Hoe is het wonen in Midden-Groningen?
Dat hangt af van wie je bent: een gezin met kinderen zoekt iets anders dan een student of iemand met pensioen. Midden-Groningen heeft 14 woonwijken. Tegenover Nederland valt in de hele gemeente vooral op: een school voor voortgezet onderwijs veel verder weg (3,4 km tegen 1,5 km) en een kinderdagverblijf veel verder weg (1,0 km tegen 0,5 km). Hieronder staan de woonwijken naast elkaar, met bij elk getal het midden van de woonwijken van Midden-Groningen en van Nederland.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
De woonwijken van Midden-Groningen in vijf thema's
- het midden van de woonwijken van Midden-Groningen
- Nederland
- een woonwijk
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
De hele gemeente: een lagere woningwaarde dan in Nederland; iets meer huurwoningen van een woningcorporatie; ongeveer gelijk: eengezinswoningen, huurwoningen en koopwoningen.
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting. Van € 199.000 in Hoogezand-Zuid tot € 589.000 in Kropswolde. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is € 292.000, iets lager dan in Nederland (€ 356.000). In 12 van de 14 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Koopwoningen. Van 42% in Hoogezand-Zuid tot 92% in Kropswolde. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is 69%, iets meer dan in Nederland (60%). In 11 van de 14 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Huurwoningen van een woningcorporatie. Van 2% in Kropswolde tot 48% in Hoogezand-Zuid. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is 24%, ongeveer evenveel als in Nederland (25%).
-
Eengezinswoningen. Van 47% in Foxham en Hoogezand-Noord tot 99% in Kolham. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is 90%, ongeveer een vijfde meer dan in Nederland (73%). In 12 van de 14 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
Rust en geluid
De hele gemeente: geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight), geluid van wegverkeer en geluid van alle bronnen samen ongeveer gelijk aan Nederland.
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 45 dB of minder in Kropswolde tot 55 dB in Kolham. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is 49 dB, ongeveer evenveel als in Nederland (51 dB). In 1 van de 14 woonwijken ligt de waarde boven het advies van de WHO (53 dB). In 1 van de 14 woonwijken: 45 dB of minder.
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen: 45 dB of minder, Nederland 45 dB of minder. In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (54 dB). In alle woonwijken: 45 dB of minder.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen: 45 dB of minder, Nederland 45 dB of minder. In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (45 dB). In alle woonwijken: 45 dB of minder.
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 45 dB of minder in Kropswolde tot 56 dB in Kolham. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is 49 dB, ongeveer evenveel als in Nederland (52 dB). In 1 van de 14 woonwijken: 45 dB of minder.
Groen en water
De hele gemeente: een zwakker hitte-eiland dan in Nederland; ongeveer gelijk: groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen. Van 33% in Hoogezand-Zuid tot 54% in Meeden. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is 46%, ongeveer evenveel als in Nederland (45%).
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen. Van 0,2 °C in Kolham tot 1,0 °C in Foxham en Hoogezand-Noord. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is 0,4 °C, lager dan in Nederland (1,0 °C). In alle woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt. Van 43 °C in Kropswolde tot 47 °C in Kalkwijk. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is 44 °C, ongeveer even hoog als in Nederland (45 °C).
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen). Van -5,0 mm per jaar in Muntendam tot -2,5 mm per jaar in Noordbroek. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is -3,3 mm per jaar, Nederland -1,2 mm per jaar.
Wat dichtbij is
De hele gemeente: een school voor voortgezet onderwijs, een kinderdagverblijf, een huisarts en een grote supermarkt veel verder weg, en een basisschool, een bibliotheek en een treinstation verder weg dan in Nederland; ongeveer even ver: een oprit van een hoofdweg.
-
Afstand tot een grote supermarkt. Van 0,6 km in Hoogezand-Zuid tot 3,2 km in Kolham en Kropswolde. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is 0,9 km, verder dan in Nederland (0,7 km). Vanuit 13 van de 14 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een huisarts. Van 0,6 km in Hoogezand-Zuid tot 4,2 km in Noordbroek. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is 1,3 km, ongeveer anderhalf keer zo ver als in Nederland (0,8 km). Vanuit 11 van de 14 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een basisschool. Van 0,4 km in Hoogezand-Zuid tot 1,3 km in Kalkwijk en Kropswolde. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is 0,9 km, verder dan in Nederland (0,6 km). Vanuit 10 van de 14 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een kinderdagverblijf. Van 0,5 km in Foxham en Hoogezand-Noord tot 1,4 km in Slochteren. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is 0,9 km, bijna twee keer zo ver als in Nederland (0,5 km). Vanuit 13 van de 14 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs. Van 0,8 km in Siddeburen tot 7,8 km in Harkstede, Scharmer en Woudbloem. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is 4,3 km, ongeveer drie keer zo ver als in Nederland (1,5 km). Vanuit 11 van de 14 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een treinstation. Van 1,0 km in Foxham en Hoogezand-Noord tot 10,3 km in Schildwolde. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is 3,2 km, ongeveer even ver als in Nederland (3,0 km).
-
Afstand tot een bibliotheek. Van 0,7 km in Siddeburen tot 5,8 km in Meeden. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is 1,6 km, ongeveer even ver als in Nederland (1,5 km).
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg. Van 0,5 km in Schildwolde tot 4,8 km in Harkstede, Scharmer en Woudbloem. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is 1,5 km, iets dichterbij dan in Nederland (1,7 km). Vanuit 9 van de 14 woonwijken is dat dichterbij dan in Nederland.
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
De hele gemeente: iets meer inwoners van vijfenzestig jaar en ouder dan in Nederland; ongeveer gelijk: inwoners jonger dan vijftien, huishoudens met kinderen, bewoners tevreden met hun woonomgeving en huishoudens van een persoon.
-
Huishoudens met kinderen. Van 24% in Foxham en Hoogezand-Noord tot 38% in Harkstede, Scharmer en Woudbloem. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is 32%, ongeveer evenveel als in Nederland (33%).
-
Huishoudens van een persoon. Van 24% in Kropswolde tot 51% in Foxham en Hoogezand-Noord. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is 32%, iets minder dan in Nederland (37%). In 11 van de 14 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Inwoners jonger dan vijftien. Van 10% in Kropswolde tot 16% in Harkstede, Scharmer en Woudbloem, Kalkwijk en Kolham. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is 14%, ongeveer evenveel als in Nederland (15%).
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder. Van 20% in Sappemeer en Schildwolde tot 31% in Kropswolde. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is 25%, iets meer dan in Nederland (21%). In 12 van de 14 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving. Van 75% in Foxham en Hoogezand-Noord tot 95% in Kropswolde. Het midden van de woonwijken van Midden-Groningen is 89%, ongeveer evenveel als in Nederland (89%).
Wat opvalt in Midden-Groningen
De gemeente Midden-Groningen heeft meer woningen met zonnestroom, veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving en stikstofdioxide (NO2) in de lucht, een zwakker hitte-eiland, en minder roet in de lucht en fijnstof (PM2,5) in de lucht dan het midden van Nederland. Vanuit de gemeente Midden-Groningen liggen een school voor voortgezet onderwijs, een kinderdagverblijf, een huisarts en een grote supermarkt veel verder weg, en een basisschool en een bibliotheek verder weg dan in het midden van Nederland.
Buiten de vijf thema's, voor de hele gemeente: meer woningen met zonnestroom, veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving en stikstofdioxide (NO2) in de lucht, en minder roet in de lucht en fijnstof (PM2,5) in de lucht dan in Nederland; iets minder fijnstof (PM10) in de lucht; ongeveer gelijk: aardgasvrije woningen.
De woonwijken in een zin: de grootste verschillen met het midden van Midden-Groningen
- Foxham en Hoogezand-Noord: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en een veel sterker hitte-eiland; een school voor voortgezet onderwijs en een treinstation veel dichterbij.
- Harkstede, Scharmer en Woudbloem: minder huurwoningen van een woningcorporatie; een oprit van een hoofdweg en een treinstation veel verder weg, en een school voor voortgezet onderwijs verder weg.
- Hoogezand-Zuid: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en een veel sterker hitte-eiland; een school voor voortgezet onderwijs en een treinstation veel dichterbij.
- Kalkwijk: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en aardgasvrije woningen, en veel minder huurwoningen van een woningcorporatie; een school voor voortgezet onderwijs veel dichterbij.
- Kolham: een grote supermarkt, een huisarts en een bibliotheek veel verder weg, en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij.
- Kropswolde: veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen; een grote supermarkt en een bibliotheek veel verder weg.
- Meeden: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving en een veel zwakker hitte-eiland; een bibliotheek en een treinstation veel verder weg.
- Muntendam: meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een bibliotheek veel verder weg, een oprit van een hoofdweg verder weg en een huisarts dichterbij.
- Noordbroek: minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een huisarts veel verder weg, een treinstation verder weg en een bibliotheek dichterbij.
- Sappemeer: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en een veel sterker hitte-eiland; een school voor voortgezet onderwijs en een treinstation veel dichterbij.
- Schildwolde: minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving en een zwakker hitte-eiland; een treinstation veel verder weg en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij.
- Siddeburen: een treinstation veel verder weg, een school voor voortgezet onderwijs en een bibliotheek veel dichterbij, en een huisarts dichterbij.
- Slochteren: een veel zwakker hitte-eiland en minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een treinstation en een grote supermarkt veel verder weg.
- Zuidbroek: een sterker hitte-eiland; een school voor voortgezet onderwijs verder weg en een treinstation veel dichterbij.
De wijken van Midden-Groningen op de kaart
Koopwoningen
Huishoudens met kinderen
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden)
- 45 dB of minder
- tot en met 53 dB, het advies van de WHO
- boven het advies
De grenzen van de wijken van Midden-Groningen. De kaart laadt pas na de klik, met de achtergrondkaart van het Kadaster.
Alle woonwijken van Midden-Groningen
| Hoogezand-Zuid | 11.375 | 42% | 58% | 31% | € 199.000 | 1,5 km | 48 dB | 6,3 µg/m³ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sappemeer | 8.340 | 63% | 37% | 33% | € 261.000 | 1,7 km | 52 dB | 6,7 µg/m³ |
| Foxham en Hoogezand-Noord | 6.955 | 44% | 56% | 24% | € 222.000 | 1,0 km | 51 dB | 7,0 µg/m³ |
| Muntendam | 4.900 | 61% | 39% | 30% | € 244.000 | 3,4 km | 47 dB | 6,2 µg/m³ |
| Kalkwijk | 3.755 | 80% | 20% | 34% | € 354.000 | 1,8 km | 49 dB | 6,9 µg/m³ |
| Harkstede, Scharmer en Woudbloem | 3.705 | 81% | 19% | 38% | € 387.000 | 6,9 km | 47 dB | 7,2 µg/m³ |
| Zuidbroek | 3.525 | 70% | 30% | 31% | € 287.000 | 1,4 km | 50 dB | 6,7 µg/m³ |
| Siddeburen | 3.245 | 68% | 32% | 33% | € 289.000 | 9,9 km | 50 dB | 5,9 µg/m³ |
| Slochteren | 2.240 | 59% | 41% | 31% | € 278.000 | 8,2 km | 46 dB | 5,9 µg/m³ |
| Noordbroek | 1.825 | 66% | 34% | 31% | € 299.000 | 5,4 km | 47 dB | 5,9 µg/m³ |
| Meeden | 1.705 | 78% | 22% | 32% | € 305.000 | 6,0 km | 47 dB | 6,2 µg/m³ |
| Schildwolde | 1.595 | 77% | 23% | 35% | € 332.000 | 10,3 km | 49 dB | 6,2 µg/m³ |
| Kropswolde | 1.575 | 92% | 7% | 28% | € 589.000 | 2,8 km | 45 dB of minder | 5,5 µg/m³ |
| Kolham | 1.385 | 76% | 24% | 34% | € 295.000 | 3,0 km | 55 dB | 6,9 µg/m³ |
| midden van Midden-Groningen | 69% | 31% | 32% | € 292.000 | 3,2 km | 49 dB | 6,2 µg/m³ |
Ook in Midden-Groningen, maar met minder dan duizend inwoners: Eemskanaal-Zuid, Foxhol, Froombosch, Hellum, Kiel-Windeweer, Tjuchem en Steendam, Westerbroek en Waterhuizen.
Woonplaatsen in de gemeente Midden-Groningen
Deze woonplaatsen hebben een andere naam dan de gemeente en een eigen pagina, met de cijfers naast de hele gemeente en Nederland.
- Hoogezand 11.212 woonadressen
- Sappemeer 3.888 woonadressen
- Muntendam 2.253 woonadressen
- Zuidbroek 1.642 woonadressen
- Siddeburen 1.535 woonadressen
- Harkstede 1.303 woonadressen
- Slochteren 1.142 woonadressen
- Noordbroek 849 woonadressen
- Meeden 780 woonadressen
- Schildwolde 729 woonadressen
- Kropswolde 700 woonadressen
- Kolham 605 woonadressen
- Foxhol 458 woonadressen
- Westerbroek 402 woonadressen
- Kiel-Windeweer 383 woonadressen
- Froombosch 372 woonadressen
- Overschild 268 woonadressen
- Hellum 245 woonadressen
- Scharmer 187 woonadressen
- Tjuchem 135 woonadressen
- Steendam 81 woonadressen
- Lageland 80 woonadressen
- Woudbloem 52 woonadressen
- Tripscompagnie 45 woonadressen
- Borgercompagnie 24 woonadressen
- Luddeweer 22 woonadressen
- Waterhuizen 10 woonadressen
Welke wijk past bij wie?
Kies wie je bent. De volgorde komt uit een paar cijfers per profiel, met de gewichten erbij. De weging is een voorstel tot hij is vastgesteld; een lagere plek is geen oordeel over de wijk of de mensen die er wonen.
Gezin met kinderen
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Huishoudens met kinderen 2; Afstand tot een basisschool 2; Afstand tot een kinderdagverblijf 1; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Stel zonder kinderen
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Afstand tot een grote supermarkt 1; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Oudere
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een huisarts 3; Afstand tot een grote supermarkt 2; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Starter
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting 2; Huishoudens van een persoon 1.
Nieuw in Nederland
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Afstand tot een grote supermarkt 1; Afstand tot een huisarts 1; Afstand tot een basisschool 1.
Huurder
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Huurwoningen 3; Afstand tot een treinstation 1; Afstand tot een grote supermarkt 1.
Een huis kopen in Midden-Groningen
In de gemeente Midden-Groningen is 62% van de woningen een koopwoning, ongeveer evenveel als in Nederland (60%). In 12 van de 14 woonwijken is meer dan de helft van de woningen een koopwoning. Het hoogste aandeel koopwoningen hebben Kropswolde (92%), Harkstede, Scharmer en Woudbloem (81%) en Kalkwijk (80%); het laagste heeft Hoogezand-Zuid (42%).
Van de woningen in de gemeente Midden-Groningen is 79% een eengezinswoning (geen flat of appartement), ongeveer evenveel als in Nederland (73%). Het hoogste aandeel eengezinswoningen hebben Kolham (99%), Kropswolde (98%) en Meeden (95%); het laagste heeft Foxham en Hoogezand-Noord (47%).
De gemiddelde WOZ-waarde (de waarde voor de belasting, geen verkoopprijs) is in de gemeente Midden-Groningen € 276.000, ongeveer een vijfde lager dan in Nederland (€ 356.000). De hoogste gemiddelde WOZ-waarde hebben Kropswolde (€ 589.000), Harkstede, Scharmer en Woudbloem (€ 387.000) en Kalkwijk (€ 354.000); de laagste heeft Hoogezand-Zuid (€ 199.000).
Huren in Midden-Groningen
In de gemeente Midden-Groningen is 38% van de woningen een huurwoning, ongeveer evenveel als in Nederland (40%). Woningcorporaties verhuren 29% van alle woningen, iets meer dan in Nederland (25%). Het hoogste aandeel huurwoningen hebben Hoogezand-Zuid (58%), Foxham en Hoogezand-Noord (56%) en Slochteren (41%); het laagste heeft Kropswolde (7%).
Midden-Groningen naast de buurgemeenten
| gemeente | koop | huur | met kinderen | woningwaarde | station | geluid weg | NO2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Midden-Groningen | 62% | 38% | 31% | € 276.000 | 3,6 km | 49 dB | 6,5 µg/m³ |
| Aa en Hunze | 75% | 25% | 31% | € 347.000 | 12,4 km | 48 dB | 6,0 µg/m³ |
| Eemsdelta | 57% | 43% | 29% | € 228.000 | 3,2 km | 47 dB | 6,0 µg/m³ |
| Groningen | 40% | 60% | 18% | € 300.000 | 2,7 km | 53 dB | 9,6 µg/m³ |
| Oldambt | 63% | 36% | 29% | € 264.000 | 3,3 km | 48 dB | 6,5 µg/m³ |
| Pekela | 64% | 36% | 33% | € 203.000 | 6,4 km | 48 dB | 6,3 µg/m³ |
| Tynaarlo | 77% | 23% | 35% | € 409.000 | 8,9 km | 46 dB | 5,7 µg/m³ |
| Veendam | 65% | 35% | 32% | € 226.000 | 3,1 km | 50 dB | 6,3 µg/m³ |
| Nederland | 60% | 40% | 33% | € 356.000 | 3,0 km | 51 dB | 12,0 µg/m³ |
Bronnen
| bron | van | versie | licentie | vermelding |
|---|---|---|---|---|
| BAG Extract 2.0, heel Nederland (lvbag-extract-nl.zip) | Kadaster, gemeenten zijn bronhouder | 08-10-2026 | CC0 1.0 | niet nodig |
| CBS Wijken en Buurten 2025 (wijk- en buurtkaart, vlakken, codes, namen en inwoners) | CBS | 2025 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (CC BY 4.0) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2025, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: bevolking, huishoudens, dichtheid, oppervlakte) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2025 versie 1 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2024, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: woningen, WOZ, energie, nabijheid) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2024 versie 2 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| Stikstofdioxide (NO2), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_NO22024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM2,5), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM252024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM10), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM102024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Roet (EC), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (nieuwste download rivm_nsl_20260401_gm_EC2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van treinverkeer (Lden) | RIVM | 2023 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van vliegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-12-2024, metadata 29-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van industrie (Lden) | RIVM | 2024 (publicatie 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van windturbines (Lden) | RIVM | 2024 (laag van 01-03-2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van alle bronnen samen (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Tevreden met de woonomgeving (volwassenen, per buurt, 2024) | RIVM | 2024 (publicatie 31-12-2024, laag van 01-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt (2022) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 2022 (creatie 01-12-2024) | Naamsvermelding verplicht, organisatienaam (link naar CC BY 4.0) | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Hitte-eiland: hoeveel warmer dan het land eromheen | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | onbekend | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Bodemdaling, totaal (snelheid) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 23-06-2026 (versie in de laagnaam) | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Groen binnen 500 meter (groenkaart 2022, zelf gerekend) | RIVM | rivm_20231221_groenkaart_10m_2022 (jaar 2022, publicatie 01-01-2024) | Geen beperkingen (link naar http://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/deed.nl) | RIVM, Groenkaart van Nederland |
| Advieswaarden van de WHO voor geluid (2018), GGD-richtlijn van het RIVM | WHO, pagina van het RIVM | WHO Environmental Noise Guidelines 2018 | niet van toepassing: alleen de advieswaarde als feit genoemd, met bron | WHO (2018), via RIVM |
| BRT Achtergrondkaart (PDOK), stijl pastel, ondergrond van de grote kaart | Kadaster | actueel bij het laden | CC BY 4.0 | Kadaster (BRT Achtergrondkaart) |