Hoe is het wonen in Maarssenbroek?
Dat hangt af van wie je bent: een gezin met kinderen let op andere dingen dan iemand die alleen woont. Maarssenbroek is een wijk in Stichtse Vecht met 23.635 inwoners. Tegenover het midden van de woonwijken van Stichtse Vecht valt vooral op: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving (1.820 tegen 431) en een veel sterker hitte-eiland (1,4 °C tegen 0,3 °C). Hieronder staan alle feiten, telkens naast dat midden.
Bijgewerkt op , de datum van de jongste bron op deze pagina.
Maarssenbroek in vijf thema's
- Maarssenbroek
- het midden van de woonwijken van Stichtse Vecht
- Nederland
- de andere woonwijken, bij de kerncijfers
- acht van de tien adressen in de wijk
- bij geluid: het advies van de WHO als lijn, erboven amber
Prijs en soort woningen
Een lagere woningwaarde dan in het midden van de woonwijken van Stichtse Vecht; ongeveer gelijk: eengezinswoningen, huurwoningen, koopwoningen en huurwoningen van een woningcorporatie.
Iets minder huurwoningen dan in Nederland; ongeveer gelijk: huurwoningen van een woningcorporatie, koopwoningen, de woningwaarde en eengezinswoningen.
-
Gemiddelde WOZ-waarde, de waarde voor de belasting € 361.000
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: € 520.000; Nederland: € 356.000; plek 8 van 8, van hoog naar laag.
-
Koopwoningen 64%
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 66%; Nederland: 60%; plek 5 van 8, van hoog naar laag.
-
Huurwoningen van een woningcorporatie 23%
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 23%; Nederland: 25%.
-
Eengezinswoningen 74%
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 82%; Nederland: 73%.
Rust en geluid
Ongeveer gelijk aan het midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight), geluid van wegverkeer en geluid van alle bronnen samen.
Ongeveer gelijk aan Nederland: geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight), geluid van wegverkeer en geluid van alle bronnen samen.
-
Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 52 dB
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 49 dB; Nederland: 51 dB; plek 1 van 8, van hoog naar laag. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 46 dB en 62 dB. Het advies van de WHO: 53 dB.
-
Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 47 dB of minder. Het advies van de WHO: 54 dB.
-
Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 45 dB of minder
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 45 dB of minder; Nederland: 45 dB of minder. Bij negen van de tien adressen in de wijk: 45 dB of minder. Het advies van de WHO: 45 dB.
-
Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) 53 dB
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 51 dB; Nederland: 52 dB. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 49 dB en 62 dB.
Groen en water
Een veel sterker hitte-eiland en minder groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen dan in het midden van de woonwijken van Stichtse Vecht; ongeveer gelijk: gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
Een sterker hitte-eiland dan in Nederland; ongeveer gelijk: groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen en gevoelstemperatuur op een hete dag (PET).
-
Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen 42%
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 60%; Nederland: 45%. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 34% en 51%.
-
Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen 1,4 °C
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 0,3 °C; Nederland: 1,0 °C. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 1,0 °C en 1,6 °C.
-
Gevoelstemperatuur op een hete dag (PET), gemiddeld in de buurt 45 °C
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 44 °C; Nederland: 45 °C. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 43 °C en 46 °C.
-
Bodemdaling in millimeter per jaar (een min is dalen) -1,2 mm per jaar
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: -1,1 mm per jaar; Nederland: -1,2 mm per jaar. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen -1,9 mm per jaar en -0,7 mm per jaar.
Wat dichtbij is
Een oprit van een hoofdweg verder weg, een school voor voortgezet onderwijs en een treinstation veel dichterbij, en een kinderdagverblijf dichterbij dan in het midden van de woonwijken van Stichtse Vecht; ongeveer even ver: een basisschool, een huisarts, een bibliotheek en een grote supermarkt.
Een basisschool, een grote supermarkt, een bibliotheek, een huisarts, een oprit van een hoofdweg en een kinderdagverblijf verder weg, en een treinstation dichterbij dan in Nederland; ongeveer even ver: een school voor voortgezet onderwijs.
-
Afstand tot een grote supermarkt 1,0 km
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 1,0 km; Nederland: 0,7 km.
-
Afstand tot een huisarts 1,0 km
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 1,1 km; Nederland: 0,8 km.
-
Afstand tot een basisschool 1,0 km
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 0,9 km; Nederland: 0,6 km.
-
Afstand tot een kinderdagverblijf 0,6 km
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 0,8 km; Nederland: 0,5 km.
-
Afstand tot een school voor voortgezet onderwijs 1,6 km
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 5,3 km; Nederland: 1,5 km.
-
Afstand tot een treinstation 1,9 km
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 5,6 km; Nederland: 3,0 km; plek 8 van 8, van hoog naar laag.
-
Afstand tot een bibliotheek 1,9 km
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 1,8 km; Nederland: 1,5 km.
-
Afstand tot een oprit van een hoofdweg 2,1 km
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 1,3 km; Nederland: 1,7 km.
Wie er wonen en hoe tevreden ze zijn
Iets minder inwoners van vijfenzestig jaar en ouder dan in het midden van de woonwijken van Stichtse Vecht; ongeveer gelijk: bewoners tevreden met hun woonomgeving, huishoudens met kinderen, huishoudens van een persoon en inwoners jonger dan vijftien.
Iets meer huishoudens met kinderen en inwoners jonger dan vijftien dan in Nederland; ongeveer gelijk: huishoudens van een persoon, inwoners van vijfenzestig jaar en ouder en bewoners tevreden met hun woonomgeving.
-
Huishoudens met kinderen 38%
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 37%; Nederland: 33%; plek 2 van 8, van hoog naar laag.
-
Huishoudens van een persoon 34%
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 34%; Nederland: 37%.
-
Inwoners jonger dan vijftien 17%
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 17%; Nederland: 15%.
-
Inwoners van vijfenzestig jaar en ouder 20%
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 23%; Nederland: 21%.
-
Bewoners tevreden met hun woonomgeving 86%
Midden van de woonwijken van Stichtse Vecht: 91%; Nederland: 89%. Bij acht van de tien adressen in de wijk tussen 73% en 92%.
Wat opvalt in Maarssenbroek
- Maarssenbroek heeft 1.820 adressen per vierkante kilometer in de omgeving, ongeveer vier keer zo veel als het midden van de woonwijken van Stichtse Vecht (431).
- Het hitte-eiland (hoeveel graden warmer dan het land eromheen) is in Maarssenbroek 1,4 °C, hoger dan in het midden van de woonwijken van Stichtse Vecht (0,3 °C).
- Vanuit Maarssenbroek is een school voor voortgezet onderwijs gemiddeld 1,6 km weg, minder dan half zo ver als in het midden van de woonwijken van Stichtse Vecht (5,3 km).
- Vanuit Maarssenbroek is een treinstation gemiddeld 1,9 km weg, minder dan half zo ver als in het midden van de woonwijken van Stichtse Vecht (5,6 km). Vanuit geen andere woonwijk van Stichtse Vecht is het dichterbij.
- Vanuit Maarssenbroek is een oprit van een hoofdweg gemiddeld 2,1 km weg, ongeveer anderhalf keer zo ver als in het midden van de woonwijken van Stichtse Vecht (1,3 km).
- Maarssenbroek heeft 42% groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen, ongeveer een derde minder dan het midden van de woonwijken van Stichtse Vecht (60%).
- De gemiddelde WOZ-waarde (de waarde voor de belasting) is in Maarssenbroek € 361.000, ongeveer een derde lager dan in het midden van de woonwijken van Stichtse Vecht (€ 520.000). In geen andere woonwijk van Stichtse Vecht is die lager.
- Maarssenbroek heeft 16,1 µg/m³ stikstofdioxide (NO2) in de lucht, ongeveer een derde meer dan het midden van de woonwijken van Stichtse Vecht (12,4 µg/m³). Geen andere woonwijk van Stichtse Vecht heeft er meer.
Buiten de vijf thema's: veel meer adressen per vierkante kilometer in de omgeving en meer stikstofdioxide (NO2) in de lucht dan in het midden van de woonwijken van Stichtse Vecht; iets meer roet in de lucht, en iets minder aardgasvrije woningen en woningen met zonnestroom; ongeveer gelijk: fijnstof (PM2,5) in de lucht en fijnstof (PM10) in de lucht.
Naast heel Nederland: Maarssenbroek heeft meer stikstofdioxide (NO2) in de lucht en een sterker hitte-eiland dan het midden van Nederland. Vanuit Maarssenbroek liggen een basisschool, een grote supermarkt, een bibliotheek en een huisarts verder weg, en een treinstation dichterbij dan in het midden van Nederland.
De buurten van Maarssenbroek
| buurt | inwoners | koop | met kinderen | woningwaarde | station |
|---|---|---|---|---|---|
| Antilopespoor | 1.480 | 36% | 28% | € 279.000 | 0,5 km |
| Bisonspoor | 1.060 | 7% | 13% | € 287.000 | 0,5 km |
| Bloemstede | 1.760 | 51% | 41% | € 344.000 | 1,9 km |
| Boomstede | 1.655 | 97% | 39% | € 407.000 | 2,5 km |
| Duivenkamp | 2.380 | 45% | 47% | € 356.000 | 2,0 km |
| Fazantenkamp | 2.400 | 95% | 46% | € 407.000 | 2,3 km |
| Industrieterrein Maarssenbroek | 505 | 0% | 5% | € 218.000 | 1,3 km |
| Kamelenspoor | 1.390 | 61% | 41% | € 366.000 | 0,9 km |
| Pauwenkamp | 1.055 | 85% | 36% | € 381.000 | 2,4 km |
| Reigerskamp | 2.090 | 97% | 42% | € 393.000 | 2,8 km |
| Spechtenkamp | 1.120 | 60% | 52% | € 363.000 | 2,2 km |
| Valkenkamp | 1.955 | 86% | 45% | € 425.000 | 2,4 km |
| Verbindingswegen | 315 | 8% | 3% | geen cijfer | 1,6 km |
| Zebraspoor | 1.815 | 61% | 43% | € 347.000 | 1,5 km |
| Zwanenkamp | 2.645 | 75% | 47% | € 388.000 | 2,2 km |
Waar Maarssenbroek ligt in Stichtse Vecht. De kaart laadt pas na de klik, met de achtergrondkaart van het Kadaster.
Lucht, geluid en hitte op een punt in de wijk
Lucht, geluid en hitte verschillen per straat. Dit zijn de waarden bij een schoolgebouw aan de Duivenkamp (het dichtstbijzijnde schoolgebouw bij het midden van de wijk); voor een eigen adres kunnen ze anders zijn.
| wat | waarde | ter vergelijking |
|---|---|---|
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht, jaargemiddelde | 16,4 µg/m³ | advieswaarde van de WHO (2021): 10,0 µg/m³ |
| Fijnstof (PM2,5) in de lucht, jaargemiddelde | 9,3 µg/m³ | advieswaarde van de WHO (2021): 5,0 µg/m³ |
| Fijnstof (PM10) in de lucht, jaargemiddelde | 15,9 µg/m³ | |
| Roet in de lucht, het fijnste deel van het fijnstof, jaargemiddelde | 0,28 µg/m³ | |
| Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | advieswaarde van de WHO (2018): 53 dB |
| Geluid van treinen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | advieswaarde van de WHO (2018): 54 dB |
| Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | advieswaarde van de WHO (2018): 45 dB |
| Geluid van industrie, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | |
| Geluid van windturbines, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 45 dB of minder | |
| Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht (Lden) | 47 dB | |
| Geluid van wegverkeer in de nacht (Lnight) | 36 dB | |
| Hitte-eiland: hoeveel graden warmer dan het land eromheen | 1,4 °C | |
| Groen binnen 500 meter: het deel van de cirkel om het adres met groen | 36% |
Scholen in Maarssenbroek
| school | soort | oordeel van de inspectie |
|---|---|---|
| Basisschool de Kameleon | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| Christelijke Nationale Basisschool J.C. van der Wal | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| De Wilde Wingerd | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| De Zilvermaan | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| Franciscusschool | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| Mgr A E Rientjes Mavo | vmbo gemengd of theoretisch | Geen eindoordeel |
| Niftarlake College voor Atheneum Havo Mavo | havo | Geen eindoordeel |
| Niftarlake College voor Atheneum Havo Mavo | vmbo gemengd of theoretisch | Geen eindoordeel |
| Niftarlake College voor Atheneum Havo Mavo | vwo | Geen eindoordeel |
| Niftarlake College voor Atheneum Havo Mavo | voortgezet onderwijs | geen oordeel gevonden |
| WereldKidz Bontenest | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| WereldKidz Triangel | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
| WereldKidz Tweesprong | basisonderwijs | Geen eindoordeel |
Andere wijken van Stichtse Vecht
Maarssen, Breukelen, Loenen aan de Vecht, Kockengen, Vreeland, Tienhoven, Nigtevecht. Of bekijk alle woonwijken van Stichtse Vecht naast elkaar.
Bronnen
- Kadaster: Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG). CC0 1.0, 2026.
- CBS en Kadaster: Wijk- en buurtkaart 2025: grenzen, namen en inwoners van buurten, wijken en gemeenten. CC BY 4.0, 2025.
- CBS en Kadaster: Kerncijfers per buurt, wijk en gemeente 2025: bevolking, huishoudens, dichtheid en oppervlakte. CC BY 4.0, 2025.
- CBS en Kadaster: Kerncijfers per buurt, wijk en gemeente 2024: woningen, WOZ-waarde, energie en nabijheid van voorzieningen. CC BY 4.0, 2024.
- Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO): Adressen van scholen en schoolbesturen in het basisonderwijs. CC BY 4.0, 2026.
- Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO): Adressen van scholen en schoolbesturen in het voortgezet onderwijs. CC BY 4.0, 2026.
- Inspectie van het Onderwijs: Oordelen over scholen in het primair, speciaal en voortgezet onderwijs. CC0 1.0, 2026.
- RIVM: Stikstofdioxide (NO2) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Fijnstof (PM2,5) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Fijnstof (PM10) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Roet (EC) in de lucht, jaargemiddelde. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Geluid van wegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Geluid van treinverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2023.
- RIVM: Geluid van vliegverkeer, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Geluid van industrie, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Geluid van windturbines, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- RIVM: Geluid van alle bronnen samen, gemiddeld over dag, avond en nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Geluid van wegverkeer in de nacht. Public Domain Mark 1.0, 2022.
- RIVM: Tevredenheid van volwassenen met de woonomgeving, per buurt. Public Domain Mark 1.0, 2024.
- Climate Adaptation Services (Klimaateffectatlas): Gevoelstemperatuur op een hete middag, gemiddeld per buurt. CC BY 4.0, 2022.
- Climate Adaptation Services (Klimaateffectatlas): Hitte-eiland: hoeveel warmer het is dan in het land eromheen. CC BY 4.0, 2026.
- Climate Adaptation Services (Klimaateffectatlas): Snelheid van bodemdaling, totaal. CC BY 4.0, 2026.
- RIVM: Groen binnen 500 meter van het adres (groenkaart, eigen berekening). Public Domain Mark 1.0, 2022.
- Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), via het Informatiepunt Leefomgeving (IPLO): Advieswaarden voor de luchtkwaliteit. geen licentie nodig: alleen de advieswaarde wordt genoemd, 2021.
- Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), via het RIVM: Advieswaarden voor omgevingsgeluid. geen licentie nodig: alleen de advieswaarde wordt genoemd, 2018.
- Kadaster: BRT Achtergrondkaart, de ondergrond van de kaart. CC BY 4.0, 2026.