Hoe is het wonen in Haarlem?
Dat hangt af van wie je bent: een gezin met kinderen zoekt iets anders dan een student of iemand met pensioen. Haarlem heeft 20 woonwijken. Tegenover Nederland valt in de hele gemeente vooral op: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving (3.738 tegen 1.640) en veel minder woningen met zonnestroom (20% tegen 37%). Hieronder staan de woonwijken naast elkaar, met bij elk getal het midden van de woonwijken van Haarlem en van Nederland.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
De woonwijken van Haarlem in vijf thema's
- het midden van de woonwijken van Haarlem
- Nederland
- een woonwijk
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
De hele gemeente: een hogere woningwaarde en minder eengezinswoningen dan in Nederland; iets meer huurwoningen en huurwoningen van een woningcorporatie, en iets minder koopwoningen.
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting. Van € 325.000 in Europawijk en Meerwijk tot € 725.000 in Haarlemmerhoutkwartier. Het midden van de woonwijken van Haarlem is € 456.000, ruim een kwart hoger dan in Nederland (€ 356.000). In 17 van de 20 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Koopwoningen. Van 22% in Meerwijk tot 78% in Vogelenwijk. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 54%, iets minder dan in Nederland (60%). In 12 van de 20 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Huurwoningen van een woningcorporatie. Van 11% in Te Zaanenkwartier en Ter Kleefkwartier tot 70% in Meerwijk. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 28%, iets meer dan in Nederland (25%). In 10 van de 20 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Eengezinswoningen. Van 27% in Delftwijk, Europawijk en Oude Stad tot 74% in Indischewijk en Vogelenwijk. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 48%, ongeveer een derde minder dan in Nederland (73%). In 18 van de 20 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
Rust en geluid
De hele gemeente: geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight), geluid van wegverkeer en geluid van alle bronnen samen ongeveer gelijk aan Nederland.
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 50 dB in Duinwijk, Molenwijk en Zijlwegkwartier tot 58 dB in Delftwijk. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 52 dB, ongeveer evenveel als in Nederland (51 dB). In 3 van de 20 woonwijken ligt de waarde boven het advies van de WHO (53 dB).
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 45 dB of minder in meerdere woonwijken tot 54 dB in Waarder- en Veerpolder. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 45 dB of minder, Nederland 45 dB of minder. In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (54 dB). In 19 van de 20 woonwijken: 45 dB of minder.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Het midden van de woonwijken van Haarlem: 45 dB of minder, Nederland 45 dB of minder. In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (45 dB). In alle woonwijken: 45 dB of minder.
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 51 dB in Molenwijk en Ter Kleefkwartier tot 59 dB in Waarder- en Veerpolder. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 53 dB, ongeveer evenveel als in Nederland (52 dB).
Groen en water
De hele gemeente: een sterker hitte-eiland dan in Nederland; iets minder groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen. Van 15% in Oude Stad tot 55% in Duinwijk. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 39%, iets minder dan in Nederland (45%). In 15 van de 20 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen. Van 0,9 °C in Molenwijk tot 2,0 °C in Oude Stad. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 1,4 °C, hoger dan in Nederland (1,0 °C). In 17 van de 20 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt. Van 43 °C in Molenwijk tot 47 °C in Slachthuiswijk. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 46 °C, ongeveer even hoog als in Nederland (45 °C).
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen). Van -2,0 mm per jaar in Boerhaavewijk tot -0,8 mm per jaar in Vondelkwartier. Het midden van de woonwijken van Haarlem is -1,3 mm per jaar, Nederland -1,2 mm per jaar.
Wat dichtbij is
De hele gemeente: een grote supermarkt, een school voor voortgezet onderwijs, een huisarts, een oprit van een hoofdweg, een treinstation en een kinderdagverblijf dichterbij dan in Nederland; een bibliotheek iets dichterbij; ongeveer even ver: een basisschool.
-
Afstand tot een grote supermarkt. Van 0,3 km in Amsterdamsewijk tot 1,0 km in Waarder- en Veerpolder. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 0,5 km, dichterbij dan in Nederland (0,7 km). Vanuit 17 van de 20 woonwijken is dat dichterbij dan in Nederland.
-
Afstand tot een huisarts. Van 0,4 km in vier woonwijken tot 1,2 km in Boerhaavewijk. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 0,6 km, dichterbij dan in Nederland (0,8 km). Vanuit 16 van de 20 woonwijken is dat dichterbij dan in Nederland.
-
Afstand tot een basisschool. Van 0,3 km in vier woonwijken tot 0,9 km in Waarder- en Veerpolder. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 0,6 km, ongeveer even ver als in Nederland (0,6 km).
-
Afstand tot een kinderdagverblijf. Van 0,3 km in zeven woonwijken tot 0,8 km in Waarder- en Veerpolder. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 0,4 km, dichterbij dan in Nederland (0,5 km). Vanuit 17 van de 20 woonwijken is dat dichterbij dan in Nederland.
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs. Van 0,5 km in Slachthuiswijk tot 2,3 km in Meerwijk. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 1,1 km, dichterbij dan in Nederland (1,5 km). Vanuit 15 van de 20 woonwijken is dat dichterbij dan in Nederland.
-
Afstand tot een treinstation. Van 1,2 km in Oude Stad, Transvaalwijk en Waarder- en Veerpolder tot 4,6 km in Meerwijk. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 2,3 km, dichterbij dan in Nederland (3,0 km). Vanuit 15 van de 20 woonwijken is dat dichterbij dan in Nederland.
-
Afstand tot een bibliotheek. Van 0,8 km in Oude Stad tot 2,2 km in Duinwijk. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 1,4 km, ongeveer even ver als in Nederland (1,5 km).
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg. Van 0,5 km in Houtvaartkwartier tot 2,8 km in Molenwijk. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 1,3 km, dichterbij dan in Nederland (1,7 km). Vanuit 15 van de 20 woonwijken is dat dichterbij dan in Nederland.
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
De hele gemeente: iets meer huishoudens van een persoon, en iets minder inwoners van vijfenzestig jaar en ouder dan in Nederland; ongeveer gelijk: inwoners jonger dan vijftien, huishoudens met kinderen en bewoners tevreden met hun woonomgeving.
-
Huishoudens met kinderen. Van 15% in Oude Stad tot 43% in Ter Kleefkwartier en Vogelenwijk. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 31%, ongeveer evenveel als in Nederland (33%).
-
Huishoudens van een persoon. Van 32% in Ter Kleefkwartier en Vogelenwijk tot 59% in Oude Stad. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 44%, iets meer dan in Nederland (37%). In 14 van de 20 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Inwoners jonger dan vijftien. Van 8% in Oude Stad tot 21% in Ter Kleefkwartier. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 16%, ongeveer evenveel als in Nederland (15%).
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder. Van 11% in Transvaalwijk tot 25% in Molenwijk en Parkwijk. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 17%, iets minder dan in Nederland (21%). In 15 van de 20 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving. Van 73% in Meerwijk tot 96% in Duinwijk. Het midden van de woonwijken van Haarlem is 90%, ongeveer evenveel als in Nederland (89%).
Wat opvalt in Haarlem
De gemeente Haarlem heeft veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving, een sterker hitte-eiland, een hogere woningwaarde, veel minder woningen met zonnestroom en minder eengezinswoningen dan het midden van Nederland. Vanuit de gemeente Haarlem liggen een grote supermarkt, een school voor voortgezet onderwijs en een huisarts dichterbij dan in het midden van Nederland.
Buiten de vijf thema's, voor de hele gemeente: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en veel minder woningen met zonnestroom dan in Nederland; iets meer aardgasvrije woningen en stikstofdioxide (NO2) in de lucht; ongeveer gelijk: fijnstof (PM10) in de lucht, roet in de lucht en fijnstof (PM2,5) in de lucht.
De woonwijken in een zin: de grootste verschillen met het midden van Haarlem
- Amsterdamsewijk: minder groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen; een basisschool veel dichterbij, en een grote supermarkt en een bibliotheek dichterbij.
- Boerhaavewijk: veel meer aardgasvrije woningen en minder koopwoningen; een huisarts veel verder weg en een treinstation verder weg.
- Delftwijk: veel meer huurwoningen van een woningcorporatie, veel minder woningen met zonnestroom en minder eengezinswoningen; een huisarts dichterbij.
- Duinwijk: minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een bibliotheek verder weg, en een treinstation en een oprit van een hoofdweg dichterbij.
- Europawijk: meer huurwoningen van een woningcorporatie en minder eengezinswoningen; een treinstation verder weg en een school voor voortgezet onderwijs dichterbij.
- Haarlemmerhoutkwartier: een hogere woningwaarde en veel minder huurwoningen van een woningcorporatie; een school voor voortgezet onderwijs dichterbij.
- Houtvaartkwartier: meer eengezinswoningen en veel minder huurwoningen van een woningcorporatie; een bibliotheek verder weg en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij.
- Indischewijk: meer eengezinswoningen, en minder groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en huurwoningen; een basisschool veel dichterbij.
- Meerwijk: veel meer huurwoningen van een woningcorporatie en veel minder koopwoningen; een school voor voortgezet onderwijs en een treinstation veel verder weg.
- Molenwijk: een zwakker hitte-eiland; een oprit van een hoofdweg en een school voor voortgezet onderwijs veel verder weg, en een treinstation verder weg.
- Oude Stad: veel minder woningen met zonnestroom, groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen, huurwoningen van een woningcorporatie en huishoudens met kinderen.
- Parkwijk: meer huurwoningen van een woningcorporatie en minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving; een school voor voortgezet onderwijs en een grote supermarkt verder weg.
- Slachthuiswijk: veel meer aardgasvrije woningen en huurwoningen van een woningcorporatie, en veel minder koopwoningen; een school voor voortgezet onderwijs veel dichterbij.
- Te Zaanenkwartier: veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen; een school voor voortgezet onderwijs veel dichterbij en een oprit van een hoofdweg dichterbij.
- Ter Kleefkwartier: veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en minder huurwoningen; een oprit van een hoofdweg en een school voor voortgezet onderwijs dichterbij.
- Transvaalwijk: veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en woningen met zonnestroom, en minder inwoners van vijfenzestig jaar en ouder; een treinstation veel dichterbij.
- Vogelenwijk: veel minder huurwoningen en huurwoningen van een woningcorporatie; een basisschool veel dichterbij en een school voor voortgezet onderwijs dichterbij.
- Vondelkwartier: meer eengezinswoningen, minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving en een zwakker hitte-eiland; een basisschool veel dichterbij.
- Waarder- en Veerpolder: veel meer aardgasvrije woningen en veel minder groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen; een grote supermarkt en een kinderdagverblijf veel verder weg.
- Zijlwegkwartier: meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving, veel minder huurwoningen van een woningcorporatie en minder groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen; een huisarts dichterbij.
De wijken van Haarlem op de kaart
Koopwoningen
Huishoudens met kinderen
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden)
- 45 dB of minder
- tot en met 53 dB, het advies van de WHO
- boven het advies
De grenzen van de wijken van Haarlem. De kaart laadt pas na de klik, met de achtergrondkaart van het Kadaster.
Alle woonwijken van Haarlem
| Oude Stad | 14.920 | 42% | 58% | 15% | € 514.000 | 1,2 km | 52 dB | 14,0 µg/m³ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ter Kleefkwartier | 13.515 | 70% | 30% | 43% | € 650.000 | 1,6 km | 51 dB | 12,9 µg/m³ |
| Haarlemmerhoutkwartier | 13.155 | 64% | 36% | 28% | € 725.000 | 2,2 km | 52 dB | 13,9 µg/m³ |
| Europawijk | 9.920 | 37% | 63% | 29% | € 325.000 | 3,8 km | 52 dB | 12,9 µg/m³ |
| Meerwijk | 9.570 | 22% | 78% | 36% | € 325.000 | 4,6 km | 51 dB | 13,1 µg/m³ |
| Boerhaavewijk | 9.540 | 37% | 63% | 37% | € 384.000 | 4,0 km | 56 dB | 13,8 µg/m³ |
| Indischewijk | 9.315 | 67% | 33% | 41% | € 477.000 | 2,3 km | 53 dB | 13,2 µg/m³ |
| Te Zaanenkwartier | 9.205 | 77% | 23% | 39% | € 526.000 | 2,5 km | 52 dB | 12,8 µg/m³ |
| Transvaalwijk | 8.870 | 53% | 47% | 27% | € 421.000 | 1,2 km | 53 dB | 13,8 µg/m³ |
| Houtvaartkwartier | 8.825 | 64% | 36% | 39% | € 547.000 | 1,9 km | 52 dB | 12,6 µg/m³ |
| Amsterdamsewijk | 8.190 | 45% | 55% | 29% | € 405.000 | 2,0 km | 53 dB | 14,3 µg/m³ |
| Zijlwegkwartier | 8.180 | 66% | 34% | 31% | € 546.000 | 1,8 km | 50 dB | 13,2 µg/m³ |
| Molenwijk | 8.090 | 57% | 43% | 28% | € 371.000 | 4,1 km | 50 dB | 13,0 µg/m³ |
| Parkwijk | 6.865 | 39% | 60% | 31% | € 408.000 | 2,2 km | 51 dB | 14,5 µg/m³ |
| Slachthuiswijk | 6.745 | 27% | 73% | 29% | € 403.000 | 2,4 km | 52 dB | 14,4 µg/m³ |
| Duinwijk | 5.715 | 69% | 30% | 30% | € 633.000 | 1,4 km | 50 dB | 10,7 µg/m³ |
| Vondelkwartier | 5.530 | 55% | 45% | 42% | € 451.000 | 2,7 km | 52 dB | 13,1 µg/m³ |
| Vogelenwijk | 4.980 | 78% | 22% | 43% | € 461.000 | 3,2 km | 53 dB | 12,6 µg/m³ |
| Delftwijk | 4.815 | 38% | 62% | 24% | € 354.000 | 2,8 km | 58 dB | 13,8 µg/m³ |
| Waarder- en Veerpolder | 2.215 | 53% | 47% | 33% | € 571.000 | 1,2 km | 55 dB | 14,4 µg/m³ |
| midden van Haarlem | 54% | 46% | 31% | € 456.000 | 2,3 km | 52 dB | 13,2 µg/m³ |
Ook in Haarlem, maar met minder dan duizend inwoners: Spaarndam.
Woonplaatsen in de gemeente Haarlem
Deze woonplaats heeft een andere naam dan de gemeente en een eigen pagina, met de cijfers naast de hele gemeente en Nederland.
- Spaarndam gem. Haarlem 298 woonadressen
Welke wijk past bij wie?
Kies wie je bent. De volgorde komt uit een paar cijfers per profiel, met de gewichten erbij. De weging is een voorstel tot hij is vastgesteld; een lagere plek is geen oordeel over de wijk of de mensen die er wonen.
Gezin met kinderen
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Huishoudens met kinderen 2; Afstand tot een basisschool 2; Afstand tot een kinderdagverblijf 1; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Stel zonder kinderen
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Afstand tot een grote supermarkt 1; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Oudere
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een huisarts 3; Afstand tot een grote supermarkt 2; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Starter
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting 2; Huishoudens van een persoon 1.
Nieuw in Nederland
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Afstand tot een grote supermarkt 1; Afstand tot een huisarts 1; Afstand tot een basisschool 1.
Huurder
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Huurwoningen 3; Afstand tot een treinstation 1; Afstand tot een grote supermarkt 1.
Een huis kopen in Haarlem
In de gemeente Haarlem is 53% van de woningen een koopwoning, iets minder dan in Nederland (60%). In 12 van de 20 woonwijken is meer dan de helft van de woningen een koopwoning. Het hoogste aandeel koopwoningen hebben Vogelenwijk (78%), Te Zaanenkwartier (77%) en Ter Kleefkwartier (70%); het laagste heeft Meerwijk (22%).
Van de woningen in de gemeente Haarlem is 49% een eengezinswoning (geen flat of appartement), ongeveer een derde minder dan in Nederland (73%). Het hoogste aandeel eengezinswoningen hebben Indischewijk (74%), Vogelenwijk (74%) en Houtvaartkwartier (71%); het laagste heeft Oude Stad (27%).
De gemiddelde WOZ-waarde (de waarde voor de belasting, geen verkoopprijs) is in de gemeente Haarlem € 483.000, ongeveer een derde hoger dan in Nederland (€ 356.000). De hoogste gemiddelde WOZ-waarde hebben Haarlemmerhoutkwartier (€ 725.000), Ter Kleefkwartier (€ 650.000) en Duinwijk (€ 633.000); de laagste heeft Meerwijk (€ 325.000).
Huren in Haarlem
In de gemeente Haarlem is 47% van de woningen een huurwoning, iets meer dan in Nederland (40%). Woningcorporaties verhuren 28% van alle woningen, iets meer dan in Nederland (25%). Het hoogste aandeel huurwoningen hebben Meerwijk (78%), Slachthuiswijk (73%) en Boerhaavewijk (63%); het laagste heeft Vogelenwijk (22%).
Haarlem naast de buurgemeenten
| gemeente | koop | huur | met kinderen | woningwaarde | station | geluid weg | NO2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Haarlem | 53% | 47% | 31% | € 483.000 | 2,4 km | 52 dB | 13,7 µg/m³ |
| Bloemendaal | 71% | 29% | 36% | € 904.000 | 1,9 km | 48 dB | 10,4 µg/m³ |
| Haarlemmermeer | 67% | 33% | 41% | € 473.000 | 4,3 km | 50 dB | 13,3 µg/m³ |
| Heemstede | 65% | 35% | 34% | € 657.000 | 2,4 km | 51 dB | 12,5 µg/m³ |
| Velsen | 56% | 43% | 34% | € 395.000 | 3,2 km | 52 dB | 13,6 µg/m³ |
| Nederland | 60% | 40% | 33% | € 356.000 | 3,0 km | 51 dB | 12,0 µg/m³ |
Bronnen
| bron | van | versie | licentie | vermelding |
|---|---|---|---|---|
| BAG Extract 2.0, heel Nederland (lvbag-extract-nl.zip) | Kadaster, gemeenten zijn bronhouder | 08-10-2026 | CC0 1.0 | niet nodig |
| CBS Wijken en Buurten 2025 (wijk- en buurtkaart, vlakken, codes, namen en inwoners) | CBS | 2025 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (CC BY 4.0) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2025, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: bevolking, huishoudens, dichtheid, oppervlakte) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2025 versie 1 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2024, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: woningen, WOZ, energie, nabijheid) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2024 versie 2 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| Stikstofdioxide (NO2), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_NO22024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM2,5), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM252024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM10), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM102024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Roet (EC), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (nieuwste download rivm_nsl_20260401_gm_EC2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van treinverkeer (Lden) | RIVM | 2023 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van vliegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-12-2024, metadata 29-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van industrie (Lden) | RIVM | 2024 (publicatie 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van windturbines (Lden) | RIVM | 2024 (laag van 01-03-2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van alle bronnen samen (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Tevreden met de woonomgeving (volwassenen, per buurt, 2024) | RIVM | 2024 (publicatie 31-12-2024, laag van 01-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt (2022) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 2022 (creatie 01-12-2024) | Naamsvermelding verplicht, organisatienaam (link naar CC BY 4.0) | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Hitte-eiland: hoeveel warmer dan het land eromheen | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | onbekend | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Bodemdaling, totaal (snelheid) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 23-06-2026 (versie in de laagnaam) | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Groen binnen 500 meter (groenkaart 2022, zelf gerekend) | RIVM | rivm_20231221_groenkaart_10m_2022 (jaar 2022, publicatie 01-01-2024) | Geen beperkingen (link naar http://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/deed.nl) | RIVM, Groenkaart van Nederland |
| Advieswaarden van de WHO voor geluid (2018), GGD-richtlijn van het RIVM | WHO, pagina van het RIVM | WHO Environmental Noise Guidelines 2018 | niet van toepassing: alleen de advieswaarde als feit genoemd, met bron | WHO (2018), via RIVM |
| BRT Achtergrondkaart (PDOK), stijl pastel, ondergrond van de grote kaart | Kadaster | actueel bij het laden | CC BY 4.0 | Kadaster (BRT Achtergrondkaart) |