Naar de inhoud
Wonen in de wijk

Hoe is het wonen in 's-Hertogenbosch?

Dat hangt af van wie je bent: een gezin met kinderen zoekt iets anders dan een student of iemand met pensioen. 's-Hertogenbosch heeft 14 woonwijken. Tegenover Nederland valt in de hele gemeente vooral op: veel meer aardgasvrije woningen (9% tegen 4%) en een bibliotheek veel verder weg (3,3 km tegen 1,5 km). Hieronder staan de woonwijken naast elkaar, met bij elk getal het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch en van Nederland.

Bekijk een adres

vier cijfers en twee letters
als die er is

Nog niet open: de voorproef voor een adres komt in de volgende versie van deze site. Tot dan gebeurt er niets met wat je invult; er wordt niets verstuurd en niets bewaard.

Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.

De woonwijken van 's-Hertogenbosch in vijf thema's

Prijs en soort woningen

De hele gemeente: meer huurwoningen van een woningcorporatie en huurwoningen dan in Nederland; een iets hogere woningwaarde, en iets minder eengezinswoningen en koopwoningen.

  • Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting. Van € 322.000 in West tot € 562.000 in Rosmalen-Zuid. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is € 442.000, bijna een kwart hoger dan in Nederland (€ 356.000). In 12 van de 14 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.

  • Koopwoningen. Van 31% in Binnenstad tot 88% in Engelen. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is 68%, iets meer dan in Nederland (60%). In 8 van de 14 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.

  • Huurwoningen van een woningcorporatie. Van 4% in Engelen en Vinkel tot 53% in Noord. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is 22%, iets minder dan in Nederland (25%). In 8 van de 14 woonwijken is dat lager dan in Nederland.

  • Eengezinswoningen. Van 14% in Binnenstad tot 92% in Empel. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is 78%, ongeveer evenveel als in Nederland (73%).

Rust en geluid

De hele gemeente: geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight), geluid van wegverkeer en geluid van alle bronnen samen ongeveer gelijk aan Nederland.

  • Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 47 dB in Engelen tot 54 dB in Binnenstad. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is 51 dB, ongeveer evenveel als in Nederland (51 dB). In 1 van de 14 woonwijken ligt de waarde boven het advies van de WHO (53 dB).

  • Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch: 45 dB of minder, Nederland 45 dB of minder. In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (54 dB). In alle woonwijken: 45 dB of minder.

  • Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch: 45 dB of minder, Nederland 45 dB of minder. In geen enkele woonwijk ligt de waarde boven het advies van de WHO (45 dB). In alle woonwijken: 45 dB of minder.

  • Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden). Van 48 dB in Engelen en Vinkel tot 55 dB in Binnenstad. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is 51 dB, ongeveer evenveel als in Nederland (52 dB).

Groen en water

De hele gemeente: iets meer groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen dan in Nederland; ongeveer gelijk: het hitte-eiland en gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).

  • Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen. Van 22% in Binnenstad tot 76% in Rosmalen-Zuid. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is 59%, ongeveer een derde meer dan in Nederland (45%). In 9 van de 14 woonwijken is dat hoger dan in Nederland.

  • Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen. Van 0,2 °C in Vinkel tot 1,6 °C in Binnenstad. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is 0,9 °C, ongeveer even hoog als in Nederland (1,0 °C).

  • Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt. Van 43 °C in Rosmalen-Zuid tot 47 °C in De Groote Wielen. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is 45 °C, ongeveer even hoog als in Nederland (45 °C).

  • Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen). Van -1,1 mm per jaar in Muntel / Vliert tot -0,4 mm per jaar in Vinkel. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is -0,8 mm per jaar, Nederland -1,2 mm per jaar.

Wat dichtbij is

De hele gemeente: een bibliotheek veel verder weg, en een school voor voortgezet onderwijs, een oprit van een hoofdweg, een huisarts en een kinderdagverblijf verder weg dan in Nederland; ongeveer even ver: een basisschool, een grote supermarkt en een treinstation.

  • Afstand tot een grote supermarkt. Van 0,5 km in Muntel / Vliert tot 1,4 km in Vinkel. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is 0,8 km, ongeveer even ver als in Nederland (0,7 km).

  • Afstand tot een huisarts. Van 0,6 km in Binnenstad, Graafsepoort en Muntel / Vliert tot 1,6 km in Rosmalen-Zuid. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is 1,1 km, verder dan in Nederland (0,8 km). Vanuit 9 van de 14 woonwijken is dat verder dan in Nederland.

  • Afstand tot een basisschool. Van 0,6 km in zes woonwijken tot 1,4 km in Vinkel. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is 0,7 km, ongeveer even ver als in Nederland (0,6 km).

  • Afstand tot een kinderdagverblijf. Van 0,5 km in vijf woonwijken tot 1,3 km in Vinkel. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is 0,6 km, verder dan in Nederland (0,5 km). Vanuit 9 van de 14 woonwijken is dat verder dan in Nederland.

  • Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs. Van 0,9 km in Muntel / Vliert tot 6,3 km in Vinkel. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is 2,0 km, verder dan in Nederland (1,5 km). Vanuit 10 van de 14 woonwijken is dat verder dan in Nederland.

  • Afstand tot een treinstation. Van 1,0 km in Muntel / Vliert tot 8,1 km in Vinkel. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is 2,5 km, iets dichterbij dan in Nederland (3,0 km). Vanuit 9 van de 14 woonwijken is dat dichterbij dan in Nederland.

  • Afstand tot een bibliotheek. Van 1,3 km in Binnenstad tot 6,3 km in Maaspoort. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is 3,2 km, ongeveer twee keer zo ver als in Nederland (1,5 km). Vanuit 12 van de 14 woonwijken is dat verder dan in Nederland.

  • Afstand tot een oprit van een hoofdweg. Van 1,0 km in Rosmalen-Zuid tot 3,9 km in Maaspoort. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is 2,3 km, verder dan in Nederland (1,7 km). Vanuit 10 van de 14 woonwijken is dat verder dan in Nederland.

Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn

De hele gemeente: iets meer huishoudens van een persoon dan in Nederland; ongeveer gelijk: huishoudens met kinderen, inwoners jonger dan vijftien, inwoners van vijfenzestig jaar en ouder en bewoners tevreden met hun woonomgeving.

  • Huishoudens met kinderen. Van 11% in Binnenstad tot 54% in De Groote Wielen. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is 35%, ongeveer evenveel als in Nederland (33%).

  • Huishoudens van een persoon. Van 21% in Empel tot 63% in Binnenstad. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is 31%, iets minder dan in Nederland (37%). In 8 van de 14 woonwijken is dat lager dan in Nederland.

  • Inwoners jonger dan vijftien. Van 6% in Binnenstad tot 25% in De Groote Wielen. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is 15%, ongeveer evenveel als in Nederland (15%).

  • Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder. Van 6% in De Groote Wielen tot 27% in Rosmalen-Zuid. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is 21%, ongeveer evenveel als in Nederland (21%).

  • Bewoners tevreden met hun woonomgeving. Van 76% in West tot 94% in Rosmalen-Zuid. Het midden van de woonwijken van 's-Hertogenbosch is 90%, ongeveer evenveel als in Nederland (89%).

Wat opvalt in 's-Hertogenbosch

De gemeente 's-Hertogenbosch heeft veel meer aardgasvrije woningen, en meer huurwoningen van een woningcorporatie en adressen per vierkante kilometer in de omgeving dan het midden van Nederland. Vanuit de gemeente 's-Hertogenbosch liggen een bibliotheek veel verder weg, en een school voor voortgezet onderwijs, een oprit van een hoofdweg en een huisarts verder weg dan in het midden van Nederland.

Buiten de vijf thema's, voor de hele gemeente: veel meer aardgasvrije woningen en meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving dan in Nederland; iets meer stikstofdioxide (NO2) in de lucht en fijnstof (PM2,5) in de lucht; ongeveer gelijk: roet in de lucht, woningen met zonnestroom en fijnstof (PM10) in de lucht.

De woonwijken in een zin: de grootste verschillen met het midden van 's-Hertogenbosch

De wijken van 's-Hertogenbosch op de kaart

Koopwoningen

Binnenstad: 31% De Groote Wielen: 67% Empel: 78% Engelen: 88% Graafsepoort: 46% Maaspoort: 69% Muntel / Vliert: 43% Noord: 41% Nuland: 70% Rosmalen-Noord: 70% Rosmalen-Zuid: 78% Vinkel: 83% West: 37% Zuidoost: 43%
Van 31% in Binnenstad tot 88% in Engelen. Licht is laag, donker is hoog. Grijs: geen woonwijk of geen cijfer.

Huishoudens met kinderen

Binnenstad: 11% De Groote Wielen: 54% Empel: 51% Engelen: 38% Graafsepoort: 28% Maaspoort: 34% Muntel / Vliert: 23% Noord: 32% Nuland: 39% Rosmalen-Noord: 36% Rosmalen-Zuid: 37% Vinkel: 35% West: 24% Zuidoost: 23%
Van 11% in Binnenstad tot 54% in De Groote Wielen. Licht is laag, donker is hoog. Grijs: geen woonwijk of geen cijfer.

Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden)

Binnenstad: 54 dB De Groote Wielen: 49 dB Empel: 49 dB Engelen: 47 dB Graafsepoort: 51 dB Maaspoort: 51 dB Muntel / Vliert: 53 dB Noord: 52 dB Nuland: 48 dB Rosmalen-Noord: 50 dB Rosmalen-Zuid: 51 dB Vinkel: 48 dB West: 52 dB Zuidoost: 51 dB
  • 45 dB of minder
  • tot en met 53 dB, het advies van de WHO
  • boven het advies
Van 47 dB in Engelen tot 54 dB in Binnenstad. Kleur naar het advies van de WHO, niet naar groepen. Grijs: geen woonwijk of geen cijfer.

De grenzen van de wijken van 's-Hertogenbosch. De kaart laadt pas na de klik, met de achtergrondkaart van het Kadaster.

Alle woonwijken van 's-Hertogenbosch

Klik op een kopje om te sorteren. De kaart hierboven toont dezelfde cijfers.
West 23.170 37%63%24%€ 322.0002,6 km52 dB13,8 µg/m³
Noord 20.480 41%59%32%€ 338.0002,2 km52 dB14,0 µg/m³
Maaspoort 16.080 69%31%34%€ 383.0004,9 km51 dB13,7 µg/m³
Graafsepoort 14.075 46%54%28%€ 363.0001,8 km51 dB14,2 µg/m³
Binnenstad 13.940 31%69%11%€ 432.0001,3 km54 dB15,1 µg/m³
Rosmalen-Noord 12.860 70%30%36%€ 451.0001,4 km50 dB13,7 µg/m³
Zuidoost 12.830 43%56%23%€ 380.0002,3 km51 dB14,9 µg/m³
De Groote Wielen 11.235 67%33%54%€ 480.0002,8 km49 dB12,3 µg/m³
Rosmalen-Zuid 9.880 78%22%37%€ 562.0002,0 km51 dB13,5 µg/m³
Muntel / Vliert 7.065 43%57%23%€ 399.0001,0 km53 dB14,9 µg/m³
Empel 6.585 78%22%51%€ 504.0004,7 km49 dB13,5 µg/m³
Engelen 5.785 88%12%38%€ 534.0006,3 km47 dB11,4 µg/m³
Nuland 4.765 70%30%39%€ 479.0005,8 km48 dB11,7 µg/m³
Vinkel 2.790 83%17%35%€ 496.0008,1 km48 dB10,2 µg/m³
midden van 's-Hertogenbosch 68%32%35%€ 442.0002,5 km51 dB13,7 µg/m³

Woonplaatsen in de gemeente 's-Hertogenbosch

Deze woonplaatsen hebben een andere naam dan de gemeente en een eigen pagina, met de cijfers naast de hele gemeente en Nederland.

Welke wijk past bij wie?

Kies wie je bent. De volgorde komt uit een paar cijfers per profiel, met de gewichten erbij. De weging is een voorstel tot hij is vastgesteld; een lagere plek is geen oordeel over de wijk of de mensen die er wonen.

Gezin met kinderen

Gewichten (een voorstel, zie de methode):Huishoudens met kinderen 2; Afstand tot een basisschool 2; Afstand tot een kinderdagverblijf 1; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.

  1. Empel
  2. De Groote Wielen
  3. Maaspoort
  4. Engelen
  5. Rosmalen-Noord
  6. Noord
  7. Muntel / Vliert
  8. Nuland
  9. West
  10. Graafsepoort
Stel zonder kinderen

Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Afstand tot een grote supermarkt 1; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.

  1. Muntel / Vliert
  2. Graafsepoort
  3. Binnenstad
  4. Rosmalen-Noord
  5. Zuidoost
  6. Noord
  7. De Groote Wielen
  8. West
  9. Rosmalen-Zuid
  10. Nuland
Oudere

Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een huisarts 3; Afstand tot een grote supermarkt 2; Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 1.

  1. Graafsepoort
  2. Binnenstad
  3. Muntel / Vliert
  4. Zuidoost
  5. Maaspoort
  6. Empel
  7. Nuland
  8. Noord
  9. Engelen
  10. Rosmalen-Noord
Starter

Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting 2; Huishoudens van een persoon 1.

  1. Muntel / Vliert
  2. Binnenstad
  3. Graafsepoort
  4. Noord
  5. West
  6. Zuidoost
  7. Rosmalen-Noord
  8. Maaspoort
  9. Rosmalen-Zuid
  10. De Groote Wielen
Nieuw in Nederland

Gewichten (een voorstel, zie de methode):Afstand tot een treinstation 2; Afstand tot een grote supermarkt 1; Afstand tot een huisarts 1; Afstand tot een basisschool 1.

  1. Muntel / Vliert
  2. Binnenstad
  3. Graafsepoort
  4. Zuidoost
  5. Noord
  6. Rosmalen-Noord
  7. Maaspoort
  8. Empel
  9. West
  10. De Groote Wielen
Huurder

Gewichten (een voorstel, zie de methode):Huurwoningen 3; Afstand tot een treinstation 1; Afstand tot een grote supermarkt 1.

  1. Binnenstad
  2. Muntel / Vliert
  3. West
  4. Noord
  5. Graafsepoort
  6. Zuidoost
  7. De Groote Wielen
  8. Maaspoort
  9. Rosmalen-Noord
  10. Nuland

Een huis kopen in 's-Hertogenbosch

In de gemeente 's-Hertogenbosch is 52% van de woningen een koopwoning, iets minder dan in Nederland (60%). In 8 van de 14 woonwijken is meer dan de helft van de woningen een koopwoning. Het hoogste aandeel koopwoningen hebben Engelen (88%), Vinkel (83%) en Empel (78%); het laagste heeft Binnenstad (31%).

Van de woningen in de gemeente 's-Hertogenbosch is 59% een eengezinswoning (geen flat of appartement), iets minder dan in Nederland (73%). Het hoogste aandeel eengezinswoningen hebben Empel (92%), Vinkel (90%) en Nuland (87%); het laagste heeft Binnenstad (14%).

De gemiddelde WOZ-waarde (de waarde voor de belasting, geen verkoopprijs) is in de gemeente 's-Hertogenbosch € 404.000, iets hoger dan in Nederland (€ 356.000). De hoogste gemiddelde WOZ-waarde hebben Rosmalen-Zuid (€ 562.000), Engelen (€ 534.000) en Empel (€ 504.000); de laagste heeft West (€ 322.000).

Huren in 's-Hertogenbosch

In de gemeente 's-Hertogenbosch is 48% van de woningen een huurwoning, ongeveer een vijfde meer dan in Nederland (40%). Woningcorporaties verhuren 33% van alle woningen, ongeveer een derde meer dan in Nederland (25%). Het hoogste aandeel huurwoningen hebben Binnenstad (69%), West (63%) en Noord (59%); het laagste heeft Engelen (12%).

's-Hertogenbosch naast de buurgemeenten

De hele gemeente, naast de gemeenten eromheen en Nederland.
gemeentekoophuurmet kinderenwoningwaardestationgeluid wegNO2
's-Hertogenbosch52%48%30%€ 404.0002,8 km51 dB14,0 µg/m³
Bernheze71%29%37%€ 457.0008,1 km50 dB11,0 µg/m³
Heusden68%32%35%€ 415.00011,1 km50 dB11,4 µg/m³
Maasdriel72%28%36%€ 421.0007,7 km48 dB11,2 µg/m³
Oss63%37%33%€ 365.0002,8 km49 dB11,2 µg/m³
Sint-Michielsgestel75%25%38%€ 464.0006,2 km48 dB11,4 µg/m³
Vught65%35%35%€ 523.0002,6 km50 dB12,0 µg/m³
Nederland60%40%33%€ 356.0003,0 km51 dB12,0 µg/m³

Bronnen

bronvanversielicentievermelding
BAG Extract 2.0, heel Nederland (lvbag-extract-nl.zip) Kadaster, gemeenten zijn bronhouder 08-10-2026 CC0 1.0 niet nodig
CBS Wijken en Buurten 2025 (wijk- en buurtkaart, vlakken, codes, namen en inwoners) CBS 2025 Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (CC BY 4.0) bron: CBS, Kadaster
CBS Wijken en Buurten 2025, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: bevolking, huishoudens, dichtheid, oppervlakte) CBS (grenzen met Kadaster) Wijk- en Buurtkaart 2025 versie 1 Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) bron: CBS, Kadaster
CBS Wijken en Buurten 2024, kerncijfers per buurt, wijk en gemeente (whitelist B2: woningen, WOZ, energie, nabijheid) CBS (grenzen met Kadaster) Wijk- en Buurtkaart 2024 versie 2 Naamsvermelding verplicht, CBS, Kadaster (link http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl) bron: CBS, Kadaster
Stikstofdioxide (NO2), jaargemiddelde RIVM 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_NO22024, publicatie 01-04-2026) Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) niet nodig
Fijnstof (PM2,5), jaargemiddelde RIVM 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM252024, publicatie 01-04-2026) Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) niet nodig
Fijnstof (PM10), jaargemiddelde RIVM 2024 (rivm_nsl_20260401_gm_PM102024, publicatie 01-04-2026) Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) niet nodig
Roet (EC), jaargemiddelde RIVM 2024 (nieuwste download rivm_nsl_20260401_gm_EC2024) Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) niet nodig
Geluid van wegverkeer (Lden) RIVM 2022 (publicatie 01-02-2025) Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) niet nodig
Geluid van treinverkeer (Lden) RIVM 2023 (publicatie 01-02-2025) Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) niet nodig
Geluid van vliegverkeer (Lden) RIVM 2022 (laag van 01-12-2024, metadata 29-12-2025) Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) niet nodig
Geluid van industrie (Lden) RIVM 2024 (publicatie 01-08-2025) Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) niet nodig
Geluid van windturbines (Lden) RIVM 2024 (laag van 01-03-2024) Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) niet nodig
Geluid van alle bronnen samen (Lden) RIVM 2022 (laag van 01-08-2025) Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) niet nodig
Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) RIVM 2022 (publicatie 01-02-2025) Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) niet nodig
Tevreden met de woonomgeving (volwassenen, per buurt, 2024) RIVM 2024 (publicatie 31-12-2024, laag van 01-12-2025) Geen beperkingen (link naar Public Domain Mark 1.0) niet nodig
Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt (2022) Stichting Climate Adaptation Services (CAS) 2022 (creatie 01-12-2024) Naamsvermelding verplicht, organisatienaam (link naar CC BY 4.0) Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services)
Hitte-eiland: hoeveel warmer dan het land eromheen Stichting Climate Adaptation Services (CAS) onbekend CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services)
Bodemdaling, totaal (snelheid) Stichting Climate Adaptation Services (CAS) 23-06-2026 (versie in de laagnaam) CC BY 4.0, volgens de veelgestelde vragen van de Klimaateffectatlas: "De data vallen namelijk onder de Creative Commons licentie (CC BY 4.0)" Klimaateffectatlas, 2026 (Climate Adaptation Services)
Groen binnen 500 meter (groenkaart 2022, zelf gerekend) RIVM rivm_20231221_groenkaart_10m_2022 (jaar 2022, publicatie 01-01-2024) Geen beperkingen (link naar http://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/deed.nl) RIVM, Groenkaart van Nederland
Advieswaarden van de WHO voor geluid (2018), GGD-richtlijn van het RIVM WHO, pagina van het RIVM WHO Environmental Noise Guidelines 2018 niet van toepassing: alleen de advieswaarde als feit genoemd, met bron WHO (2018), via RIVM
BRT Achtergrondkaart (PDOK), stijl pastel, ondergrond van de grote kaart Kadaster actueel bij het laden CC BY 4.0 Kadaster (BRT Achtergrondkaart)