Hoe is het wonen in Eindhoven?
Dat hangt af van wie je bent: een gezin met kinderen zoekt iets anders dan een student of iemand met pensioen. Eindhoven heeft 20 woonwijken. Tegenover Nederland valt in de hele gemeente vooral op: veel meer aardgasvrije woningen (14% tegen 4%) en een bibliotheek veel verder weg (3,4 km tegen 1,5 km). Hieronder staan de woonwijken naast elkaar, met bij elk getal het midden van de woonwijken van Eindhoven en van Nederland.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
De woonwijken van Eindhoven in vijf thema's
- het midden van de woonwijken van Eindhoven
- Nederland
- een woonwijk
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
De hele gemeente: meer huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen, en minder koopwoningen dan in Nederland; iets minder eengezinswoningen; ongeveer gelijk: de woningwaarde.
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting. Van € 290.000 in Oud-Woensel tot € 492.000 in Meerhoven. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is € 360.000, ongeveer even hoog als in Nederland (€ 356.000).
-
Koopwoningen. Van 17% in Oud-Woensel tot 77% in Achtse Molen. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is 44%, ruim een kwart minder dan in Nederland (60%). In 16 van de 20 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Huurwoningen van een woningcorporatie. Van 15% in Meerhoven tot 51% in Ontginning. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is 36%, ongeveer anderhalf keer zo veel als in Nederland (25%). In 16 van de 20 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Eengezinswoningen. Van 6% in Centrum tot 90% in Achtse Molen. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is 63%, iets minder dan in Nederland (73%). In 12 van de 20 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
Rust en geluid
De hele gemeente: geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight), geluid van wegverkeer en geluid van alle bronnen samen ongeveer gelijk aan Nederland.
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 50 dB in Aanschot, Doornakkers en Meerhoven tot 56 dB in Oud-Woensel. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is 53 dB, ongeveer evenveel als in Nederland (51 dB). In 7 van de 20 woonwijken ligt de waarde boven het advies van de WHO (53 dB).
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Het midden van de woonwijken van Eindhoven: 45 dB of minder, Nederland 45 dB of minder. In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (54 dB). In alle woonwijken: 45 dB of minder.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Het midden van de woonwijken van Eindhoven: 45 dB of minder, Nederland 45 dB of minder. In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (45 dB). In alle woonwijken: 45 dB of minder.
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 50 dB in Aanschot en Meerhoven tot 57 dB in Oud-Stratum en Oud-Strijp. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is 54 dB, ongeveer evenveel als in Nederland (52 dB).
Groen en water
De hele gemeente: een sterker hitte-eiland en minder groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen dan in Nederland; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen. Van 17% in Centrum tot 47% in Oud-Tongelre. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is 38%, iets minder dan in Nederland (45%). In 18 van de 20 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen. Van 1,0 °C in Meerhoven tot 2,3 °C in Centrum. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is 1,7 °C, hoger dan in Nederland (1,0 °C). In 19 van de 20 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt. Van 43 °C in Oud-Tongelre tot 47 °C in De Laak. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is 46 °C, ongeveer even hoog als in Nederland (45 °C).
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen). Van -0,7 mm per jaar in Oud-Strijp tot -0,2 mm per jaar in Achtse Molen. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is -0,5 mm per jaar, Nederland -1,2 mm per jaar.
Wat dichtbij is
De hele gemeente: een bibliotheek veel verder weg, en een oprit van een hoofdweg en een kinderdagverblijf verder weg dan in Nederland; een treinstation iets verder weg; ongeveer even ver: een basisschool, een school voor voortgezet onderwijs, een grote supermarkt en een huisarts.
-
Afstand tot een grote supermarkt. Van 0,5 km in Centrum, Oud-Stratum en Oud-Woensel tot 1,1 km in Achtse Molen. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is 0,7 km, ongeveer even ver als in Nederland (0,7 km).
-
Afstand tot een huisarts. Van 0,5 km in Erp en Rozenknopje tot 2,0 km in Meerhoven. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is 0,8 km, ongeveer even ver als in Nederland (0,8 km).
-
Afstand tot een basisschool. Van 0,5 km in Dommelbeemd, Gestelse Ontginning en Kortonjo tot 1,1 km in Meerhoven. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is 0,7 km, ongeveer even ver als in Nederland (0,6 km).
-
Afstand tot een kinderdagverblijf. Van 0,4 km in Dommelbeemd en Kortonjo tot 0,8 km in Meerhoven. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is 0,5 km, ongeveer even ver als in Nederland (0,5 km).
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs. Van 0,7 km in Erp en Rozenknopje tot 4,2 km in Meerhoven. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is 1,3 km, iets dichterbij dan in Nederland (1,5 km). Vanuit 14 van de 20 woonwijken is dat dichterbij dan in Nederland.
-
Afstand tot een treinstation. Van 1,0 km in Oud-Woensel tot 5,3 km in Meerhoven. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is 3,4 km, iets verder dan in Nederland (3,0 km). Vanuit 11 van de 20 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een bibliotheek. Van 1,3 km in Centrum tot 5,7 km in Achtse Molen. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is 3,3 km, ongeveer twee keer zo ver als in Nederland (1,5 km). Vanuit 18 van de 20 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg. Van 1,1 km in Gestelse Ontginning tot 3,8 km in Achtse Molen. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is 2,8 km, bijna twee keer zo ver als in Nederland (1,7 km). Vanuit 18 van de 20 woonwijken is dat verder dan in Nederland.
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
De hele gemeente: meer huishoudens van een persoon, en minder inwoners van vijfenzestig jaar en ouder en huishoudens met kinderen dan in Nederland; iets minder inwoners jonger dan vijftien; ongeveer gelijk: bewoners tevreden met hun woonomgeving.
-
Huishoudens met kinderen. Van 6% in Centrum tot 46% in Meerhoven. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is 27%, iets minder dan in Nederland (33%). In 15 van de 20 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Huishoudens van een persoon. Van 27% in Meerhoven tot 73% in Centrum. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is 49%, ongeveer een derde meer dan in Nederland (37%). In 16 van de 20 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.
-
Inwoners jonger dan vijftien. Van 4% in Centrum tot 20% in Meerhoven. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is 14%, ongeveer evenveel als in Nederland (15%).
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder. Van 7% in Centrum tot 23% in Achtse Molen en Gestelse Ontginning. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is 16%, bijna een kwart minder dan in Nederland (21%). In 16 van de 20 woonwijken is dat lager dan in Nederland.
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving. Van 72% in Oud-Woensel tot 91% in Meerhoven. Het midden van de woonwijken van Eindhoven is 80%, ongeveer evenveel als in Nederland (89%).
Wat opvalt in Eindhoven
De gemeente Eindhoven heeft veel meer aardgasvrije woningen, meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving, huurwoningen van een woningcorporatie, huurwoningen en huishoudens van een persoon, een sterker hitte-eiland, en minder koopwoningen dan het midden van Nederland. Vanuit de gemeente Eindhoven liggen een bibliotheek veel verder weg en een oprit van een hoofdweg verder weg dan in het midden van Nederland.
Buiten de vijf thema's, voor de hele gemeente: veel meer aardgasvrije woningen, en meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en stikstofdioxide (NO2) in de lucht dan in Nederland; iets meer roet in de lucht en iets minder woningen met zonnestroom; ongeveer gelijk: fijnstof (PM2,5) in de lucht en fijnstof (PM10) in de lucht.
De woonwijken in een zin: de grootste verschillen met het midden van Eindhoven
- Aanschot: meer woningen met zonnestroom en huishoudens met kinderen, en minder huishoudens van een persoon; een bibliotheek verder weg.
- Achtse Molen: meer koopwoningen, veel minder huurwoningen en huurwoningen van een woningcorporatie, en minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving.
- Begijnenbroek: meer inwoners van vijfenzestig jaar en ouder; een school voor voortgezet onderwijs dichterbij.
- Centrum: veel meer aardgasvrije woningen, en veel minder eengezinswoningen, woningen met zonnestroom en huishoudens met kinderen.
- De Laak: een sterker hitte-eiland en minder groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen; een treinstation en een huisarts dichterbij.
- Dommelbeemd: meer huishoudens met kinderen; een treinstation en een school voor voortgezet onderwijs verder weg, en een oprit van een hoofdweg dichterbij.
- Doornakkers: veel meer aardgasvrije woningen, en meer woningen met zonnestroom en huurwoningen van een woningcorporatie; een school voor voortgezet onderwijs verder weg.
- Erp: veel meer aardgasvrije woningen; een treinstation veel dichterbij, en een school voor voortgezet onderwijs en een huisarts dichterbij.
- Gestelse Ontginning: minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving en huurwoningen; een treinstation verder weg en een oprit van een hoofdweg veel dichterbij.
- Halve Maan: veel meer aardgasvrije woningen en meer huurwoningen van een woningcorporatie; een oprit van een hoofdweg en een treinstation dichterbij.
- Kortonjo: meer koopwoningen, en minder huurwoningen en huurwoningen van een woningcorporatie; een oprit van een hoofdweg dichterbij.
- Meerhoven: veel meer aardgasvrije woningen en veel minder huurwoningen van een woningcorporatie; een school voor voortgezet onderwijs en een huisarts veel verder weg.
- Ontginning: meer huurwoningen van een woningcorporatie en inwoners van vijfenzestig jaar en ouder; een bibliotheek verder weg.
- Oud-Gestel: meer huurwoningen van een woningcorporatie en minder woningen met zonnestroom; een huisarts dichterbij.
- Oud-Stratum: minder huurwoningen van een woningcorporatie, huishoudens met kinderen, woningen met zonnestroom en eengezinswoningen.
- Oud-Strijp: veel meer aardgasvrije woningen, en veel minder huishoudens met kinderen en eengezinswoningen; een treinstation veel dichterbij.
- Oud-Tongelre: meer huurwoningen van een woningcorporatie, minder adressen per vierkante kilometer in de omgeving en een zwakker hitte-eiland; een oprit van een hoofdweg veel dichterbij.
- Oud-Woensel: veel meer aardgasvrije woningen en veel minder koopwoningen; een treinstation en een bibliotheek veel dichterbij.
- Putten: meer woningen met zonnestroom.
- Rozenknopje: minder huishoudens met kinderen; een school voor voortgezet onderwijs, een bibliotheek en een huisarts dichterbij.
De wijken van Eindhoven op de kaart
Koopwoningen
Huishoudens met kinderen
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden)
- 45 dB of minder
- tot en met 53 dB, het advies van de WHO
- boven het advies
De grenzen van de wijken van Eindhoven. De kaart laadt pas na de klik, met de achtergrondkaart van het Kadaster.
Alle woonwijken van Eindhoven
| Aanschot | 20.910 | 61% | 39% | 42% | € 420.000 | 4,9 km | 50 dB | 13,0 µg/m³ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Erp | 18.675 | 31% | 69% | 22% | € 300.000 | 1,4 km | 53 dB | 14,5 µg/m³ |
| Oud-Strijp | 15.840 | 30% | 70% | 13% | € 347.000 | 1,6 km | 55 dB | 17,2 µg/m³ |
| Ontginning | 15.825 | 41% | 58% | 27% | € 319.000 | 3,3 km | 52 dB | 13,8 µg/m³ |
| Achtse Molen | 15.805 | 77% | 23% | 37% | € 420.000 | 4,7 km | 52 dB | 14,5 µg/m³ |
| Putten | 14.820 | 45% | 54% | 32% | € 392.000 | 3,9 km | 51 dB | 14,0 µg/m³ |
| Meerhoven | 13.635 | 72% | 28% | 46% | € 492.000 | 5,3 km | 50 dB | 13,0 µg/m³ |
| Dommelbeemd | 13.565 | 50% | 50% | 35% | € 345.000 | 4,6 km | 51 dB | 13,7 µg/m³ |
| Oud-Gestel | 13.410 | 33% | 67% | 22% | € 297.000 | 4,0 km | 52 dB | 14,8 µg/m³ |
| Oud-Stratum | 12.295 | 42% | 58% | 17% | € 404.000 | 2,6 km | 55 dB | 14,5 µg/m³ |
| Begijnenbroek | 12.220 | 47% | 52% | 23% | € 324.000 | 2,6 km | 55 dB | 15,0 µg/m³ |
| Oud-Woensel | 11.875 | 17% | 83% | 14% | € 290.000 | 1,0 km | 56 dB | 17,7 µg/m³ |
| Centrum | 11.475 | 19% | 81% | 6% | € 338.000 | 1,7 km | 54 dB | 17,2 µg/m³ |
| Halve Maan | 11.290 | 38% | 62% | 31% | € 353.000 | 2,2 km | 54 dB | 16,3 µg/m³ |
| Oud-Tongelre | 8.950 | 45% | 55% | 27% | € 368.000 | 3,6 km | 52 dB | 12,5 µg/m³ |
| Kortonjo | 8.930 | 59% | 40% | 30% | € 459.000 | 3,9 km | 53 dB | 15,0 µg/m³ |
| Doornakkers | 8.785 | 40% | 60% | 30% | € 330.000 | 3,5 km | 50 dB | 14,3 µg/m³ |
| Gestelse Ontginning | 8.115 | 62% | 38% | 33% | € 382.000 | 5,0 km | 52 dB | 15,4 µg/m³ |
| Rozenknopje | 6.915 | 42% | 58% | 17% | € 372.000 | 2,7 km | 54 dB | 15,4 µg/m³ |
| De Laak | 5.695 | 45% | 55% | 21% | € 425.000 | 2,4 km | 53 dB | 13,2 µg/m³ |
| midden van Eindhoven | 44% | 57% | 27% | € 360.000 | 3,4 km | 53 dB | 14,5 µg/m³ |
Welke wijk past bij wie?
Kies wie je bent. De volgorde komt uit een paar cijfers per profiel, met de gewichten erbij. De weging is een voorstel tot hij is vastgesteld; een lagere plek is geen oordeel over de wijk of de mensen die er wonen.
Gezin met kinderen
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Huishoudens met kinderen 2; Afstand tot een basisschool 2; Afstand tot een kinderdagverblijf 1; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Stel zonder kinderen
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Afstand tot een grote supermarkt 1; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Oudere
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een huisarts 3; Afstand tot een grote supermarkt 2; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.
Starter
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting 2; Huishoudens van een persoon 1.
Nieuw in Nederland
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Afstand tot een grote supermarkt 1; Afstand tot een huisarts 1; Afstand tot een basisschool 1.
Huurder
Gewichten (een voorstel, zie de methode):Huurwoningen 3; Afstand tot een treinstation 1; Afstand tot een grote supermarkt 1.
Een huis kopen in Eindhoven
In de gemeente Eindhoven is 44% van de woningen een koopwoning, ruim een kwart minder dan in Nederland (60%). In 5 van de 20 woonwijken is meer dan de helft van de woningen een koopwoning. Het hoogste aandeel koopwoningen hebben Achtse Molen (77%), Meerhoven (72%) en Gestelse Ontginning (62%); het laagste heeft Oud-Woensel (17%).
Van de woningen in de gemeente Eindhoven is 59% een eengezinswoning (geen flat of appartement), iets minder dan in Nederland (73%). Het hoogste aandeel eengezinswoningen hebben Achtse Molen (90%), Aanschot (87%) en Gestelse Ontginning (81%); het laagste heeft Centrum (6%).
De gemiddelde WOZ-waarde (de waarde voor de belasting, geen verkoopprijs) is in de gemeente Eindhoven € 363.000, ongeveer even hoog als in Nederland (€ 356.000). De hoogste gemiddelde WOZ-waarde hebben Meerhoven (€ 492.000), Kortonjo (€ 459.000) en De Laak (€ 425.000); de laagste heeft Oud-Woensel (€ 290.000).
Huren in Eindhoven
In de gemeente Eindhoven is 56% van de woningen een huurwoning, ongeveer een derde meer dan in Nederland (40%). Woningcorporaties verhuren 36% van alle woningen, ongeveer anderhalf keer zo veel als in Nederland (25%). Het hoogste aandeel huurwoningen hebben Oud-Woensel (83%), Centrum (81%) en Oud-Strijp (70%); het laagste heeft Achtse Molen (23%).
Eindhoven naast de buurgemeenten
| gemeente | koop | huur | met kinderen | woningwaarde | station | geluid weg | NO2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Eindhoven | 44% | 56% | 26% | € 363.000 | 3,3 km | 53 dB | 14,8 µg/m³ |
| Best | 71% | 29% | 36% | € 429.000 | 1,6 km | 50 dB | 13,2 µg/m³ |
| Eersel | 74% | 26% | 34% | € 485.000 | 15,2 km | 50 dB | 9,9 µg/m³ |
| Geldrop-Mierlo | 65% | 35% | 34% | € 387.000 | 2,6 km | 50 dB | 12,3 µg/m³ |
| Heeze-Leende | 78% | 22% | 34% | € 478.000 | 3,0 km | 49 dB | 9,8 µg/m³ |
| Nuenen, Gerwen en Nederwetten | 76% | 24% | 35% | € 493.000 | 5,9 km | 49 dB | 11,8 µg/m³ |
| Oirschot | 76% | 24% | 35% | € 501.000 | 8,3 km | 50 dB | 11,1 µg/m³ |
| Son en Breugel | 75% | 25% | 38% | € 490.000 | 8,7 km | 48 dB | 12,1 µg/m³ |
| Veldhoven | 67% | 33% | 34% | € 459.000 | 6,8 km | 50 dB | 12,5 µg/m³ |
| Waalre | 74% | 26% | 35% | € 510.000 | 7,5 km | 51 dB | 11,7 µg/m³ |
| Nederland | 60% | 40% | 33% | € 356.000 | 3,0 km | 51 dB | 12,0 µg/m³ |
Bronnen
| bron | van | versie | licentie | vermelding |
|---|---|---|---|---|
| BAG Extract 2.0, heel Nederland (lvbag-extract-nl.zip) | Kadaster, gemeenten zijn bronhouder | 08-10-2026 | CC0 1.0 | niet nodig |
| CBS Wijken en Buurten 2025 (wijk- en buurtkaart, vlakken, codes, namen en inwoners) | CBS | 2025 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (CC BY 4.0) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2025, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: bevolking, huishoudens, dichtheid, oppervlakte) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2025 versie 1 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| CBS Wijken en Buurten 2024, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: woningen, WOZ, energie, nabijheid) | CBS (grenzen met Kadaster) | Wijk- en Buurtkaart 2024 versie 2 | Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) | bron: CBS, Kadaster |
| Stikstofdioxide (NO2), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_NO22024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM2,5), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM252024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Fijnstof (PM10), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM102024, publicatie 01-04-2026) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Roet (EC), jaargemiddelde | RIVM | 2024 (nieuwste download rivm_nsl_20260401_gm_EC2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van treinverkeer (Lden) | RIVM | 2023 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van vliegverkeer (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-12-2024, metadata 29-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van industrie (Lden) | RIVM | 2024 (publicatie 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van windturbines (Lden) | RIVM | 2024 (laag van 01-03-2024) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van alle bronnen samen (Lden) | RIVM | 2022 (laag van 01-08-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | RIVM | 2022 (publicatie 01-02-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Tevreden met de woonomgeving (volwassenen, per buurt, 2024) | RIVM | 2024 (publicatie 31-12-2024, laag van 01-12-2025) | Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) | niet nodig |
| Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt (2022) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 2022 (creatie 01-12-2024) | Naamsvermelding verplicht, organisatienaam (link naar CC BY 4.0) | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Hitte-eiland: hoeveel warmer dan het land eromheen | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | onbekend | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Bodemdaling, totaal (snelheid) | Stichting Climate Adaptation Services (CAS) | 23-06-2026 (versie in de laagnaam) | CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" | Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services) |
| Groen binnen 500 meter (groenkaart 2022, zelf gerekend) | RIVM | rivm_20231221_groenkaart_10m_2022 (jaar 2022, publicatie 01-01-2024) | Geen beperkingen (link naar http://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/deed.nl) | RIVM, Groenkaart van Nederland |
| Advieswaarden van de WHO voor geluid (2018), GGD-richtlijn van het RIVM | WHO, pagina van het RIVM | WHO Environmental Noise Guidelines 2018 | niet van toepassing: alleen de advieswaarde als feit genoemd, met bron | WHO (2018), via RIVM |
| BRT Achtergrondkaart (PDOK), stijl pastel, ondergrond van de grote kaart | Kadaster | actueel bij het laden | CC BY 4.0 | Kadaster (BRT Achtergrondkaart) |