs en een huisarts veel verder weg, en een kinderdagverblijf, een grote supermarkt, een basisschool en een bibliotheek verder weg dan in het midden van Nederland.
Buiten de vijf thema's, voor de hele gemeente: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving dan in Nederland; iets meer woningen met zonnestroom; ongeveer gelijk: aardgasvrije woningen, fijnstof (PM2,5) in de lucht, stikstofdioxide (NO2) in de lucht, fijnstof (PM10) in de lucht en roet in de lucht.
De woonwijken in een zin: de grootste verschillen met het midden van Terneuzen
- Kern Axel: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en huurwoningen van een woningcorporatie, een veel sterker hitte-eiland, en meer huurwoningen.
- Kern Biervliet: veel minder huurwoningen van een woningcorporatie; een grote supermarkt en een school voor voortgezet onderwijs veel verder weg, en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij.
- Kern Hoek: minder huurwoningen van een woningcorporatie; een oprit van een hoofdweg veel dichterbij en een huisarts dichterbij.
- Kern Koewacht: minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een huisarts en een oprit van een hoofdweg veel verder weg, en een school voor voortgezet onderwijs verder weg.
- Kern Philippine: veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en minder huurwoningen; een oprit van een hoofdweg veel verder weg en een huisarts dichterbij.
- Kern Sas van Gent: een veel sterker hitte-eiland en meer huurwoningen van een woningcorporatie; een school voor voortgezet onderwijs en een grote supermarkt verder weg.
- Kern Sluiskil: een sterker hitte-eiland, en minder inwoners van vijfenzestig jaar en ouder; een oprit van een hoofdweg veel dichterbij en een huisarts dichterbij.
- Kern Westdorpe: minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een bibliotheek en een huisarts veel verder weg, en een oprit van een hoofdweg dichterbij.
- Kern Zaamslag: minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een huisarts veel dichterbij, en een oprit van een hoofdweg en een grote supermarkt dichterbij.
- Terneuzen Centrum: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en huurwoningen, en veel minder woningen met zonnestroom; een school voor voortgezet onderwijs veel dichterbij.
- Terneuzen Noord: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en een veel sterker hitte-eiland; een bibliotheek veel verder weg en een school voor voortgezet onderwijs veel dichterbij.
- Terneuzen Oost: veel meer aardgasvrije woningen en veel minder huurwoningen van een woningcorporatie; een bibliotheek en een huisarts veel verder weg.
- Terneuzen Zuid: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en een veel sterker hitte-eiland; een bibliotheek veel verder weg en een school voor voortgezet onderwijs veel dichterbij.
De wijken van Terneuzen op de kaart
Koopwoningen
Huishoudens met kinderen
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden)
- 45 dB of minder
- tot en met 53 dB, het advies van de WHO
- boven het advies
De grenzen van de wijken van Terneuzen. De kaart laadt pas na de klik, met de achtergrondkaart van het Kadaster.
Alle woonwijken van Terneuzen
| Terneuzen Noord | 10.390 | 62% | 36% | 24% | € 215.000 | 28,4 km | 49 dB | 12,6 µg/m³ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Terneuzen Zuid | 8.145 | 65% | 33% | 32% | € 256.000 | 30,2 km | 49 dB | 12,6 µg/m³ |
| Kern Axel | 7.150 | 59% | 40% | 28% | € 217.000 | 37,3 km | 48 dB | 11,3 µg/m³ |
| Terneuzen Oost | 4.550 | 92% | 8% | 47% | € 420.000 | 30,3 km | 45 dB of minder | 10,9 µg/m³ |
| Kern Sas van Gent | 3.585 | 63% | 36% | 28% | € 182.000 | 37,8 km | 48 dB | 9,9 µg/m³ |
| Terneuzen Centrum | 3.180 | 37% | 61% | 14% | € 190.000 | 27,4 km | 50 dB | 13,1 µg/m³ |
| Kern Hoek | 2.265 | 70% | 28% | 30% | € 204.000 | 28,4 km | 50 dB | 10,7 µg/m³ |
| Kern Sluiskil | 2.165 | 70% | 26% | 28% | € 187.000 | 31,3 km | 48 dB | 11,7 µg/m³ |
| Kern Westdorpe | 1.915 | 76% | 24% | 31% | € 239.000 | 40,7 km | 49 dB | 10,5 µg/m³ |
| Kern Zaamslag | 1.860 | 75% | 24% | 29% | € 226.000 | 35,3 km | 48 dB | 11,0 µg/m³ |
| Kern Koewacht | 1.855 | 77% | 23% | 29% | € 264.000 | 44,6 km | 45 dB of minder | 9,7 µg/m³ |
| Kern Philippine | 1.810 | 84% | 15% | 31% | € 266.000 | 32,2 km | 46 dB | 9,4 µg/m³ |
| Kern Biervliet | 1.260 | 80% | 18% | 27% | € 224.000 | 33,7 km | 49 dB | 9,8 µg/m³ |
| midden van Terneuzen | 70% | 26% | 29% | € 224.000 | 32,2 km | 48 dB | 10,9 µg/m³ |
Ook in Terneuzen, maar met minder dan duizend inwoners: Buitengebied Axel, Buitengebied Biervliet, Buitengebied Hoek, Buitengebied Koewacht, Buitengebied Overslag, Buitengebied Philippine, Buitengebied Sas van Gent, Buitengebied Sluiskil, Buitengebied Spui, Buitengebied Terneuzen, Buitengebied Westdorpe, Buitengebied Zaamslag, Buitengebied Zuiddorpe, Kern Overslag, Kern Spui, Kern Zuiddorpe, Terneuzen West.
Woonplaatsen in de gemeente Terneuzen
Deze woonplaatsen hebben een andere naam dan de gemeente en een eigen pagina, met de cijfers naast de hele gemeente en Nederland.
- Axel 4.063 woonadressen
- Sas van Gent 2.207 woonadressen
- Hoek 1.441 woonadressen
- Zaamslag 1.365 woonadressen
- Koewacht 1.287 woonadressen
- Sluiskil 1.195 woonadressen
- Philippine 1.027 woonadressen
- Westdorpe 957 woonadressen
- Biervliet 856 woonadressen
- Zuiddorpe 450 woonadressen
- Overslag 109 woonadressen
- Spui 77 woonadressen
Welke wijk past bij wie?
Kies wie je bent. De volgorde komt uit een paar cijfers per profiel, met de gewichten erbij. De weging is een voorstel tot hij is vastgesteld; een lagere plek is geen oordeel over de wijk of de mensen die er wonen.
Gezin met kinderen
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Huishoudens met kinderen 2; Afstand tot een basisschool 2; Afstand tot een kinderdagverblijf 1; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Stel zonder kinderen
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Afstand tot een grote supermarkt 1; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Oudere
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een huisarts 3; Afstand tot een grote supermarkt 2; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Starter
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting 2; Huishoudens van een persoon 1.
Nieuw in Nederland
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Afstand tot een grote supermarkt 1; Afstand tot een huisarts 1; Afstand tot een basisschool 1.
Huurder
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Huurwoningen 3; Afstand tot een treinstation 1; Afstand tot een grote supermarkt 1.
Een huis kopen in Terneuzen
In de gemeente Terneuzen is 68% van de woningen een koopwoning, iets meer dan in Nederland (60%). In 12 van de 13 woonwijken is meer dan de helft van de woningen een koopwoning. Het hoogste aandeel koopwoningen hebben Terneuzen Oost (92%), Kern Philippine (84%) en Kern Biervliet (80%); het laagste heeft Terneuzen Centrum (37%).
Van de woningen in de gemeente Terneuzen is 81% een eengezinswoning (geen flat of appartement), iets meer dan in Nederland (73%). Het hoogste aandeel eengezinswoningen hebben Kern Philippine (99%), Kern Sluiskil (96%) en Kern Biervliet (95%); het laagste heeft Terneuzen Centrum (47%).
De gemiddelde WOZ-waarde (de waarde voor de belasting, geen verkoopprijs) is in de gemeente Terneuzen € 243.000, ongeveer een derde lager dan in Nederland (€ 356.000). De hoogste gemiddelde WOZ-waarde hebben Terneuzen Oost (€ 420.000), Kern Philippine (€ 266.000) en Kern Koewacht (€ 264.000); de laagste heeft Kern Sas van Gent (€ 182.000).
Huren in Terneuzen
In de gemeente Terneuzen is 31% van de woningen een huurwoning, ongeveer een vijfde minder dan in Nederland (40%). Woningcorporaties verhuren 18% van alle woningen, ruim een kwart minder dan in Nederland (25%). Het hoogste aandeel huurwoningen hebben Terneuzen Centrum (61%), Kern Axel (40%) en Kern Sas van Gent (36%); het laagste heeft Terneuzen Oost (8%).
Terneuzen naast de buurgemeenten
| gemeente | koop | huur | met kinderen | woningwaarde | station | geluid weg | NO2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Terneuzen | 68% | 31% | 29% | € 243.000 | 32,9 km | 49 dB | 11,4 µg/m³ |
| Borsele | 75% | 25% | 34% | € 318.000 | 8,9 km | 48 dB | 11,1 µg/m³ |
| Hulst | 74% | 25% | 28% | € 295.000 | 46,9 km | 48 dB | 10,4 µg/m³ |
| Sluis | 67% | 28% | 25% | € 324.000 | 48,5 km | 47 dB | 8,9 µg/m³ |
| Nederland | 60% | 40% | 33% | € 356.000 | 3,0 km | 51 dB | 12,0 µg/m³ |
Bronnen
| bron | van | versie | licentie | vermelding |
|---|---|---|---|---|
| BAG Extract 2.0, heel Nederland (lvbag-extract-nl.zip) | Kadaster, gemeenten zijn bronhouder | 08-10-2026 | CC0 1.0 | niet nodig |
| CBS Wijken en Buurten 2025 (wijk- en buurtkaart, vlakken, codes, namen en inwoners) | CBS | 2025 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (CC BY 4.0) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2025, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: bevolking, huishoudens, dichtheid, oppervlakte) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2025 versie 1 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2024, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: woningen, WOZ, energie, nabijheid) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2024 versie 2 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| Stikstofdioxide (NO2), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_NO22024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM2,5), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM252024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM10), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM102024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Roet (EC), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (nieuwste download rivm_nsl_20260401_gm_EC2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van treinverkeer (Lden) | RIVM | 2023 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van vliegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-12-2024, metadata 29-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van industrie (Lden) | RIVM | 2024 (publicatie 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van windturbines (Lden) | RIVM | 2024 (laag van 01-03-2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van alle bronnen samen (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Tevreden met de woonomgeving (volwassenen, per buurt, 2024) | RIVM | 2024 (publicatie 31-12-2024, laag van 01-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt (2022) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 2022 (creatie 01-12-2024) | Naamsvermelding verplicht, organisatienaam (link naar CC BY 4.0) | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Hitte-eiland: hoeveel warmer dan het land eromheen | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | onbekend | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Bodemdaling, totaal (snelheid) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 23-06-2026 (versie in de laagnaam) | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Groen binnen 500 meter (groenkaart 2022, zelf gerekend) | RIVM | rivm_20231221_groenkaart_10m_2022 (jaar 2022, publicatie 01-01-2024) | Geen beperkingen (link naar http://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/deed.nl) | RIVM, Groenkaart van Nederland |
| Advieswaarden van de WHO voor geluid (2018), GGD-richtlijn van het RIVM | WHO, pagina van het RIVM | WHO Environmental Noise Guidelines 2018 | niet van toepassing: alleen de advieswaarde als feit genoemd, met bron | WHO (2018), via RIVM |
| BRT Achtergrondkaart (PDOK), stijl pastel, ondergrond van de grote kaart | Kadaster | actueel bij het laden | CC BY 4.0 | Kadaster (BRT Achtergrondkaart) |