Hoe is het wonen in Glimmen-Onnen-Noordlaren?
Dat hangt af van wie je bent: een gezin met kinderen let op andere dingen dan iemand die alleen woont. Glimmen-Onnen-Noordlaren is een wijk in Groningen met 2.560 inwoners. Tegenover het midden van de woonwijken van Groningen valt vooral op: veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving (131 tegen 1.691) en een veel zwakker hitte-eiland (0,2 °C tegen 0,9 °C). Hieronder staan alle feiten, telkens naast dat midden.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
Glimmen-Onnen-Noordlaren in vijf thema's
- Glimmen-Onnen-Noordlaren
- het midden van de woonwijken van Groningen
- Nederland
- de andere woonwijken, bij de kerncijfers
- acht van de tien adressen in de wijk
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
Een veel hogere woningwaarde, veel meer eengezinswoningen, meer koopwoningen, en veel minder huurwoningen en huurwoningen van een woningcorporatie dan in het midden van de woonwijken van Groningen.
Een hogere woningwaarde, meer koopwoningen en eengezinswoningen, en veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen dan in Nederland.
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting € 593.000
Midden van de woonwijken van Groningen: € 296.000; Nederland: € 356.000; plek 1 van 19, van hoog naar laag.
-
Koopwoningen 83%
Midden van de woonwijken van Groningen: 54%; Nederland: 60%; plek 2 van 19, van hoog naar laag.
-
Huurwoningen van een woningcorporatie 10%
Midden van de woonwijken van Groningen: 22%; Nederland: 25%.
-
Eengezinswoningen 94%
Midden van de woonwijken van Groningen: 47%; Nederland: 73%.
Rust en geluid
Iets minder geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) dan in het midden van de woonwijken van Groningen; ongeveer gelijk: geluid van wegverkeer en geluid van alle bronnen samen.
Ongeveer gelijk aan Nederland: geluid van wegverkeer, geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) en geluid van alle bronnen samen.
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 46 dB
Midden van de woonwijken van Groningen: 51 dB; Nederland: 51 dB; plek 18 van 20, van hoog naar laag. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 57 dB of minder. Het advies van de WHO: 53 dB.
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Midden van de woonwijken van Groningen: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 54 dB.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Midden van de woonwijken van Groningen: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 49 dB of minder. Het advies van de WHO: 45 dB.
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 51 dB
Midden van de woonwijken van Groningen: 51 dB; Nederland: 52 dB. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 58 dB of minder.
Groen en water
Veel meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en een veel zwakker hitte-eiland dan in het midden van de woonwijken van Groningen; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
Meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en een veel zwakker hitte-eiland dan in Nederland; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen 75%
Midden van de woonwijken van Groningen: 39%; Nederland: 45%. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 67% en 83%.
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen 0,2 °C
Midden van de woonwijken van Groningen: 0,9 °C; Nederland: 1,0 °C. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 0,0 °C en 0,3 °C.
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt 42 °C
Midden van de woonwijken van Groningen: 44 °C; Nederland: 45 °C. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 41 °C en 44 °C.
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) -1,9 mm per jaar
Midden van de woonwijken van Groningen: -2,8 mm per jaar; Nederland: -1,2 mm per jaar. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen -2,4 mm per jaar en -1,4 mm per jaar.
Wat dichtbij is
Een grote supermarkt, een huisarts, een school voor voortgezet onderwijs, een bibliotheek, een oprit van een hoofdweg, een treinstation en een basisschool veel verder weg, en een kinderdagverblijf verder weg dan in het midden van de woonwijken van Groningen.
Een grote supermarkt, een huisarts, een school voor voortgezet onderwijs, een basisschool, een bibliotheek en een kinderdagverblijf veel verder weg, en een treinstation en een oprit van een hoofdweg verder weg dan in Nederland.
-
Afstand tot een grote supermarkt 3,7 km
Midden van de woonwijken van Groningen: 0,8 km; Nederland: 0,7 km.
-
Afstand tot een huisarts 3,4 km
Midden van de woonwijken van Groningen: 0,8 km; Nederland: 0,8 km.
-
Afstand tot een basisschool 1,6 km
Midden van de woonwijken van Groningen: 0,8 km; Nederland: 0,6 km.
-
Afstand tot een kinderdagverblijf 1,1 km
Midden van de woonwijken van Groningen: 0,6 km; Nederland: 0,5 km.
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs 5,5 km
Midden van de woonwijken van Groningen: 1,6 km; Nederland: 1,5 km.
-
Afstand tot een treinstation 5,1 km
Midden van de woonwijken van Groningen: 2,5 km; Nederland: 3,0 km; plek 5 van 19, van hoog naar laag.
-
Afstand tot een bibliotheek 4,0 km
Midden van de woonwijken van Groningen: 1,7 km; Nederland: 1,5 km.
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg 2,4 km
Midden van de woonwijken van Groningen: 1,1 km; Nederland: 1,7 km.
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
Meer inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, en minder huishoudens van een persoon dan in het midden van de woonwijken van Groningen; iets meer huishoudens met kinderen; ongeveer gelijk: bewoners tevreden met hun woonomgeving en inwoners jonger dan vijftien.
Meer inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, en minder huishoudens van een persoon dan in Nederland; ongeveer gelijk: inwoners jonger dan vijftien, huishoudens met kinderen en bewoners tevreden met hun woonomgeving.
-
Huishoudens met kinderen 31%
Midden van de woonwijken van Groningen: 28%; Nederland: 33%; plek 8 van 20, van hoog naar laag.
-
Huishoudens van een persoon 27%
Midden van de woonwijken van Groningen: 49%; Nederland: 37%.
-
Inwoners jonger dan vijftien 14%
Midden van de woonwijken van Groningen: 14%; Nederland: 15%.
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder 29%
Midden van de woonwijken van Groningen: 19%; Nederland: 21%.
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving 93%
Midden van de woonwijken van Groningen: 88%; Nederland: 89%. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 93% en 95%.
Wat opvalt in Glimmen-Onnen-Noordlaren
- Glimmen-Onnen-Noordlaren heeft 131 adressen per vierkante kilometer in de omgeving, minder dan een kwart zo veel als het midden van de woonwijken van Groningen (1.691).
- Het hitte-eiland (hoeveel graden warmer dan het land eromheen) is in Glimmen-Onnen-Noordlaren 0,2 °C, lager dan in het midden van de woonwijken van Groningen (0,9 °C).
- Vanuit Glimmen-Onnen-Noordlaren is een grote supermarkt gemiddeld 3,7 km weg, meer dan vier keer zo ver als in het midden van de woonwijken van Groningen (0,8 km).
- Vanuit Glimmen-Onnen-Noordlaren is een huisarts gemiddeld 3,4 km weg, ongeveer vier keer zo ver als in het midden van de woonwijken van Groningen (0,8 km).
- Vanuit Glimmen-Onnen-Noordlaren is een school voor voortgezet onderwijs gemiddeld 5,5 km weg, ongeveer drie keer zo ver als in het midden van de woonwijken van Groningen (1,6 km).
- Glimmen-Onnen-Noordlaren heeft 17% huurwoningen, minder dan half zo veel als het midden van de woonwijken van Groningen (45%).
- Vanuit Glimmen-Onnen-Noordlaren is een bibliotheek gemiddeld 4,0 km weg, ongeveer tweeënhalf keer zo ver als in het midden van de woonwijken van Groningen (1,7 km).
- Glimmen-Onnen-Noordlaren heeft 10% huurwoningen van een woningcorporatie, ongeveer half zo veel als het midden van de woonwijken van Groningen (22%).
- Vanuit Glimmen-Onnen-Noordlaren is een oprit van een hoofdweg gemiddeld 2,4 km weg, ongeveer twee keer zo ver als in het midden van de woonwijken van Groningen (1,1 km).
- Vanuit Glimmen-Onnen-Noordlaren is een treinstation gemiddeld 5,1 km weg, ongeveer twee keer zo ver als in het midden van de woonwijken van Groningen (2,5 km).
- De gemiddelde WOZ-waarde (de waarde voor de belasting) is in Glimmen-Onnen-Noordlaren € 593.000, ongeveer twee keer zo hoog als in het midden van de woonwijken van Groningen (€ 296.000). In geen andere woonwijk van Groningen is die hoger.
- Vanuit Glimmen-Onnen-Noordlaren is een basisschool gemiddeld 1,6 km weg, ongeveer twee keer zo ver als in het midden van de woonwijken van Groningen (0,8 km).
- Glimmen-Onnen-Noordlaren heeft 94% eengezinswoningen, ongeveer twee keer zo veel als het midden van de woonwijken van Groningen (47%).
- Glimmen-Onnen-Noordlaren heeft 75% groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen, ongeveer twee keer zo veel als het midden van de woonwijken van Groningen (39%).
- Vanuit Glimmen-Onnen-Noordlaren is een kinderdagverblijf gemiddeld 1,1 km weg, bijna twee keer zo ver als in het midden van de woonwijken van Groningen (0,6 km).
- Glimmen-Onnen-Noordlaren heeft 27% huishoudens van een persoon, iets meer dan half zo veel als het midden van de woonwijken van Groningen (49%).
- Glimmen-Onnen-Noordlaren heeft 29% inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, ongeveer anderhalf keer zo veel als het midden van de woonwijken van Groningen (19%).
- Glimmen-Onnen-Noordlaren heeft 63% woningen met zonnestroom, ongeveer anderhalf keer zo veel als het midden van de woonwijken van Groningen (40%).
- Glimmen-Onnen-Noordlaren heeft 5,7 µg/m³ stikstofdioxide (NO2) in de lucht, ongeveer een derde minder dan het midden van de woonwijken van Groningen (8,8 µg/m³). Geen andere woonwijk van Groningen heeft er minder.
- Glimmen-Onnen-Noordlaren heeft 83% koopwoningen, ongeveer anderhalf keer zo veel als het midden van de woonwijken van Groningen (54%).
Buiten de vijf thema's: meer woningen met zonnestroom, veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving en minder stikstofdioxide (NO2) in de lucht dan in het midden van de woonwijken van Groningen; iets minder aardgasvrije woningen en roet in de lucht; ongeveer gelijk: fijnstof (PM2,5) in de lucht en fijnstof (PM10) in de lucht.
Naast heel Nederland: Glimmen-Onnen-Noordlaren heeft meer woningen met zonnestroom, groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen, koopwoningen, inwoners van vijfenzestig jaar en ouder en eengezinswoningen, een hogere woningwaarde, veel minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving, huurwoningen van een woningcorporatie, huurwoningen en stikstofdioxide (NO2) in de lucht, een veel zwakker hitte-eiland, en minder roet in de lucht, fijnstof (PM2,5) in de lucht en huishoudens van een persoon dan het midden van Nederland. Vanuit Glimmen-Onnen-Noordlaren liggen een grote supermarkt, een huisarts, een school voor voortgezet onderwijs, een basisschool, een bibliotheek en een kinderdagverblijf veel verder weg, en een treinstation en een oprit van een hoofdweg verder weg dan in het midden van Nederland.
De buurten van Glimmen-Onnen-Noordlaren
| buurt | inwoners | koop | met kinderen | woningwaarde | station |
|---|---|---|---|---|---|
| Appelbergen Glimmen | 0 | geen cijfer | geen cijfer | geen cijfer | geen cijfer |
| Appelbergen Onnen | 0 | geen cijfer | geen cijfer | geen cijfer | geen cijfer |
| Buitengebied Glimmen | 250 | 84% | 23% | € 833.000 | 5,4 km |
| Buitengebied Noordlaren | 165 | 86% | 15% | € 669.000 | 7,1 km |
| Buitengebied Onnen | 250 | 90% | 37% | € 657.000 | 3,7 km |
| Glimmen Dorp | 1.105 | 81% | 35% | € 564.000 | 4,9 km |
| Noordlaarderbos | 0 | geen cijfer | geen cijfer | geen cijfer | geen cijfer |
| Noordlaren Dorp | 350 | 91% | 26% | € 573.000 | 7,8 km |
| Onnen Dorp | 430 | 77% | 35% | € 478.000 | 3,3 km |
| Zuidlaardermeer | 0 | geen cijfer | geen cijfer | geen cijfer | geen cijfer |
Waar Glimmen-Onnen-Noordlaren ligt in Groningen. De kaart laadt pas na de klik, met de achtergrondkaart van het Kadaster.
Lucht, geluid en hitte op een punt in de wijk
Lucht, geluid en hitte verschillen per straat. Dit zijn de waarden bij een schoolgebouw aan de Zuidlaarderweg (het dichtstbijzijnde schoolgebouw bij het midden van de wijk); voor een eigen adres kunnen ze anders zijn.
| wat | waarde | ter vergelijking |
|---|---|---|
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht, jaargemiddelde | 5,7 µg/m³ | advieswaarde van de WHO (2021): 10,0 µg/m³ |
| Fijnstof (PM2,5) in de lucht, jaargemiddelde | 6,0 µg/m³ | advieswaarde van de WHO (2021): 5,0 µg/m³ |
| Fijnstof (PM10) in de lucht, jaargemiddelde | 11,6 µg/m³ | |
| Roet in de lucht, het fijnste deel van het fijnstof, jaargemiddelde | 0,15 µg/m³ | |
| Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | advieswaarde van de WHO (2018): 53 dB |
| Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | advieswaarde van de WHO (2018): 54 dB |
| Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | advieswaarde van de WHO (2018): 45 dB |
| Geluid van industrie, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | |
| Geluid van windturbines, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | |
| Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | 35 dB of minder | |
| Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen | 0,1 °C | |
| Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen | 73% |
Scholen in Glimmen-Onnen-Noordlaren
| school | soort | oordeel van de inspectie |
|---|---|---|
| Quintusschool | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
Andere wijken van Groningen
Centrum, Haren-Oost e.o., Haren-West e.o., Hoogkerk e.o., Meerdorpen, Meerstad e.o., Midden-Zuid, Nieuw-Noord, Nieuw-Oost, Nieuw-West, Noordoost, Oud-Noord. Of bekijk alle woonwijken van Groningen naast elkaar.
Bronnen
| bron | van | versie | licentie | vermelding |
|---|---|---|---|---|
| BAG Extract 2.0, heel Nederland (lvbag-extract-nl.zip) | Kadaster, gemeenten zijn bronhouder | 08-10-2026 | CC0 1.0 | niet nodig |
| CBS Wijken en Buurten 2025 (wijk- en buurtkaart, vlakken, codes, namen en inwoners) | CBS | 2025 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (CC BY 4.0) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2025, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: bevolking, huishoudens, dichtheid, oppervlakte) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2025 versie 1 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2024, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: woningen, WOZ, energie, nabijheid) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2024 versie 2 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| Adressen van hoofdvestigingen, vestigingen en besturen in het basisonderwijs (vestigingenbo.csv) | Dienst Uitvoering Onderwijs (Rijk) | bijgewerkt 05-10-2026 | CC-BY (4.0) | bron: DUO |
| Oordelen primair, speciaal en voortgezet onderwijs (peilbestand ODS van de Inspectie van het Onderwijs) | Inspectie van het Onderwijs | peildatum 1 oktober 2026 (geplaatst 02-10-2026) | Voor deze website geldt de Creative Commons zero-verklaring (CC0 1.0). | bron: Inspectie van het Onderwijs |
| Stikstofdioxide (NO2), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_NO22024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM2,5), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM252024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM10), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM102024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Roet (EC), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (nieuwste download rivm_nsl_20260401_gm_EC2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van treinverkeer (Lden) | RIVM | 2023 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van vliegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-12-2024, metadata 29-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van industrie (Lden) | RIVM | 2024 (publicatie 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van windturbines (Lden) | RIVM | 2024 (laag van 01-03-2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van alle bronnen samen (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Tevreden met de woonomgeving (volwassenen, per buurt, 2024) | RIVM | 2024 (publicatie 31-12-2024, laag van 01-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt (2022) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 2022 (creatie 01-12-2024) | Naamsvermelding verplicht, organisatienaam (link naar CC BY 4.0) | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Hitte-eiland: hoeveel warmer dan het land eromheen | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | onbekend | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Bodemdaling, totaal (snelheid) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 23-06-2026 (versie in de laagnaam) | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Groen binnen 500 meter (groenkaart 2022, zelf gerekend) | RIVM | rivm_20231221_groenkaart_10m_2022 (jaar 2022, publicatie 01-01-2024) | Geen beperkingen (link naar http://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/deed.nl) | RIVM, Groenkaart van Nederland |
| Advieswaarden van de WHO voor de lucht (2021), zoals IPLO ze geeft | WHO, pagina van IPLO (Rijksoverheid) | WHO-richtlijn 2021 | niet van toepassing: alleen de advieswaarde als feit genoemd, met bron | WHO (2021), via IPLO |
| Advieswaarden van de WHO voor geluid (2018), GGD-richtlijn van het RIVM | WHO, pagina van het RIVM | WHO Environmental Noise Guidelines 2018 | niet van toepassing: alleen de advieswaarde als feit genoemd, met bron | WHO (2018), via RIVM |
| BRT Achtergrondkaart (PDOK), stijl pastel, ondergrond van de grote kaart | Kadaster | actueel bij het laden | CC BY 4.0 | Kadaster (BRT Achtergrondkaart) |