Hoe is het wonen in Heerlen?
Dat hangt af van wie je bent: een gezin met kinderen zoekt iets anders dan een student of iemand met pensioen. Heerlen heeft 19 woonwijken. Tegenover Nederland valt in de hele gemeente vooral op: een lagere gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting (€ 201.000 tegen € 356.000) en meer huurwoningen van een woningcorporatie (36% tegen 25%). Hieronder staan de woonwijken naast elkaar, met bij elk getal het midden van de woonwijken van Heerlen en van Nederland.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
De woonwijken van Heerlen in vijf thema's
- het midden van de woonwijken van Heerlen
- Nederland
- een woonwijk
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
De hele gemeente: meer huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen, een lagere woningwaarde, en minder koopwoningen dan in Nederland; iets minder eengezinswoningen.
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting. Van € 158.000 in Eikenderveld tot € 299.000 (schatting) in Heerlerbaan - Schil. Het midden van de woonwijken van Heerlen is € 186.000, ongeveer half zo hoog als in Nederland (€ 356.000). In alle woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Koopwoningen. Van 17% in Heerlerbaan - Centrum tot 74% (schatting) in Heksenberg. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 48%, ongeveer een vijfde minder dan in Nederland (60%). In 14 van de 18 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Huurwoningen van een woningcorporatie. Van 13% (schatting) in Heksenberg tot 78% in Heerlerbaan - Centrum. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 35%, ongeveer een derde meer dan in Nederland (25%). In 14 van de 18 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Eengezinswoningen. Van 18% (schatting) in Heerlen-Centrum tot 91% (schatting) in Nieuw Lotbroek. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 72%, ongeveer evenveel als in Nederland (73%).
Rust en geluid
De hele gemeente: geluid van wegverkeer, geluid van alle bronnen samen en geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) ongeveer gelijk aan Nederland.
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 48 dB in Vrieheide - De Stack tot 55 dB in Eikenderveld en Bekkerveld - Aarveld. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 50 dB, ongeveer evenveel als in Nederland (51 dB). In 3 van de 19 woonwijken ligt de waarde boven het advies van de WHO (53 dB).
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Het midden van de woonwijken van Heerlen: 45 dB of minder, Nederland 45 dB of minder. In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (54 dB). In alle woonwijken: 45 dB of minder.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Het midden van de woonwijken van Heerlen: 45 dB of minder, Nederland 45 dB of minder. In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (45 dB). In alle woonwijken: 45 dB of minder.
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 49 dB in Vrieheide - De Stack en Heerlerheide - Passart tot 55 dB in Eikenderveld en Bekkerveld - Aarveld. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 51 dB, ongeveer evenveel als in Nederland (52 dB).
Groen en water
De hele gemeente: een sterker hitte-eiland dan in Nederland; ongeveer gelijk: groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen. Van 33% in Heerlen-Centrum tot 57% in Welten-Benzenrade. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 48%, ongeveer evenveel als in Nederland (45%).
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen. Van 0,8 °C in Welten-Benzenrade tot 1,7 °C in Schandelen - Grasbroek. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 1,3 °C, hoger dan in Nederland (1,0 °C). In 18 van de 19 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt. Van 43 °C in Vrieheide - De Stack tot 47 °C in Nieuw Lotbroek. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 45 °C, ongeveer even hoog als in Nederland (45 °C).
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen). Van 0,0 mm per jaar in Bekkerveld - Aarveld tot 3,3 mm per jaar in Vrieheide - De Stack. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 1,4 mm per jaar, Nederland -1,2 mm per jaar.
Wat dichtbij is
De hele gemeente: een kinderdagverblijf verder weg dan in Nederland; een school voor voortgezet onderwijs en een treinstation iets dichterbij; ongeveer even ver: een bibliotheek, een oprit van een hoofdweg, een grote supermarkt, een huisarts en een basisschool.
-
Afstand tot een grote supermarkt. Van 0,4 km in Hoensbroek - De Dem, Heerlerheide - Passart en Heerlerbaan - Centrum tot 1,3 km in Eikenderveld. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 0,6 km, ongeveer even ver als in Nederland (0,7 km).
-
Afstand tot een huisarts. Van 0,3 km in Bekkerveld - Aarveld tot 1,6 km (schatting) in Welten-Benzenrade. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 0,7 km, ongeveer even ver als in Nederland (0,8 km).
-
Afstand tot een basisschool. Van 0,4 km in Heerlerheide - Passart tot 1,0 km (schatting) in Heerlen-Centrum. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 0,6 km, ongeveer even ver als in Nederland (0,6 km).
-
Afstand tot een kinderdagverblijf. Van 0,3 km in Bekkerveld - Aarveld tot 0,8 km (schatting) in Nieuw Lotbroek. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 0,6 km, verder dan in Nederland (0,5 km). Vanuit 10 van de 19 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs. Van 0,4 km in Bekkerveld - Aarveld tot 2,4 km in Heerlerbaan - Centrum. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 1,3 km, iets dichterbij dan in Nederland (1,5 km). Vanuit 12 van de 19 woonwijken is dat dichterbij dan in Nederland.
-
Afstand tot een treinstation. Van 1,1 km in Eikenderveld tot 4,2 km (schatting) in Vrieheide - De Stack. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 2,6 km, iets dichterbij dan in Nederland (3,0 km). Vanuit 13 van de 19 woonwijken is dat dichterbij dan in Nederland.
-
Afstand tot een bibliotheek. Van 0,5 km in Heerlerbaan - Centrum tot 2,4 km in Zeswegen-Nieuw Husken. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 1,4 km, ongeveer even ver als in Nederland (1,5 km).
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg. Van 0,7 km in Eikenderveld tot 3,3 km (schatting) in Heksenberg. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 1,8 km, ongeveer even ver als in Nederland (1,7 km).
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
De hele gemeente: meer huishoudens van een persoon en minder huishoudens met kinderen dan in Nederland; iets meer inwoners van vijfenzestig jaar en ouder, en iets minder inwoners jonger dan vijftien en bewoners tevreden met hun woonomgeving.
-
Huishoudens met kinderen. Van 10% in Heerlen-Centrum tot 35% in Nieuw Lotbroek. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 27%, iets minder dan in Nederland (33%). In 16 van de 19 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Huishoudens van een persoon. Van 33% in Heerlerbaan - Schil tot 66% in Heerlen-Centrum. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 48%, ongeveer een derde meer dan in Nederland (37%). In 17 van de 19 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Inwoners jonger dan vijftien. Van 6% in Heerlen-Centrum tot 16% in Zeswegen-Nieuw Husken en Molenberg. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 13%, iets minder dan in Nederland (15%). In 15 van de 19 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder. Van 16% in Zeswegen-Nieuw Husken tot 41% in Welten-Benzenrade. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 25%, iets meer dan in Nederland (21%). In 12 van de 19 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving. Van 68% in Zeswegen-Nieuw Husken tot 92% in Welten-Benzenrade. Het midden van de woonwijken van Heerlen is 78%, iets minder dan in Nederland (89%). In 16 van de 19 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
Wat opvalt in Heerlen
De gemeente Heerlen heeft meer huurwoningen van een woningcorporatie, huurwoningen en huishoudens van een persoon, een sterker hitte-eiland, een lagere woningwaarde, en minder woningen met zonnestroom dan het midden van Nederland.
Buiten de vijf thema's, voor de hele gemeente: minder woningen met zonnestroom dan in Nederland; iets meer aardgasvrije woningen, roet in de lucht en adressen per vierkante kilometer in de omgeving, en iets minder stikstofdioxide (NO2) in de lucht en fijnstof (PM10) in de lucht; ongeveer gelijk: fijnstof (PM2,5) in de lucht.
De woonwijken in een zin: de grootste verschillen met het midden van Heerlen
- Maria Gewanden - Terschuren: een huisarts veel verder weg, een grote supermarkt verder weg, een school voor voortgezet onderwijs veel dichterbij en een oprit van een hoofdweg dichterbij.
- Mariarade: meer bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) en woningen met zonnestroom; een school voor voortgezet onderwijs veel dichterbij en een oprit van een hoofdweg dichterbij.
- Hoensbroek - De Dem: meer bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) en minder koopwoningen; een bibliotheek en een grote supermarkt dichterbij.
- Nieuw Lotbroek: minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving en huishoudens van een persoon; een huisarts veel verder weg en een treinstation veel dichterbij.
- Vrieheide - De Stack: veel meer bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen), en minder inwoners van vijfenzestig jaar en ouder; een treinstation en een oprit van een hoofdweg verder weg.
- Heerlerheide - Passart: veel meer aardgasvrije woningen en meer huurwoningen van een woningcorporatie; een bibliotheek veel dichterbij en een huisarts dichterbij.
- Heksenberg: veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen; een oprit van een hoofdweg en een grote supermarkt verder weg.
- Rennemig - Beersdal: meer bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen); een school voor voortgezet onderwijs, een oprit van een hoofdweg en een grote supermarkt verder weg.
- Zeswegen-Nieuw Husken: minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving en inwoners van vijfenzestig jaar en ouder; een bibliotheek en een school voor voortgezet onderwijs verder weg.
- Schandelen - Grasbroek: veel meer aardgasvrije woningen en minder bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen); een school voor voortgezet onderwijs en een treinstation veel dichterbij.
- Meezenbroek-Schaesbergerveld: een grote supermarkt en een oprit van een hoofdweg verder weg, een school voor voortgezet onderwijs veel dichterbij, en een treinstation dichterbij.
- Heerlen-Centrum: veel meer aardgasvrije woningen, en veel minder bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen), eengezinswoningen en woningen met zonnestroom.
- Eikenderveld: veel meer aardgasvrije woningen en veel minder woningen met zonnestroom; een oprit van een hoofdweg en een treinstation veel dichterbij.
- Welten-Benzenrade: veel minder bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) en minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een huisarts veel verder weg en een oprit van een hoofdweg dichterbij.
- Bekkerveld - Aarveld: veel meer aardgasvrije woningen en veel minder bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen); een school voor voortgezet onderwijs en een huisarts veel dichterbij.
- Caumerveld-Douve Weien: veel minder bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) en minder huurwoningen van een woningcorporatie; een oprit van een hoofdweg veel dichterbij en een school voor voortgezet onderwijs dichterbij.
- Molenberg: meer huurwoningen van een woningcorporatie en veel minder bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen); een bibliotheek verder weg.
- Heerlerbaan - Centrum: veel meer huurwoningen van een woningcorporatie en veel minder koopwoningen; een school voor voortgezet onderwijs verder weg en een bibliotheek veel dichterbij.
- Heerlerbaan - Schil: een hogere woningwaarde, veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en minder huurwoningen; een school voor voortgezet onderwijs verder weg.
De wijken van Heerlen op de kaart
Koopwoningen
Huishoudens met kinderen
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden)
- 45 dB of minder
- tot en met 53 dB, het advies van de WHO
- boven het advies
De grenzen van de wijken van Heerlen. De kaart laadt pas na de klik, met de achtergrondkaart van het Kadaster.
Alle woonwijken van Heerlen
| Hoensbroek - De Dem | 6.785 | 32% | 67% | 24% | € 167.000 | 2,6 km | 50 dB | 10,0 µg/m³ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Meezenbroek-Schaesbergerveld | 6.435 | 42% | 58% | 29% | € 178.000 | 1,9 km | 49 dB | 9,8 µg/m³ |
| Heerlerbaan - Schil | 5.795 | 66% (schatting) | 34% (schatting) | 33% | € 299.000 (schatting) | 3,9 km (schatting) | 50 dB | 9,5 µg/m³ |
| Heerlen-Centrum | 5.765 | 33% (schatting) | 66% (schatting) | 10% | € 202.000 (schatting) | 1,1 km (schatting) | 54 dB | 13,1 µg/m³ |
| Heerlerheide - Passart | 5.435 | 32% | 68% | 26% | € 161.000 | 3,2 km | 49 dB | 9,6 µg/m³ |
| Vrieheide - De Stack | 5.270 | 47% (schatting) | 53% (schatting) | 30% | € 164.000 (schatting) | 4,2 km (schatting) | 48 dB | 8,6 µg/m³ |
| Caumerveld-Douve Weien | 5.055 | 51% (schatting) | 49% (schatting) | 22% | € 265.000 (schatting) | 2,6 km (schatting) | 51 dB | 10,8 µg/m³ |
| Schandelen - Grasbroek | 5.015 | 42% (schatting) | 57% (schatting) | 22% | € 179.000 (schatting) | 1,4 km (schatting) | 50 dB | 12,8 µg/m³ |
| Rennemig - Beersdal | 4.920 | 56% | 44% | 32% | € 182.000 | 2,7 km | 49 dB | 9,8 µg/m³ |
| Molenberg | 4.850 | 39% (schatting) | 61% (schatting) | 30% | € 223.000 (schatting) | 2,2 km (schatting) | 49 dB | 9,8 µg/m³ |
| Nieuw Lotbroek | 4.665 | 61% (schatting) | 39% (schatting) | 35% | € 211.000 (schatting) | 1,1 km (schatting) | 49 dB | 10,8 µg/m³ |
| Heerlerbaan - Centrum | 4.000 | 17% | 83% | 25% | € 160.000 | 4,1 km | 51 dB | 10,1 µg/m³ |
| Welten-Benzenrade | 3.980 | geen cijfer | geen cijfer | 22% | geen cijfer | 2,6 km (schatting) | 53 dB | 10,4 µg/m³ |
| Maria Gewanden - Terschuren | 3.945 | 55% (schatting) | 45% (schatting) | 26% | € 200.000 (schatting) | 2,8 km (schatting) | 50 dB | 9,8 µg/m³ |
| Zeswegen-Nieuw Husken | 3.575 | 49% | 50% | 34% | € 181.000 | 1,9 km | 49 dB | 10,2 µg/m³ |
| Mariarade | 3.305 | 61% | 39% | 28% | € 195.000 | 3,6 km | 50 dB | 10,0 µg/m³ |
| Heksenberg | 3.025 | 74% (schatting) | 26% (schatting) | 31% | € 190.000 (schatting) | 3,5 km (schatting) | 51 dB | 8,9 µg/m³ |
| Bekkerveld - Aarveld | 2.815 | 59% | 41% | 27% | € 246.000 | 1,9 km | 55 dB | 12,3 µg/m³ |
| Eikenderveld | 2.535 | 35% | 65% | 23% | € 158.000 | 1,1 km | 55 dB | 12,4 µg/m³ |
| midden van Heerlen | 48% | 52% | 27% | € 186.000 | 2,6 km | 50 dB | 10,0 µg/m³ |
Ook in Heerlen, maar met minder dan duizend inwoners: De Koumen, Schrieversheide, Woonboulevard - Ten Esschen, De Beitel.
Woonplaatsen in de gemeente Heerlen
Deze woonplaats heeft een andere naam dan de gemeente en een eigen pagina, met de cijfers naast de hele gemeente en Nederland.
- Hoensbroek 10.215 woonadressen
Welke wijk past bij wie?
Kies wie je bent. De volgorde komt uit een paar cijfers per profiel, met de gewichten erbij. De weging is een voorstel tot hij is vastgesteld; een lagere plek is geen oordeel over de wijk of de mensen die er wonen.
Gezin met kinderen
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Huishoudens met kinderen 2; Afstand tot een basisschool 2; Afstand tot een kinderdagverblijf 1; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Stel zonder kinderen
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Afstand tot een grote supermarkt 1; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Oudere
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een huisarts 3; Afstand tot een grote supermarkt 2; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Starter
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting 2; Huishoudens van een persoon 1.
Nieuw in Nederland
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Afstand tot een grote supermarkt 1; Afstand tot een huisarts 1; Afstand tot een basisschool 1.
Huurder
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Huurwoningen 3; Afstand tot een treinstation 1; Afstand tot een grote supermarkt 1.
Een huis kopen in Heerlen
In de gemeente Heerlen is 47% van de woningen een koopwoning, ongeveer een vijfde minder dan in Nederland (60%). In 8 van de 18 woonwijken is meer dan de helft van de woningen een koopwoning. Het hoogste aandeel koopwoningen hebben Heksenberg (74% (schatting)), Heerlerbaan - Schil (66% (schatting)) en Nieuw Lotbroek (61% (schatting)); het laagste heeft Heerlerbaan - Centrum (17%).
Van de woningen in de gemeente Heerlen is 63% een eengezinswoning (geen flat of appartement), iets minder dan in Nederland (73%). Het hoogste aandeel eengezinswoningen hebben Nieuw Lotbroek (91% (schatting)), Rennemig - Beersdal (83%) en Heerlerbaan - Schil (79% (schatting)); het laagste heeft Heerlen-Centrum (18% (schatting)).
De gemiddelde WOZ-waarde (de waarde voor de belasting, geen verkoopprijs) is in de gemeente Heerlen € 201.000, iets meer dan half zo hoog als in Nederland (€ 356.000). De hoogste gemiddelde WOZ-waarde hebben Heerlerbaan - Schil (€ 299.000 (schatting)), Caumerveld-Douve Weien (€ 265.000 (schatting)) en Bekkerveld - Aarveld (€ 246.000); de laagste heeft Eikenderveld (€ 158.000).
Huren in Heerlen
In de gemeente Heerlen is 53% van de woningen een huurwoning, ongeveer een derde meer dan in Nederland (40%). Woningcorporaties verhuren 36% van alle woningen, ongeveer anderhalf keer zo veel als in Nederland (25%). Het hoogste aandeel huurwoningen hebben Heerlerbaan - Centrum (83%), Heerlerheide - Passart (68%) en Hoensbroek - De Dem (67%); het laagste heeft Heksenberg (26% (schatting)).
Heerlen naast de buurgemeenten
| gemeente | koop | huur | met kinderen | woningwaarde | station | geluid weg | NO2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Heerlen | 47% | 53% | 26% | € 201.000 | 2,6 km | 50 dB | 10,1 µg/m³ |
| Beekdaelen | 73% | 27% | 32% | € 306.000 | 3,9 km | 49 dB | 8,9 µg/m³ |
| Brunssum | 61% | 38% | 28% | € 223.000 | 6,2 km | 50 dB | 9,5 µg/m³ |
| Kerkrade | 53% | 47% | 27% | € 200.000 | 1,9 km | 51 dB | 9,2 µg/m³ |
| Landgraaf | 63% | 37% | 29% | € 248.000 | 2,1 km | 50 dB | 9,4 µg/m³ |
| Simpelveld | 64% | 36% | 29% | € 253.000 | 7,7 km | 48 dB | 8,1 µg/m³ |
| Voerendaal | 70% | 30% | 32% | € 326.000 | 1,8 km | 48 dB | 8,3 µg/m³ |
| Nederland | 60% | 40% | 33% | € 356.000 | 3,0 km | 51 dB | 12,0 µg/m³ |
Bronnen
| bron | van | versie | licentie | vermelding |
|---|---|---|---|---|
| BAG Extract 2.0, heel Nederland (lvbag-extract-nl.zip) | Kadaster, gemeenten zijn bronhouder | 08-10-2026 | CC0 1.0 | niet nodig |
| CBS Wijken en Buurten 2025 (wijk- en buurtkaart, vlakken, codes, namen en inwoners) | CBS | 2025 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (CC BY 4.0) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2025, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: bevolking, huishoudens, dichtheid, oppervlakte) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2025 versie 1 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2024, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: woningen, WOZ, energie, nabijheid) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2024 versie 2 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| Stikstofdioxide (NO2), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_NO22024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM2,5), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM252024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM10), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM102024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Roet (EC), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (nieuwste download rivm_nsl_20260401_gm_EC2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van treinverkeer (Lden) | RIVM | 2023 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van vliegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-12-2024, metadata 29-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van industrie (Lden) | RIVM | 2024 (publicatie 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van windturbines (Lden) | RIVM | 2024 (laag van 01-03-2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van alle bronnen samen (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Tevreden met de woonomgeving (volwassenen, per buurt, 2024) | RIVM | 2024 (publicatie 31-12-2024, laag van 01-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt (2022) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 2022 (creatie 01-12-2024) | Naamsvermelding verplicht, organisatienaam (link naar CC BY 4.0) | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Hitte-eiland: hoeveel warmer dan het land eromheen | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | onbekend | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Bodemdaling, totaal (snelheid) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 23-06-2026 (versie in de laagnaam) | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Groen binnen 500 meter (groenkaart 2022, zelf gerekend) | RIVM | rivm_20231221_groenkaart_10m_2022 (jaar 2022, publicatie 01-01-2024) | Geen beperkingen (link naar http://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/deed.nl) | RIVM, Groenkaart van Nederland |
| Advieswaarden van de WHO voor geluid (2018), GGD-richtlijn van het RIVM | WHO, pagina van het RIVM | WHO Environmental Noise Guidelines 2018 | niet van toepassing: alleen de advieswaarde als feit genoemd, met bron | WHO (2018), via RIVM |
| BRT Achtergrondkaart (PDOK), stijl pastel, ondergrond van de grote kaart | Kadaster | actueel bij het laden | CC BY 4.0 | Kadaster (BRT Achtergrondkaart) |